شهردار تهران در گفت وگو با بتن آنلاین،

تهران نوروز ۹۹ مهمانپذیری نمی كند

تهران نوروز ۹۹ مهمانپذیری نمی كند

به گزارش بتن آنلاین شهردار تهران ضمن تشریح اقدامات مجموعه شهرداری تهران در مقابله با ویروس كرونا، درباب تصمیماتی كه تهران بعنوان یكی از شهرهای مهمانپذیر برای ایام نوروز اتخاذ می كند، اظهار داشت: هیچ یك از شهرهایی كه میهمان پذیر بودند در روزهای عید باتوجه به این شرایط دعوت به مهمانپذیری نمی كنند.


پیروز حناچی در گفت و گو با ایسنا و در تشریح آخرین تصمیمات و اقدامات شهرداری تهران در مقابله با كروناویروس اظهار داشت: در مورد انتشار آمار باید به دو بخش توجه كرد. در بخش نخست انتشار آمار خارجی است كه همه كشورها آمار خودرا اعلام نمی كنند و یا قسمتی از آمار را به صورت واقعی اعلام نكرده اند. در مورد آمار داخلی نیز اگر تلفات را بین دو تا پنج درصد حساب نماییم می توانیم نسبت به آمار داخلی اطلاعات را به دست بیاوریم چه در بخش افرادی كه به این ویروس آلوده شده اند و چه در سایر بخش ها همچون افرادی كه در حوزه درمانی تلاش می كنند.
شهردار تهران اضافه كرد: شهرداری تهران نیز در حوزه مكان های عمومی و معابر تلاش خودرا به كار گرفته و با استفاده از ظرفیت هایی همچون میادین میوه و تره بار و فروشگاه های شهروند بطور كامل در خدمت شهروندان است.
حناچی افزود: همه فضاهای عمومی همچون اتوبوس و واگن های مترو روزانه دو بار ضدعفونی انجام می شود؛ چونكه یكی از مكان های انتشار این ویروس اماكنی است كه مردم در آنها حضور دارند و تردد می كنند.
وی درباب تصمیماتی كه تهران بعنوان یكی از شهرهای مهمانپذیر برای ایام نوروز باتوجه به شیوع این ویروس اتخاذ می كند، اظهار داشت: هیچ یك از شهرهایی كه میهمان پذیر بودند در روزهای عید باتوجه به این شرایط دعوت به مهمانپذیری نمی كنند. اساسا هر چه خانواده ها ساكن تر باشند و مراوده كمتری وجود داشته باشد وسعت انتقال این ویروس قابل كنترل خواهد بود. بر همین مبنا نقل و انتقال ها هم باید باتوجه به وجود این ویروس مد نظر قرار گیرد.
شهردار تهران با تاكید بر اینكه در شرایط ایده آلی نیستیم، اضافه كرد: این ویروس فعالیت اقتصادی ما را نیز تحت تاثیر قرار داده است. بر همین مبنا شورای اسلامی شهر تهران در بودجه چهار درصد را بعنوان اختیارات شهردار برای مواقع ضروری مد نظر قرار داده كه به صورت كتبی اعلام نموده ایم كه از این چهار درصد استفاده خواهیم كرد.

نیاز به كمك دولت برای مقابله با كرونا داریم

وی اشاره كرد: به سبب حجم بسیار گسترده و انتقال این ویروس به جهت مالی هزینه كرده ایم؛ اما این هزینه خیلی نبوده ولی اساسا نیازمند كمك دولت هستیم. بیشترین فشار در مورد تامین مواد ضدعفونی كننده است. ما از جمعه گذشته ضد عفونی معابر از راه آهن تا تجریش، پارك ها، میادین میوه و تره بار كه حدود ۲۴۰ میدان تره بار در سطح شهر است را انجام داده ایم. پس نیازمند كمك در این عرصه هستیم.
شهردار تهران به فعالیت همكاران خود در سازمان بهشت زهرا (س) اشاره نمود و اضافه كرد: این روزها همكارانی از ما كه زحمات شان خیلی نیز دیده نمی گردد همچون آرامستان بهشت زهرا (س) كه كار مضاعفی بر عهده دارند و با پروتكل های خاصی مشغول فعالیت هستند، تلاش می كنند با احترام و رعایت جوانب بهداشتی فعالیت خودرا انجام دهند.

توزیع اقلام بهداشتی همچون ماسك و دستكش میان پرسنل شهرداری تهران
وی درباب توزیع اقلام بهداشتی همچون ماسك و دستكش میان پرسنل شهرداری تهران نیز اظهار داشت: افرادی كه در مواجهه مستقیم هستند ماسك و ملزومات بهداشتی در اختیارشان قرار می گیرد؛ اما باید به این نكته دقت كنیم كه ما نیز مانند سایر شهروندان در این شرایط خاص قرار گرفته ایم. روز گذشته حدود ۲۰ هزار لیتر آب ژاول از ماهشهر خریداری كردیم اما حمل این مسافت طولانی برای این مواد كار سختی است. پس تلاش می نماییم این شرایط را پشت سر بگذاریم.

تلاش خواهیم كرد كه سوله های بحران را بعنوان نقاهتگاه آماده كنیم

شهردار تهران افزود: 50 سوله مدیریت بحران نیز برای شرایط بحران در نظر گرفته شده، معمولا این سوله ها برای مواقع بحرانی همچون سیل و زلزله پیش بینی شده بودند اما تلاش خواهیم كرد كه آنها را جهت استفاده در این شرایط بعنوان نقاهتگاه آماده نماییم و در این راه باید شرایط بهداشتی برای این سوله ها برقرار شود. اساسا در استفاده از آنها سوله هایی كه ایزوله تر و دورتر از مراكز جمعیتی هستند مورد استفاده قرار می گیرند.حناچی در پاسخ به سوالی درباب یك درصد از عوارضی كه توسط رانندگان تاكسی های اینترنتی ستاندن می شود و یا احتمال بخشش این عوارض در شرایط فعلی شیوع كرونا و كاهش مسافران تاكسی های اینترنتی اظهار داشت: هنگامی كه شركتی كار نرم افزاری انجام می دهد و از درصد نسبتا زیاد خود كم نمی كند درصدی حدود ۱۵ درصد كه رقم قابل توجهی می شود. اساسا شهرداری نمی تواند از درآمدهای شهری كه رقم بسیار اندكی است، گذشت كند. اگر می خواهیم شهر را نفروشیم و بدون وضع عوارض سنگین شهر را اداره نماییم باید برای كارهایی كه در سطح شهر انجام می شوند درصد اندكی را برای شهرداری در نظر بگیریم. اساسا رقم ۱۵۰ تا ۲۰۰ تومان در هر سفر كه ستاندن می شود رقم بالایی نیست. در حالی كه برای شهرداری عارضه تردد این خودرو ها بسیار بیشتر است.

تصمیم گرفتیم با تغییر ساعات طرح ترافیك بعنوان تصمیم حاكمیتی مشكل را حل كنیم

شهردار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود درباب احتمال برداشته شدن طرح ترافیك باتوجه به شرایط فعلی نیز اظهار نمود: این مساله در شورای ترافیك تهران مورد بحث قرار گرفت و مقرر شد با بازی ساعات طرح و ترافیك بتوانیم این مساله را حل نماییم. هم اكنون استفاده از خودرو های شخصی جهت جلوگیری از تجمع در حمل و نقل عمومی مد نظر قرار گرفته، ما ایستگاه های مترو را تعطیل نكردیم اما خیلی هم دعوت به استفاده مردم از مترو نمی نماییم. پس تصمیم گرفتیم با تغییر ساعات طرح ترافیك بعنوان تصمیم حاكمیتی مشكل را حل نماییم.
حناچی درباب سفارش به شهروندان برای عبور از شرایط كنونی، اظهار داشت: در فضای مجازی می خواندم كه نوشته شده بود بواسطه سفر رفتن در این ایام فرد ممكنست یكی از عزیزان خودرا از دست دهد و تمام طول عمر خودرا به سرزنش برای انجام این سفر بگذراند. الان همان موقع است و فرصتی است كه ما با تصمیم درست و عدم این ترددها از خود و خانواده خود مراقبت نماییم. تمام تحقیقات نشان می دهد ثابت بودن و رعایت موارد بهداشتی بسیار موثر است.
می توانیم بر غول كرونا فائق بیاییم

وی افزود: اگر بهداشت دهان، بینی و چشم ها در صورت رعایت شود تا ۸۰ درصد ایمن خواهیم بود و شستشوی دست ها نیز می تواند تا ۲۰ درصد موثر باشد. بدین سان می توانیم بر غول كرونا فائق بیاییم.
شهردار تهران با اشاره به اینكه شیوع ویروس كرونا تنها مشكل كشور ما نیست و خیلی از كشورهای اطراف ما درگیر این ویروس هستند، اضافه كرد: خیلی از كشورهای اطراف ما اصلا آماری اعلام نكردند. اگر می خواهیم در كشور شرایط سالم برقرار شود لازم است كه در اطراف كشور نیز این شرایط برقرار شود. وقتی كه ۵۷ درصد بار مترو در این ایام كاهش پیدا كرده یعنی مردم اقبال می كنند اما با شروع تعطیلات سال نو شاید برابر سال های گذشته تقاضای سفر افزایش پیدا كند ولی باید به این نكته دقت كنیم كه امسال سال متفاوتی است. این دوره ای كه ما درگیر آن هستیم با رعایت موارد اعلام شده اساسا سبب كاهش ضررها خواهد شد. امیدواریم با كاهش شیوع این ویروس تا پیش از اختتام سال و بهار از شر این ویروس نحس خلاص شویم.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی كند.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4


منبع:

1398/12/18
13:56:07
5.0 / 5
3694
تگهای خبر: تردد , خودرو , دولت , زلزله
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد