استاندار تهران اعلام كرد

افزایش ظرفیت مراكز نگهداری از معتادان متجاهر به 17هزار نفر، استمرار ساماندهی كودكان خیابان

افزایش ظرفیت مراكز نگهداری از معتادان متجاهر به 17هزار نفر، استمرار ساماندهی كودكان خیابان

به گزارش بتن آنلاین استاندار تهران وجود ۱۳ هزار شهید و ۲۴ هزار جانباز سرافراز نیروی انتظامی را گواه تلاش این نیروها در جهت تامین نظم و امنیت دانست و اظهار داشت: اگر ما هزاران كیلومتر آن طرف مرزها سنگر بندی كرده ایم به این علت است كه بتوانیم توطئه های دشمن را خنثی نماییم.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در صبحگاه پلیس تهران بزرگ اظهار نمود: امروز یكی از مولفه های رشد و بالندگی این است كه چگونه بتوانیم امنیت كشور را برقرار نماییم، اگر امروز شاهد تامین امنیت هستیم به علت هماهنگی بین مسؤلان است.
وی با اشاره به اینكه ۱۳ هزار شهید و ۲۴ هزار جانباز سرافراز نیروی انتظامی گواه تلاش این نیروی مجاهد است كه در جهت تامین نظم و امنیت گام برداشتند اظهار داشت: اگر ما هزاران كیلومتر آن طرف مرزها سنگر بندی كردیم به این علت است كه توطئه های دشمن را خنثی نماییم.
استاندار تهران اضافه كرد: در بحث جلوگیری از اعتیاد ظرفیت مراكز معتادان متجاهر از ۵ هزار نفر به ۱۷ هزار نفر افزایش یافته است، پلیس نیازمند تجهیز شدن است و باید امكانات را برای هوشمند كردن پلیس مهیا نماییم. باید شرایطی را فراهم نماییم تا هم اشتغال رونق پیدا كند و هم شرایط برای ایجاد اشتغال جدید فراهم گردد.
به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه مراسم مشترك صبحگاه ناجا با حضور جمع خبرنگاران در مورد نتایج جسله با رئیس جمهوری در مورد مشكلات شهر تهران اظهار نمود: در جلسه با رئیس جمهور مسائلی كه اولویت های راهبردی استان تهران است را بررسی كردیم و نخستین سفارش و تاكید ایشان این بود كه با عنایت به اینكه در بدترین شرایط تحریم ظالمانه قرار داریم هدف باید حفظ اشتغال و افزایش تولید باشد.
وی با اشاره به اینكه با عنایت به شعار سال كه رونق تولید است، دستور دادند به صورت ویژه حفظ اشتغال و افزایش در دستور كار استانداری ها قرار گیرد، اظهار داشت: ما در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید هر هفته جلسه دارد، به بنگاه های اقتصادی كه بیشتر از ۷۰ نیروی انسانی شاغل دارند كمك كرده و چنانچه نیازمند حمایت استانداری باشند به آنها در مسائلی همچون سرمایه در گردش، پرداخت بدهی ها و موارد تامین اجتماعی، امور مالیاتی و.. كمك خواهیم كرد.
استاندار تهران با اشاره به تاكید رئیس جمهوری بر حفظ محیط زیست اظهار داشت: طبق گزارش های دریافتی تعداد روزهای پاك در سال ۹۷ بیشتر از سال ۹۶ بوده است. همینطور تعداد روز های سالم هم در سال ۹۷ بیشتر از سال ۹۶ بوده است.
وی اضافه كرد: ما اولویت هایی را در استان تهران در نظر گرفته ایم كه همچون آنها افزایش معاینات فنی است. چهار میلیون خودرو، سه میلیون موتور سیكلت در تهران وجود دارد. همینطور تاكید بر افزایش كیفیت سوخت در تهران هم مطالبه فرمانداری و استانداری است.
استاندار تهران با اشاره به اینكه شهرداری تهران در آخرین جلسه مدیریت پسماند پذیرفت كه تا ۱۵ آذر مدیریت پسماند را به ستاد واگذار كند، اظهار داشت: با این حجم از پسماندهای بیمارستانی و ویژه نیازمند محلی برای دفن آنها بودیم كه در همین زمینه یك زمین ۷۰ هكتاری شناسایی و تملك شده است تا در رقابت علمی و تخصصی برای كسانی كه در این زمینه آمادگی و تخصص لازم را دارند برای بی خطر سازی و دفع بهداشتی پسماند اقدام نمایند.
محسنی بندپی درباره بحث دیگری در مورد تامین آب آشامیدنی در استان تهران اظهار داشت: رئیس جمهوری تكلیف كردند پروژه آبرسانی بعنوان اولویت در نظر گرفته شود. هم اكنون تصفیه خانه ششم ما در مناطق ۲۱، ۲۲ و شهر های غرب استان به ظرفیت دو متر مكعب در ثانیه، ۹۰ درصد پیشرفت فیزیكی داشته است و رئیس جمهوری دستور دادند كه برای ادامه كار تامین اعتبار لازم صورت گیرد، به جهت اینكه آب آشامیدنی مناطق ۲۱، ۲۲ تا پرند، رباط كریم و ملارد تامین گردد.
وی اضافه كرد: همینطور سرعت بخشیدن به پروژه انتقال آب در سد لار است كه بتوانیم به شهرستان شرق استان تهران آبرسانی داشته باشیم. همینطور سرعت بخشیدن به ساخت خطوط دوم تصفیه خانه هفتم برای تامین آب مناطق پیشوا، قرچك و ورامین یكی از اهداف دیگر است.
استاندار تهران اظهار داشت: یكی دیگر از اقدامات ما سرعت بخشیدن به پروژه های بیمارستانی است كه در این دولت نهضتی در ارتباط با ساخت و ساز بیمارستانی شكل گرفته است. در گذشته در زمینه تخت بیمارستانی با كمبودهایی مواجه بودیم و حدودا 2 هزار تخت را طی سال ۹۸ در شهر های قدس، ملارد، بیمارستان فیروز آبادی شهر ری و بیمارستان روانپزشكی تحویل خواهیم داد. همینطور فاز اول مهدی كلینیك و بخش اورژانس آنرا بهره برداری خواهیم كرد. در سال ۹۹ هم بیشتر از ۳۰۰۰ تخت بیمارستانی هدف گذاری كرده ایم.
وی اضافه كرد: از دیگر اقدامات ما بحث حمل و نقل است. با عنایت به اینكه در تهران دو و نیم میلیون تردد روزانه داریم در ارتباط با حمل و نقل برای غرب استان تهران و شهرهای شهرقدس، ملارد، شهریار و پرند مطالعات ریلی را به پایان رسانده ایم و با سازمان حمل و نقل ریلی و معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس راه آهن كشور توافق كرده ایم كه آزادسازی مسیر در این نقاط با شهرداران این مناطق بوده و اجرای خطوط ریلی با سازمان حمل و نقل ریلی باشد.
محسنی بندپی با اشاره به اینكه مطالعات تكمیلی در مورد خطوط ریلی تهران و حومه به پایان رسیده و در حال انتخاب پیمانكار هستیم، اظهار داشت: مطالعات حمل و نقل ریلی به پردیس توسط قرارگاه خاتم انجام می شود و همانطور كه رئیس جمهوری قول داده و آقای نوبخت هم تامین اعتبار كرده بودند، چهار خطی كردن حمل و نقل ریلی به تهران، ورامین، قرچك و پیشوا امسال به بهره برداری خواهد رسید.
وی درباره طرح ساماندهی كودكان خیابانی اظهار داشت: این طرح استمرار خواهد داشت، ما می خواهیم این كودكان زندگی كودكانه خویش را داشته و از آن لذت ببرند و سرگردان خیابان نشوند.
محسنی بندپی در انتها اظهار داشت: رئیس جمهوری از اقدامات انجام شده در استان تهران اعلام رضایت كردند و تاكید نمودند كه در بین مردم بوده و اولویت های آنها را بشنویم، ما هم از ایشان قول گرفتیم كه به جنوب شرق استان تهران سفر كنند.1398/07/16
20:39:43
5.0 / 5
4199
تگهای خبر: پروژه , تردد , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد