افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در هوای تهران

افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در هوای تهران

بتن آنلاین: برمبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، آلاینده های هوا در پایتخت طی امروز (8 آبان) به صورت موقت افزایش می یابد و در ساعات بعد ازظهر رگبار پراكنده باران شرایط را برای پراكندگی آلاینده ها فراهم می آورد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، نتایج پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوای تهران نشان میدهد كه طی بامداد امروز (۸ آبان) در بیشتر مناطق پایتخت شرایط نامطلوب كیفیت هوا به سبب افزایش تردد خودرو ها و كاهش سرعت باد برقرار است.

طی روز نیز با افزایش میزان ناپایداری جو، افزایش نسبی سرعت باد در بعضی ساعات بعد ازظهر همراه با رگبار پراكنده شرایط برای پراكندگی آلاینده ها فراهم می شود كه برقراری شرایط سالم در بیشتر مناطق را به دنبال دارد همین طور وزش باد تا ساعات پایانی امروز ادامه دارد كه به دنبال آن كیفیت هوا در بیشتر مناطق در شرایط مطلوب قرار می گیرد. هر چند كه در بعضی مناطق پرتردد احتمال برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس وجود دارد.

این شرایط جوی تا بامداد فردا (۹ آبان) ادامه دارد و از غلظت آلاینده ها نسبت به روز قبل كم می شود همین طور با كاهش سرعت باد در بعضی ساعات بعد ازظهر و كاهش ابرناكی، پراكندگی آلاینده ها محدود خواهد شد بدین سبب با كاهش میزان ناپایداری جوی در اواخر وقت فردا و افزایش حجم ترافیك، تجمع ذرات معلق و كاهش موقتی كیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نیست.

بر اساس اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با شاخص میانگین ۸۵ در شرایط سالم قرار داشت و كیفیت هوای الان نیز با شاخص میانگین ۹۳ همچنان در شرایط سالم می باشد.

شاخص كیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰، هوا پاك، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا سالم یا متوسط، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط كیفی هوا خطرناكست.
1398/08/08
15:04:08
5.0 / 5
4346
تگهای خبر: پایتخت , تردد , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد