به خیریه های مجوزدار كمك كنید

به خیریه های مجوزدار كمك كنید

بتن آنلاین: معاون مشاركت های اجتماعی سازمان امور اجتماعی كشور اظهار داشت: سازمان های مردم نهادی كه كمك های مردمی را جمع آوری می كنند تحت عنوان خیریه ها هستند و اسامی خیریه هایی كه مجوز دارند در پورتال وزارت كشور وجود دارد و افراد می توانند به سایت وزارت كشور بازگشت و این اسامی را استخراج كنند.


كمال اكبری در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینكه اولویت وزارت كشور برای سال آینده در حوزه مشاركت های اجتماعی، توسعه كیفی مشاركت های اجتماعی است، اظهار نمود: توسعه كیفی به مفهوم این است كه سازمان های مردم نهاد و فعالان مشاركت های اجتماعی در حوزه هایشان توانمند شده و همین طور آموزش های لازم به آنها داده شود، از طرفی نظارت كیفی بر آنها صورت گیرد برای اینكه با افزایش نظارت كیفی بر سازمان های مردم نهاد اعتماد مردم هم به آنها بیشتر خواهد شد.
وی افزود: ایجاد سامانه و نظام رتبه بندی سازمان های مردم نهاد از برنامه هایی است كه برای سال آینده در نظر داریم تا بوسیله رتبه بندی سازمان های مردم نهاد فعالیت هر كدام از این سازمان ها مشخص و دیده شود برای اینكه هم اكنون رتبه بندی سازمان های مردم نهاد وجود ندارد و صرفاً گستره فعالیت آنها طبقه بندی می شود، البته نظارت و ارزیابی عملكرد و حسابرسی مالی بر آنها صورت می گیرد.
معاون مشاركت های اجتماعی سازمان امور اجتماعی كشور در ادامه به فعالیت سازمان های مردم نهاد در روزهای عید اشاره نمود و اظهار داشت: سازمان های مردم نهاد حمایتی برنامه ریزی كرده اند تا پیش از عید برای اقشار لطمه پذیر كمك ها و هدایایی را جمع آوری كنند. خصوصاً برای افرادی كه تحت پوشش سازمان های مردم نهاد حمایتی دولتی نیستند، با این اقدام می توانند به شكل گسترده در سطح كشور تا شب عید قسمتی از جامعه را كه نیاز به حمایت دارند، تحت پوشش قرار دهند. همین طور سازمان های فعال در حوزه های گردشگری و میراث باز ایام نوروز فعالیت خودرا آغاز خواهند كرد و هر سازمان در استان و شهر خود به صورت داوطلبانه به مسافران و گردشگران مراكز دیدنی را معرفی می كنند. از طرفی سازمان های مردم نهاد فعال در عرصه محیط زیست باز در این ایام خصوصاً روزهای تعطیل به پاكسازی و حفظ طبیعت می پردازند.
اكبری در پاسخ به این سوال كه مردم چگونه می توانند كمك های خودرا برای عید به سازمان های مردم نهاد و خیریه های فعال دراین عرصه برسانند و به آنها اعتماد كنند، اظهار داشت: سازمان های مردم نهادی كه كمك های مردمی را جمع آوری می كنند تحت عنوان خیریه ها هستند. اسامی خیریه هایی كه مجوز دارند در پورتال وزارت كشور وجود دارد و افراد می توانند به سایت وزارت كشور بازگشت و این اسامی را استخراج كنند. همین طور كسانی كه می خواهند مبالغ زیادی را به خیریه ها و سمن ها كمك كنند بهتر است با بازگشت به این موسسات مجوز لازم را از آنها مطالبه كنند و ببینند كه آیا آنها مجوز معتبر دارند یا خیر؟ برای اینكه این مهم ترین ملاك برای اعتماد به خیریه ها است.
وی افزود: از طرفی اگر مردم می خواهند مبالغی واریز نمایند به شماره حساب خیریه یا موسسه واریز نمایند و شماره حساب فرد و یا مراكز متفرقه نباشد، برای اینكه بر شماره حساب هایی كه به اسم خیریه ها است نظارت می شود و حسابرسی باز صورت می گیرد و كمك ها در امتداد اهداف و اساسنامه كه دارند هزینه می شود و ما باز بر آنها نظارت می نماییم.1397/12/27
22:17:37
5.0 / 5
4490
تگهای خبر: توسعه , دولت , سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد