وزیر راه و شهرسازی به مهر خبر داد

تكمیل خط آهن چابهار-زاهدان تا اختتام ۱۴۰۰

تكمیل خط آهن چابهار-زاهدان تا اختتام ۱۴۰۰

بتن آنلاین: وزیر راه و شهرسازی از اجرای پروژه خط آهن چابهار-زاهدان تا آخر سال 1400 و نیز امضای قرارداد تامین ریل آن با تولیدكننده داخلی آگاهی داد.محمد اسلامی در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره نحوه حمایت وزارت راه و شهرسازی از گردشگری دریایی گفت: مقرر است این وزارت خانه از گردشگری و مسافرت دریایی در بنادر شمالی و جنوبی كشور و میان بنادر ایران با كشورهای همسایه آبی مان در خلیج فارس، دریای عمان و دریای خزر حمایت كند.
وی اضافه كرد: تعدادی سرمایه گذار از این طرح استقبال كرده و كشتی های مسافری لازم را خریداری و وارد كشور كرده اند. ضمن اینكه به دنبال آن هستیم تا با ایجاد نظام تشویقی، برای سرمایه گذاری در این خصوص جذابیت ایجاد نماییم. سازمان بنادر و دریانوردی نیز بوسیله وجوه اداره شده از این مساله حمایت خواهدنمود.
وزیر راه و شهرسازی درباب سوخت كم سولفور نیز اظهار داشت: سال قبل توانستیم بعد از ۶ سال پیگیری با ابتكار یك شركت دانش بنیان به فناوری تولید سوخت كم سولفور دست یابیم؛ هم اكنون از مرحله بحران در زمینه كمبود این سوخت عبور كرده ایم.
وی درباره راه آهن چابهار-زاهدان نیز اشاره كرد: بعد از موافقت رهبر معظم انقلاب با تخصیص ۳۰۰ میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی، هماهنگی های لازم برای اجرایی شدن آن انجام شده و در بهمن ماه امسال نخستین قسط این مبلغ معادل ۳۰ میلیون یورو تخصیص داده شد.
اسلامی با اشاره به تكمیل این پروژه طبق زمان بندی اعلام شده، اظهار داشت: تا آخر سال ۱۴۰۰ این پروژه نهایی می شود؛ هم اكنون میزان پیشرفت فیزیكی آن از ۴۰ درصد عبور كرده كه یك پیشرفت بسیار عالی شمرده می شود.
وی درباب نحوه تامین ریل مورد نیاز برای تكمیل این پروژه اشاره كرد: قراردادی میان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا بعنوان پیمانكار اصلی این پروژه با شركت ذوب آهن بعنوان تولیدكننده ریل ملی به امضا رسیده كه به خط آهن چابهار-زاهدان اختصاص پیدا می كند.


منبع:

1398/12/03
14:10:03
5.0 / 5
3804
تگهای خبر: پروژه , توسعه , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد