نصب و راه اندازی ۴۹ دستگاه آسانسور برای خطوط ۳ و ۴ مترو تهران

نصب و راه اندازی ۴۹ دستگاه آسانسور برای خطوط ۳ و ۴ مترو تهران

به گزارش بتن آنلاین مدیرعامل شركت متروی تهران از انتخاب پیمانكار نصب و راه اندازی 49 دستگاه آسانسور برای خطوط 3 و 4 متروی تهران اطلاع داد و اظهار داشت: این نوع آسانسورها توانایی تحمل بار و فشار بسیار زیاد و متواتر برپایه نیاز مترو را دارند و ضریب خطای آنها بسیار اندك است.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، علی امام با اعلان اینكه هم اكنون در خطوط در حال بهره برداری، با كمبود حدود ۲۰۰ آسانسور مواجه هستیم، اشاره كرد: این در حالیست كه این عدد برای ایستگاه هایی است كه امكان نصب و راه اندازی آسانسور برای آنها وجود دارد و انتخاب پیمانكار برای ۴۹ دستگاه آسانسور فاز اول برنامه ریزی برای تامین ۲۰۰ دستگاه آسانسور است كه باید در مدت زمان ۶ ماه تمام شود.
او با بیان این كه نصب آسانسورهای جدید به شكلی است كه مسافرین به صورت مستقیم به سكو هدایت نمی شوند، اظهار داشت: انجام این اقدام بمنظور رعایت موضوعات امنیتی و نیز ایمنی مسافران لازم است.
امام اضافه كرد: در نتیجه هر ایستگاه مترو به ۲ برابر تعداد معمول یعنی ۶ تا ۸ آسانسور نیاز دارد تا بتوان مسافران را ابتدا به سالن فروش بلیت و سپس به سكو هدایت كرد.
مدیرعامل شركت متروی تهران با اشاره به اینكه آسانسورهایی كه برای ایستگاه مترو تامین می شود دارای خاصیت های بسیار متفاوتی است، اظهار داشت: این آسانسورها باید ضمن آنكه ضد حریق باشد باید بتواند حجم زیادی از جمعیت را در مدت زمان اندك و به صورت متوالی و متواتر جابه جا كند.
او اضافه كرد: در نتیجه آسانسورهای جدید كه برای ایستگاه مترو تامین می شود از نظر ظرفیت جابه جایی و تعداد نفرات بیشتر از آسانسورهای قدیمی است.
مدیرعامل شركت متروی تهران با اشاره به اینكه این آسانسورها متفاوت از آسانسورهای معمول و اصطلاحاً Heavy Duty می باشند، اظهار نمود: این نوع آسانسورها برمبنای استانداردهای طراحی و ساخت مترو باید توانایی تحمل بار و فشار بسیار زیاد و متواتر را داشته و ضریب خطای آنها بسیار اندك باشد، در نتیجه هزینه آنها چندین برابر آسانسورهای معمول است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شركت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، امام با تاكید بر اینكه در نیمه دوم سال ۹۸ آسانسور هر ایستگاه متروی تهران نهایتاً ۳ ماه بعد از افتتاح نصب و بهره برداری شد، اشاره كرد: برنامه ریزی ها به شكلی انجام شده است كه در سال ۹۹ هر ایستگاه مترو همراه با آسانسور به بهره برداری برسد. پس علاوه بر برنامه ریزی ها برای تامین آسانسور برای ایستگاه های جدید، كمبود آسانسور ایستگاه های قدیمی نیز تامین می شود و همانگونه كه عنوان شد مناقصه صورت گرفته فاز اول تامین ۲۰۰ دستگاه آسانسور شامل ۴۹ دستگاه برای خطوط ۳ و ۴ است.1399/01/23
13:35:28
5.0 / 5
3263
تگهای خبر: استاندارد , شركت , فروش , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد