استانداردهای سنجش كیفیت هوا سختگیرانه تر شد

استانداردهای سنجش كیفیت هوا سختگیرانه تر شد

به گزارش بتن آنلاین معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار داشت: با عنایت به دستوالعمل های صادره از جانب سازمان حفاظت محیط زیست، چگونگی محاسبه و اعمال شاخص كیفیت هوا برای بعضی از پارامترها تغییر كرده است.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا محمد رستگاری با بیان اینكه دستورالعمل اعمال شاخصهای جدید به دستگاه های متولی ابلاغ گردیده است، اظهاركرد: با عنایت به اهمیت آلودگی هوا و رابطه آن با سلامت شهروندان، اصلاحات جدید در نحوه محاسبه شاخص كیفیت هوا برای آلاینده ذرات معلق با قطر كمتر از 2.5 میكرون، دی اكسید گوگرد و ازن انجام شد.

وی اضافه كرد: درگذشته میزان غلظت ۱۵ میكروگرم در متر مكعب ذرات معلق با قطركمتر از 2.5 میكرون در محدوده پاك قرار می گرفت كه این مقدار در محدوده مجاز جدید به ۱۲ میكروگرم بر متر مكعب كاهش یافته است.

رستگاری افزود: درمورد محدوده ناسالم برای گروه های حساس، درگذشته تا میزان 65.4 میكروگرم در متر مكعب در این گروه قرار می گرفت كه در حدود مجاز جدید، این میزان به ۱۰ میكروگرم كاهش پیدا كرد.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران به اصلاح شاخص دیگری برای سنجش كیفیت آلودگی هوا اشاره و اظهاركرد: برای محاسبه شاخص كیفیت هوای آلاینده دی اكسید گوگرد قبل از این متوسط ۲۴ ساعته ملاك عمل قرار می گرفت در حالیكه در شرایط جدید شاخص كیفیت یك ساعته هم به آن افزوده شده است.

رستگاری در ادامه اظهار داشت: برای محاسبه آلاینده ازن میزان غلظت این آلاینده در شرایط پاك از ۵۹ به ۵۴، در شرایط سالم از ۷۵ به ۷۰، در شرایط ناسالم برای گروه های حساس از ۹۵ به ۸۵، شرایط ناسالم از ۱۰۵ به ۹۵ و در مواجهه با شرایط بسیار ناسالم از ۳۷۴ به ۲۰۰ قسمت در میلیارد كاهش پیدا كرده است.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، او در آخر خاطرنشان كرد: این استاندارها برگرفته از آخرین استاندارهای روز دنیا و بر مبنای تبصره سه ماده سه قانون هوای پاك به روزرسانی شده است.
1398/08/05
21:49:36
5.0 / 5
4169
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد