تلاش بنادر برخی كشورهای منطقه برای حذف بندر چابهار از تعاملات

تلاش بنادر برخی كشورهای منطقه برای حذف بندر چابهار از تعاملات

بتن آنلاین: نایب رییس كمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: بنادر رقیب برخی كشورهای منطقه به دنبال كنار زدن بندر چابهار از تعاملات تجاری هستند.به گزارش بتن آنلاین به نقل از خانه ملت، سیدابوالفضل موسوی بیوكی با اشاره به لزوم توسعه بندر چابهار اظهار داشت: ایران در موقعیت ژئوپلیتیك و استراتژیكی در عرصه منطقه ای و فرامنطقه ای قرار دارد و در این حوزه بندر چابهار بیشتر از نقاط دیگر از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی افزود: بنادر بعضی از كشورهای منطقه به خاطر منافع اقتصادی یا همراهی با سیاست كشورهای فرا منطقه ای به دنبال كنار زدن بندر چابهار هستند، بدین جهت اگر روند توسعه چابهار كند و آهسته صورت گیرد، این مسئله مشكل ساز خواهد بود.
وی افزود: در شرایط كنونی دشمنان به دنبال كاهش تأثیر گذاری ایران در عرصه اقتصاد منطقه ای هستند، بدین جهت آنها به دنبال كم اهمیت كردن نقش تنگه هرمز یا جاده ابریشم هستند، بدین سبب از هر روشی برای كاهش اثرگذاری بنادر ما نیز استفاده می نمایند.
موسوی بیوكی با اشاره به اینكه توسعه بندر چابهار سبب تثبیت و افزایش امنیت در استان های شرق كشور همچون استان سیستان و بلوچستان می شود، اظهار داشت: البته توسعه بندر چابهار مستلزم تقویت و توسعه زیرساخت های منطقه همچون گسترش راه و تقویت حمل و نقل ریلی است.
این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه كرد: در شرایط كنونی دولت برای توسعه بندر چابهار با كمبود بودجه و اعتبار روبه رو است، بدین جهت باید از ظرفیت های بخش های خصوصی و غیردولتی در این حوزه استفاده نمود.
نایب رئیس كمیسیون عمران مجلس افزود: همین طور باید از سرمایه گذاری های خارجی برای توسعه بندر چابهار استفاده كرد، البته در چند ماه اخیر اقدامات خوبی برای جذب سرمایه خارجی صورت گرفته، اما باید این روند تقویت شود.


منبع:

1398/04/23
14:32:26
5.0 / 5
4405
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد