معاون وزیر كار به مهر خبر داد

پیگیری تأمین مسكن مقرون به صرفه برای كارگران در كارگروه مشترك

پیگیری تأمین مسكن مقرون به صرفه برای كارگران در كارگروه مشترك

به گزارش بتن آنلاین معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر كار با اشاره به اینكه در نظر داریم برای سهم آورده و تسهیلات مسكن كارگران و بازنشستگان اقداماتی انجام دهیم، اظهار داشت: این مورد در كارگروهی مشترك پیگیری می شود.ابراهیم صادقی فر در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره سیاستگذاری وزارت كار برای تأمین مسكن جامعه كارگری كه روز گذشته در چارچوب تفاهم نامه ای بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی منعقد شد، گفت: طرح تأمین مسكن كارگران دو بخش اصلی دارد. قسمتی از این نیاز در چارچوب برنامه اقدام ملی مسكن تأمین می شود.
وی افزود: در چارچوب این طرح تلاش می شود با یكسری تسهیلات هم به لحاظ مالی و هم به لحاظ سیاستی تأمین مسكن برای كارگران تحقق یابد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی افزود: اما در بخش دوم، برنامه ما این است كه از ظرفیت اراضی متعلق به هر دو وزارتخانه، اراضی مسكونی شركت شهرك های صنعتی كه مركز تجمع صنایع و كارفرمایان هستند، یا اراضی دستگاه های دولتی در جوار شهرها استفاده گردد تا با تسهیلاتی همچون بكارگیری منابع مالی بانك ها، تخفیفاتی در عوارض شهرداری و تخفیف مالیاتی بخش دیگری از نیاز مسكن كارگران را خارج از برنامه اقدام ملی مسكن تأمین نماییم.
وی با اشاره به هدفگذاری ساخت ۲۰۰ هزار مسكن كارگری تا سه سال آینده در چارچوب طرح اقدام ملی مسكن با امضای تفاهم نامه بین وزرای كار و راه و شهرسازی اظهار داشت: با احتساب تأمین قسمتی از مسكن كارگران، از خارج از برنامه اقدام ملی چه بسا بیشتر از این میزان مسكن برای گروه كارگری، مستمری بگیران و بازنشستگان ساخته شود.
صادقی فر همین طور درباره تأمین منابع مالی مسكن كارگران و بازنشستگان گفت: در نظر داریم برای سهم آورده و تسهیلات مسكن كارگران و بازنشستگان اقداماتی انجام دهیم كه البته این مساله در كارگروهی مشترك متشكل از نمایندگان وزارت راه و شهرسازی، وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، بانك مسكن، سازمان تأمین اجتماعی، بانك توسعه تعاون، بانك رفاه كارگران و صندوق توسعه ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون باید تصمیم گیری شود.
معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی افزود: حدود ۱۰ مدل برای تأمین مسكن كارگران تهیه شده كه از روش های مختلف همچون اجاره به شرط تملیك یا مسكن اجاره ای بلندمدت برای تأمین مسكن كارگران اقدام نماییم.
وی با تاكید بر اینكه برای تسهیل تأمین مسكن كارگران همه دستگاه ها را بسیج كردیم تا سهم آورده كارگران به حداقل برسد اظهار داشت: ما در معرفی اولیه كارگران ورود نكردیم اما شاخص بندی خواهیم كرد و كارگران را اولویت بندی می نماییم.

1398/10/03
12:45:03
5.0 / 5
4659
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد