مدیر كل شهری استانداری تهران خبر داد

تكمیل شناسنامه 24 شهر استان تهران

تكمیل شناسنامه 24 شهر استان تهران

بتن آنلاین: مدیر كل شهری استانداری تهران از تكمیل شناسنامه 24 شهر استان تهران آگاهی داد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، رحیم سلیمانی راد در هم اندیشی ایجاد وحدت رویه در كنترل پروژه ها كه با حضور شهرداران و معاونین عمرانی فرمانداری های استان تهران در محل استانداری تهران برگزار شد، اظهار داشت: آنچه كه امروز در جامعه مشاهده می شود این است كه چهره شهرداری ها مخدوش شده و علت آن نیز وقوع بعضی از تخلفات در چند شهرداری محدود است. پس از شهرداران استان تهران درخواست می كنم تا به زیر مجموعه های خود كنترل دقیقی اعمال كنند و اگر احیانا فردی در مجموعه در صدد اعمال تخلف است سالم سازی مجموعه را در دستور كار خود قرار دهند.
وی ادامه داد: بی شك تنها دستگاهی كه خط مقدم خدمت رسانی به مردم قرار گرفته شهرداری ها هستند؛ پس باید در ایجاد رضایتمندی مردم نیز در صدر قرار بگیرند. امروز شهروندان از شهرداری ها بعنوان دستگاه اول خدمت رسانی راضی نیستند. پس باید اصلاحی در مجموعه صورت گیرد و با احتمامی ویژه محیطی سالم را برای خدمت رسانی به مردم فراهم نماییم.

وی افزود: باید در شهرها اهتمام جدی به سیما و منظر شهری داشته باشیم. خلاقیت و نوآوری در سیمای شهری كمتر مشاهده می شود پس زیبایی و نشاط شهر باید در دستور كار قرار بگیرد. اساسا شهر خشك و بی روح و كسل كننده مردمانی تنبل را ایجاد خواهند كرد.

مدیر كل شهری استانداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاكید بر ضرورت ایجاد مشاركت میان شهروندان توسط شهرداری ها اظهار داشت: اساسا مشاركت مردم در توسعه شهر و ایجاد زیستگاه ایمن نقش بسزایی دارد. پس شهرداری ها باید از نظرات نخبگان و كارشناسان بهره بیشتری بگیرند. برای ایجاد مشاركت باید نظرات شهروندان ستاندن شود تا شهری مرتبط و منظم داشته باشیم.

وی ادامه داد: باید بكوشیم فرهنگ شهروندان را ارتقاء دهیم و در این راه چاره اصلی آموزش است. هر كه شهر نشین توسعه یافته تر باشد اساسا شهری توسعه یافته خواهیم داشت.
سلیمانی راد اشاره كرد: ظرف یك سال و نیم گذشته تاكید بسیاری بر ایجاد درآمدهای پایدار داشتیم امروز بحث فقدان درآمد پایدار برای شهرداری ها سوژه پراهمیتی است. شهرداری ها باید با اتكا به منابعی كه به صورت پایدار ایجاد می شوند برای اقدامات خود برنامه ریزی كنند.
وی افزود: امسال ارزیابی شهرداری ها در فرمتی كه از طرف سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور ارسال شده است به صورت خودارزیابی است و تنها برای راست یابی آن ممكنست به شهرداری ها مراجعاتی صورت گیرد. پس از همه شهرداران درخواست می كنم تا این فرم ها را بموقع ارسال نمایند.
سلیمانی راد در بخش دیگری از صحبت های خود به طرح جامع پسماند برای شهرهای استان تهران اشاره نمود و اضافه كرد: تدوین این طرح رو به اتمام است و نیاز است كه شهرداری ها سهم خودرا در این عرصه پرداخت كنند. همین طور سوژه دیگری كه باید مورد توجه شهرداری قرار گیرد بحث شناسنامه شهرها است كه از میان 42 شهرداری تابحال 24 شهرداری شناسنامه شهر خودرا ارسال كرده اند و امیدواریم ما بقی نیز این شناسنامه ها را تكمیل و به استانداری تهران ارسال نمایند.

منبع:

1398/08/19
20:24:43
5.0 / 5
4115
تگهای خبر: پروژه , توسعه , سازمان , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد