شهردار تهران خبر داد

سهم یك درصدی دوچرخه در حمل و نقل عمومی

سهم یك درصدی دوچرخه در حمل و نقل عمومی

بتن آنلاین: شهردار تهران با اشاره به اینكه رویكرد اصلی مدیریت شهری فعلی اداره شهر به اتكا به فروش فضا نیست در مورد جزئیات طرح تفصیلی جدید منطقه 22 توضیحاتی را ارائه نمود.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، پیروز حناچی بامداد امروز در حاشیه دوچرخه سواری در سه شنبه بدون خودرویی دیگر با اشاره به اینكه آمارها نشان داده است كه استقبال از دوچرخه رو به افزایش است، اظهار داشت: اما نمی توانیم بطور قطع بگوییم اینكه این مهم در تغییر رفتار مردم به چه میزان تاثیر گذار بوده است.
وی با اشاره به اینكه سهم دوچرخه در حمل و نقل عمومی كمتر از یك در صد است اظهار داشت: در حال تلاش هستیم كه این میزان را افزایش دهیم چونكه مطمئنیم كه هر دوچرخه سواری كه به این پویش بپیوندند یك خودرو از سطح شهر كم خواهد شد و نتیجه این مهم كاهش آلودگی هواست اما آمارهای كلی نشان داده است كه با كمك و ورود بخش خصوصی به توسعه حمل و نقل پاك، تقاضا جهت استفاده از دوچرخه رو به افزایش است و شهرداری نیز متناسب با آن زیرساخت ها را فراهم خواهد شد.
حناچی همین طور با اشاره به تصویب طرح تفصیلی جدید منطقه 22 در شورای عالی معماری و شهرسازی در مورد بارگذاری های جدید در این منطقه، اظهار داشت: رویكرد شورا و مدیریت شهری جدید نه تنها در مورد منطقه22 بلكه در كل سطح شهر تهران این نیست كه شهر رابا فروش فضا اداره كنند. البته كار سختی است اما برای تحقق این مهم می بایست نسبت به تعریف منابع جایگزین و همین طور كاهش هزینه ها اقدام نماییم كه دو لایحه در این مورد در مجلس در حال بررسی است و امیدواریم با تصویب این دو لایحه به توسعه و ایجاد منابع پایدار كمك گردد و خودمان نیز در كوشش برای ایجاد منابع جدید هستیم.
شهردار تهران در مورد منطقه 22 با اشاره به اینكه تصویب طرح تفصیلی جدید منطقه 22 یكی از موفقیت های این دوره مدیریت شهری است چونكه بالاخره نظمی به این منطقه داده شد اظهار داشت: هیچ كدام از بلندمرتبه سازی های اطراف دریاچه بر طبق برنامه های پیش بینی شده نبود و این مسئله اساسا عارضه خواهد داشت چونكه منطقه ای با این وسعت اگر بر طبق برنامه، حركت نكند می تواند مشكلات بعدی را فراهم آورد و طرح تفصیلی نیز در كمیسیون ماده 5 و هم در شورای عالی به تصویب رسید.
وی با اشاره به اینكه اصلی ترین خاصیت های طرح تفصیلی جدید را میتوان تاكید بر انطباق حمل و نقل عمومی خصوصاً مترو با شهرسازی دانست تا از مشكلات خدمات محلی كاسته شود اظهار داشت: متاسفانه در منطقه 22 به اندازه ای كه مسكن و بلندمرتبه سازی رشد پیدا كرده خدمات توسعه نیافته بگونه ای كه مردم برای مدرسه، خرید محلی و... مشكل دارند اما تلاش شده در طرح تفصیلی این مشكلات حل شود.
حناچی در مورد جمعیت پذیری جدید این منطقه با اشاره به اینكه جمعیت پذیری منطقه 22 در طرح جامع و تفصیلی قبلی 350هزار نفر بود، اظهار داشت: اما در طرح جدید با در نظر گرفتن افق پیش رو و شرایط فعلی جمعیت پذیری 470هزار نفر به تصویب رسید اما دقت داشته باشید هم اكنون با عنایت به تعهدات به وجود آمده در این منطقه جمعیت آن حدود 470 هزار نفر است.
منبع:

1398/05/22
13:04:52
5.0 / 5
4769
تگهای خبر: آلودگی , توسعه , خدمات , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد