معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری اعلام كرد

تدوین سند آمایش برای 9 هزار روستا در كشور

تدوین سند آمایش برای 9 هزار روستا در كشور

به گزارش بتن آنلاین معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری اظهار داشت: تابحال برای 9 هزار روستا در كشور سند آمایش تهیه و تدوین شده است.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، محمد امید در جریان بازدید از طرح های توسعه اشتغال روستایی در شهرستان گرمی اظهار نمود: شهرستان گرمی یكی از شهرستان های محروم كشور شمرده می شود كه با پیگیری استاندار اردبیل و مشاركت بنیاد مستضعفان طرح های خوب توسعه ای و اشتغال زا اجرا می شود كه نمونه آن چندین واحد تولیدی شیرآلات است كه می تواند بستر اشتغال را برای ساكنان این مناطق فراهم آورد.
وی اشاره كرد: با عنایت به اینكه معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری پیگیر اجرای این طرح ها در مناطق محروم و روستایی با اولویت مرزنشینان است، ما سفری را به استان اردبیل انجام دادیم تا از این طرح ها در پارس آباد و گرمی بازدیدی را داشته باشیم.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری اضافه كرد: ما برای رونق تولید و اشتغالزایی در این واحدها تسهیلات خوبی را با نرخ سود بسیار پایین در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهیم تا با ایجاد و راه اندازی واحدهای تولیدی، زمینه خوبی برای اشتغال جوانان منطقه فراهم آید.
امید اظهار داشت: با پیگیری نمایندگان و استاندار ساعی استان اردبیل، اتفاقات مباركی در حوزه تحول اقتصادی و اشتغالزایی در این استان در حال رخ دادن است كه انتظار می رود با همراهی بنیاد مستضعفان در ایجاد زیرساخت های مورد نیاز تحول عظیمی را طی سالجاری و دو سال آینده در این شهرستان مرزی شاهد باشیم.
وی به بازدید خود از مجتمع آبرسانی موران گرمی با پوشش ساكنان ۶۴ روستا اشاره و اشاره كرد: قرار شد با همكاری بنیاد مستضعفان و پیگیری مسئولان استان فاز اول این مجتمع در هفته دولت آماده بهره برداری شود تا فازهای دیگر نیز در سال های آینده اجرایی و عملیاتی شود.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در مورد تدوین سند آمایش سرزمینی در مناطق روستایی بیان كرد: بر طبق قانون برنامه بودجه سالانه كشور مقرر است هر سال در ۵ هزار روستا این سند تهیه و تدوین شود؛ بطوریكه ما در دو سال قبل برای ۹ هزار روستا در كشور سند آمایش تهیه كردیم.
امید افزود: ما با تهیه این سند اولویت و رویكرد صحیح اشتغال را در مناطق روستایی تعریف می كنیم؛ بطوریكه در سالجاری مقرر است برای ۵ هزار روستا در كشور سند آمایش تهیه شود تا در روستاهای زیر ۲۰ خانوار مجموع تسهیلات اشتغال زا به متقاضیان واقعی پرداخت گردد.
وی رقم تسهیلات اشتغال پایدار روستایی را در كشور بالغ بر ۱۸ هزار میلیارد تومان اعلام نمود و اظهار داشت: از این مبلغ تابحال ۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به طرح های اشتغالزا پرداخت شده است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری اظهار نمود: مقرر است برای ۱۰ هزار میلیارد تومان باقی مانده نیز طرح های معرفی شده در بانك ها بررسی و زمینه پرداخت تسهیلات برای آنها فراهم آید.
امید، قسمتی از این منابع را متعلق به تسهیلات با ارقام درشت و به صورت متمركز كشوری اعلام نمود و اضافه كرد: مقرر است در جلسه اشتغال استان اردبیل از این محل منابع خوبی برای طرح های با زنجیره ارزش بالا اختصاص پیدا كند تا طرح های اولویت دار در این استان بعنوان استان پیشقدم در اجرای طرح های اشتغالزایی روستایی بتوانند گام به گام در راه توانمندی قرار گیرند.1398/03/01
23:51:46
5.0 / 5
4344
تگهای خبر: توسعه , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد