نوبخت اعلام كرد:

250 هزار میلیارد تومان طرح عمرانی در سال 99 قابل افتتاح است

250 هزار میلیارد تومان طرح عمرانی در سال 99 قابل افتتاح است

به گزارش بتن آنلاین رئیس سازمان برنامه و بوجه اظهار داشت: سال جاری با پرداخت اعتبار ۸۷ هزار میلیارد تومانی به اجرای طرح های نیمه تمام، ۲۵۰ هزار میلیارد تومان طرح قابل افتتاح است.به گزارش بتن آنلاین به نقل از صدا و سیما، محمدباقر نوبخت در پنجمین جلسه ستاد برنامه ریزی و راهبری جهش تولید، با اشاره به معضل بزرگ طرح های نیمه تمام، خاطرنشان كرد: در این طرح ها مبالغ زیادی توسط دولت و بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است، اما ما می توانیم از این معضل، با اندكی سرمایه گذاری و تكمیل و به بهره برداری رساندن آن، ۱۰ تا ۱۵ برابر مبلغ سرمایه گذاری شده، ارزش افزوده كسب نماییم كه این امر، از مصادیق بارز جهش در تولید است.
نوبخت اضافه كرد: تلاش می نماییم بخش مهمی از اعتبارات طرح های عمرانی را مانند سال قبل در همین ماه های نخست سال پرداخت نماییم و مطالبه گر اجرای طرح ها باشیم.
وی از بخش های مختلف وزارت راه و شهرسازی و همینطور سازمان برنامه و بودجه خواست مباحث حقوقی مربوط به اجرای طرح های عمرانی در حوزه راه و مسكن را حداكثر تا آخر فروردین مشخص كنند و اضافه كرد: اولویت اصلی ما تأمین منابع مالی و تخصیص آن برای طرح هایی است كه آثار اجرای آن در كوتاه مدت قابل مشاهده باشد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینكه پارسال ۶۶ هزار میلیارد تومان اعتبارات از محل تملك دارایی های سرمایه ای برای این بخش اختصاصی یافت، اظهار داشت: از این محل بیشتر از ۶۰ هزار میلیارد تومان به خزانه پرداخت گردید.
وی اضافه كرد: پارسال تا پیش از آخر خرداد، ۲۸ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح های عمرانی پرداخت كردیم كه در تاریخ كشور اقدامی بی نظیر بود و امیدواریم این اقدام امسال هم تكرار شود.
به گفته نوبخت، سال جاری با پرداخت اعتبار ۸۷ هزار میلیارد تومانی به اجرای طرح های نیمه تمام، ۲۵۰ هزار میلیارد تومان طرح قابل افتتاح است كه می توان از آن بعنوان یكی از طرح های مهم در سال جهش تولید استفاده نمود.

1399/01/13
19:38:07
5.0 / 5
3002
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد