اسلامی خبر داد

پروانه ساخت ۳ دهك مجانی شد

پروانه ساخت ۳ دهك مجانی شد

به گزارش بتن آنلاین وزیر راه و شهرسازی از صدور مجانی پروانه ساخت از جانب شهرداری ها برای دهك های ۱ تا ۳ متقاضی در طرح ملی مسكن اطلاع داد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، محمد اسلامی امروز در حاشیه همایش طرح اقدام ملی مسكن در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه سه تفاهم نامه امروز با وزارت كشور، سازمان نظام مهندسی كشور و بازار تهاتر ایرانی ها به امضا رسید، اظهار داشت: در تفاهم نامه ای كه با نظام مهندسی منعقد شد، تلاش كردیم تعرفه ها را برای دهك های یك تا ۳ مجانی نماییم و برای دهك های دیگر تخفیفاتی را در نظر بگیریم.
وی اضافه كرد: نظام مهندسی كشور باید به لحاظ نقشه، معماری، سازه و تأسیسات ساختمانی نظارت و مراقبت های خویش را افزایش دهد تا واحدهای مسكونی زیبایی در این عرصه ساخته شود.
تعرفه صدور پروانه ساخت طرح ملی مسكن دهك های ۱ تا ۳ مجانی شد
اسلامی اظهار نمود: در تفاهم نامه ای كه با وزارت كشور به امضا رسید، تلاش شد برای دهك های یك تا ۳ عوارض شهرداری ها مجانی شود و برای سایر دهك ها هم در پرداخت عوارض تخفیفاتی در نظر گرفته می شود و تلاش خواهیم كرد با همكاری شهرداری ها بتوانیم امور را در حوزه طرح اقدام ملی مسكن برای متقاضیان تسهیل نماییم.
وزیر راه و شهرسازی به انعقاد تفاهم نامه با بازار تهاتر ایرانی ها هم اشاره نمود و اظهار داشت: نوع سوم تفاهم نامه مربوط به تهاتر مصالح ساختمانی بود تا بتوانند مصالح را به صورت اعتباری و با اقساط ویژه ای دریافت نمایند.
وی بیان نمود: بنیاد مسكن با عنایت به زمین هایی كه دریافت كرده، می تواند به صورت ورودی مصالح ساختمانی مربوط به واحدهای خویش را دریافت كند.
اسلامی خاطرنشان كرد: با انعقاد این تفاهم نامه ها طبق برآوردی كه معاونت مسكن و ساختمان اعلام نموده ۲۵ درصد قیمت تمام شده واحدهای طرح اقدام ملی مسكن ارزان تر می شود.
طرح ملی مسكن تا ۱۴۰۰ به اتمام می رسد
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه توكل ما به خدا برای اتمام واحدهای طرح اقدام ملی مسكن تا سال ۱۴۰۰ است، اظهار داشت: تمامی معاونت ها و همكاران ما برای اجرای این طرح اراده جدی دارند و طی یك سال تمامی اقدامات مربوط به زیرسازی ها و آماده سازی ها و طرح ریزی برای اجرای این واحدها را انجام داده ایم.
وی تصریح كرد: زمینه برای پرداخت تسهیلات واحدهای طرح اقدام ملی مسكن هم به بانك مسكن از جانب بانك مركزی ابلاغ گردیده است.
اسلامی با اشاره به اینكه سازمان ملی زمین و مسكن، زمین ها را برای طرح اقدام ملی مسكن فراهم نموده و در بعضی از شهرها ساخت این واحدها شروع شده است، اضافه كرد: زمین های مرغوبی را برای طرح اقدام ملی مسكن فراهم نموده ایم و كار طبق برنامه ریزی انجام می شود و ما با عنایت به وعده هایی كه داده ایم، پروژه های دو سالانه ای را آغاز كرده ایم و خوشبختانه پیشرفت قابل توجهی هم در این عرصه داشته ایم.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ابتدا اراضی و زمین ها انتخاب می شود و سپس متناسب با تعداد آنها ثبت نام ها را انجام می دهیم و برخلاف پروژه های دیگر زمین های برهوتی را برای این طرح انتخاب نكرده ایم.
وی با اشاره به اینكه در بازار تهاتر از ظرفیت های ركود استفاده می شود، تلاش كرده ایم در شرایطی كه خیلی از كارخانجات زیر ظرفیت های خود مصالح ساختمانی تولید می كنند با فروش اقساطی تحركی را در این بخش ساختمانی ایجاد نماییم.
ثبت نام فاز دوم طرح ملی مسكن تا آخر اسفند ماه
اسلامی در پاسخ به پرسشی در خصوص زمان دقیق ثبت نام مرحله دوم طرح اقدام ملی مسكن هم اظهار داشت: مرحله دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسكن تا آخر اسفند ماه انجام می شود و ما الان در مرحله تشكیل پرونده ثبت نام كننده دور اول طرح اقدام ملی مسكن هستیم.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ۱۳۰ هزار نفر در مرحله اول واجد شرایط بودند و زمین های جدید در حال اضافه شده است و بعضی از اراضی در مراحل قانونی و دریافت مجوزهای لازم هستند كه توسط معاونت مسكن و ساختمان در حال انجام می باشد.
وی بیان نمود: متناسب با اراضی و زمین ها، ثبت نام دور دوم انجام می شود و ما نمی توانیم ابتدا ثبت نام نماییم و سپس اراضی را تأمین نماییم، بلكه طبق برنامه ریزی هایی كه انجام دادیم متناسب با ظرفیت های خود، ثبت نام دور دوم را برای این بخش انجام خواهیم داد.
اطلاعات ملكی به مرور در سامانه اسكان افزوده می شود
اسلامی با اشاره به اینكه طبق وعده ای كه داده بودیم سامانه جامع املاك و اسكان را امروز رونمایی كرده ایم، اضافه كرد: این سامانه توسط یك شركت دانش بنیان طراحی شد و در حال جمع آوری اطلاعات تمامی دستگاه ها در این بخش هستیم.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان كرد: امیدواریم سازمان امور مالیاتی برای تكمیل این سامانه مسیری را كه لازم است، بپیماید و با شناسایی واحدهای خالی از سكنه و عرضه آنها به بازار بتوانیم بازار اجاره مسكن را كنترل نماییم.
وی تصریح كرد: برای تولید مسكن باید تحركی در این بخش ایجاد شود و متناسب با تولید و عرضه می توانیم بازار خوبی را در این بخش داشته باشیم.


منبع:

1398/12/01
13:12:36
5.0 / 5
4090
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد