افتتاح پلازای میدان هفت تیر تا آخر هفته

افتتاح پلازای میدان هفت تیر تا آخر هفته

به گزارش بتن آنلاین عمرانی شهرداری تهران از افتتاح پلازای میدان هفت تیر تا آخر هفته اطلاع داد.


مهندس صفا صبوری دیلمی در گفتگو با ایسنا، گفت: آقای حناچی پس از آنكه بعنوان شهردار تهران انتخاب گردید دستور ویژه ای صادر كردند در خصوص این كه كارگاه های عمرانی و ساختمانی شهرداری تهران كه فضاهای شهری را اشغال كرده، مورد بازبینی قرار گیرند همینطور تاكید داشتند كه فضاهای شهری كه در اشغال پروژه های عمرانی هستند به شهر برگشت داده شوند و برهمین اساس همه مناطق نسبت به بازبینی وضعیت كارگاه های ساختمانی، عمرانی، مترو و غیره اقدام نمودند.
وی با بیان این كه حدودا تابحال ۱۰۰ هزار مترمربع از فضای عمومی به شهر برگردانده شده است، خاطرنشان كرد: یكی از بزرگترین فضاهایی كه بیشتر از دو دهه به كارگاه تبدیل گشته بود، میدان هفت تیر است كه این كارگاه در اشغال كارگاه راه اندازی متروی تهران بود و به یكی از كارگاه های تامین بتن تبدیل گشته بود كه آلودگی صوتی و بصری زیادی را در میدان هفت تیر بوجود آورده بود.
معاون فنی – عمرانی شهرداری تهران با بیان این كه ۷۰۰۰ مترمربع از مساحت میدان هفت تیر در اشغال این كارگاه بود، افزود: در زیر این فضا اتصال خطوط 69 و یك مترو قرار داشت و بنابراین این میدان می توانست به یك پلازای شهری تبدیل گردد.
صبوری دیلمی با بیان این كه در اطراف پلازای هفت تیر، خیابان كریم خان و راسته های فرهنگی قرار دارد، اظهار داشت: راسته های فرهنگی اطراف می تواند به توسعه این پلازا كمك نماید و پلازای میدان هفت تیر می تواند مبدا خوبی باشد و كاركرد فرهنگی – اجتماعی برای شهر داشته باشد.
وی با بیان این كه آمفی تئاتر روزباز، فضای سبز، فضای مكث و غیره در این پلازا دیده شده است، اظهار داشت: شهروندان می توانند بعد از بیرون آمدن از متروی هفت تیر كه محل تلاقی خطوط یك و ۶ است، از این فضای پلاز دیدن كنند.
معاون فنی عمرانی شهرداری تهران با اشاره به اینكه برپایه برنامه ریزی انجام شده، قرار شده این پروژه در اوایل تیر ماه افتتاح شود، اظهار نمود: خوشبختانه توانستیم این پروژه را در موعد مقرر به سرانجام برسانیم و در هفته جاری این پلازا افتتاح می شود.
صبوری دیلمی با اشاره به اینكه هفتم تیرماه روز شهادت آیت الله بهشتی و یارانش است، اظهار داشت: سازمان زیباسازی هم به منظور ساخت المان مشخص برای این پلازا به یاد شهدای هفت تیر فراخوان داده است و بعد از طراحی و ساخت این المان در میدان هفت تیر نصب خواهد شد.
وی در مورد فضای سبز طراحی شده برای این پلازا هم اظهار نمود: آماده سازی فضای سبز بر روی پلازای هفت تیر یكی از مسائل اساسی بود، چون كه در زیر پلازا خطوط مترو قرار دارند و باید فضای سبز بگونه ای طراحی می شد كه آب اضافی، زهكش شده و فضای درخلال ایستگاه مترو و فضای سبز پلازا عایق بندی مضاعف می شد.
معاون فنی – عمرانی شهرداری تهران با بیان این كه فضای سبز بگونه ای طراحی شده كه آب مورد استفاده در فضای سبز به مترو نفوذ نكند، تصریح كرد: این پروژه جهت استفاده معلولین و افراد كم توان هم مناسب سازی شده است و افراد كم توان می توانند از این فضا به خوبی استفاده كنند.1398/04/03
14:05:37
5.0 / 5
4342
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد