وزیر راه و شهرسازی خبر داد

۲۶ پادگان برای ساخت ۱۰۰هزار واحد مسكونی نیروهای مسلح انتخاب گردید

۲۶ پادگان برای ساخت ۱۰۰هزار واحد مسكونی نیروهای مسلح انتخاب گردید

به گزارش بتن آنلاین وزیر راه و شهرسازی از انتخاب ۲۶ پادگان و تكمیل سه ماهه ثبت نام كاركنان نیروهای مسلح مشمول ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسكونی اطلاع داد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی بامداد امروز دهم شهریورماه در نخستین همایش سراسری تأمین و ساخت یك صد هزار مسكن كاركنان نیروهای مسلح در محل وزارت دفاع اظهار داشت: زمین هایی كه در اختیار نیروهای وزارت دفاع و نیروهای مسلح برای اجرای تفاهمنامه مشترك بین وزارت راه و وزارت دفاع در راه اندازی ۱۰۰ هزار واحد مسكونی نیروهای مسلح هست بیشتر از نصف میزان متراژ زمین هایی است كه باید در اختیار اجرای این طرح قرار بگیرد. كه امیدواریم با تخصیص این زمین ها كار بزودی آغاز شود.
اسلامی افزود: برای ۵۰ هزار واحد دیگر در اجرای این تفاهمنامه وزارت راه و شهرسازی از راه ادارات كل راه و شهرسازی استان ها، شهرهای جدید با پیگیری مدیران عامل شركت های عمران شهرهای جدید و بازآفرینی شهری زمین های مورد نیاز را برای اجرای این كار فراهم خواهد نمود و در اختیار اجرای این تفاهمنامه قرار می دهد.
وزیر راه و شهرسازی بر تشكیل سریع پرونده ها تاكید كرد و اظهار داشت: در مورد تشكیل پرونده ها تنها به بانك عامل بخش مسكن اكتفا نشود و سایر بانك ها همچون بانك سپه، ملت، پاسارگاد و رفاه برای انجام این طرح وارد شوند و از توان این بانك ها هم بهره گرفته شود تا بتوانیم سهم ۲۰ درصدی بانك ها برای تخصیص منابع به اجرای این تفاهمنامه را عملیاتی نماییم.
عضو كابینه دولت دوازدهم با اشاره به این مطلب كه اجرای این تفاهمنامه به ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد اظهار داشت: تلاش وزارت راه، تكمیل واحدهای مسكونی كاركنان نیروهای مسلح در دو ساله ۹۸ و ۹۹ است.
وی با تاكید بر اینكه تشكیل پرونده ها گام مهم اساسی در آغاز این طرح به حساب می آید اظهار داشت: درمورد تشكیل پرونده ها چالاك و مؤثر گام برداشته شود و در استان ها از راه بانك ملی و سایر بانك ها اقدامات لازم انجام گیرد.
اسلامی با اشاره به اینكه ۲۶ پادگان ارتش و نیروهای مسلح مصوبه شورایعالی شهرسازی و معماری ایران را برای اجرای طرح های تولید مسكن دریافت كرده اند اظهار داشت: اراضی مورد نیاز برای اجرای این طرح مراحل قانونی خویش را طی كرده و در اختیار اجرای این طرح قرار می گیرد.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه تصریح كرد: مكاتبه با استان ها برای تخصیص زمین در اجرای این طرح سریع تر صورت گیرد. همینطور در شهرهای جدید این آمادگی به صورت كامل وجود دارد ازاین رو انتظار است تا طی سه ماه پرونده های اجرای این طرح در بانك ها تشكیل گردد.
اسلامی خاطرنشان كرد: اولویت اجرای طرح تأمین مسكن كاركنان نیروهای مسلح به اقشار متوسط و ضعیف نیروهای مسلح اختصاص یافته است. ازاین رو تلاش می نماییم كاركنانی صاحب خانه شوند كه جزو جامعه هدف این طرح (قشر متوسط و ضعیف) به شمار می روند.
عضو كابینه دولت دوازدهم اعلام نمود: وزارت راه و شهرسازی تمام عیار پای اجرایی و عملیاتی كردن طرح تأمین مسكن كاركنان نیروهای مسلح ایستاده است. ازاین رو انتظار این است تا همكاری گسترده تری انجام گیرد و كار عملیاتی دقیق و طبق زمانبندی دنبال شود.
وی در عین حال تصریح كرد: تمامی افرادی از نیروهای مسلح كه از تعاونی ها زمین و واحد مسكونی دریافت نمودند اسامی شان قرمز می شود و فرم هایی كه بند «ج» آنها سبز است كه نشان داده است فاقد مسكن هستند در اولویت قرار دارند.
وی در انتها تاكید كرد: در اجرای این طرح به نقشه های معماری توجه گردد بدین معنا كه معماری واحدهای مسكونی فوق باید از نظر فرهنگ ایرانی اسلامی شاخص باشند و خصوصیت قابلیت زندگی در آنها لحاظ شده باشد.

1398/06/10
23:42:08
5.0 / 5
4325
تگهای خبر: تولید , ثبت نام , دولت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد