یك مقام مسئول خبر داد؛

حذف پرداخت نقدی عوارض در چهار آزادراه از ۲۸ اسفند

حذف پرداخت نقدی عوارض در چهار آزادراه از ۲۸ اسفند

بتن آنلاین: معاون ساخت بزرگراه های كشور اظهار داشت: طرح عوارض الكترونیكی خودروها از روز ۲۸ اسفند در چهار آزادراه اصلی كشور اجرایی می شود.به گزارش بتن آنلاین به نقل از صدا و سیما، سید حسین میرشفیع گفت: صورتجلسه نهایی طرح عوارض الكترونیكی خودروها (ETC) امروز به امضای دستگاه های اجرایی دخیل رسید و مقرر شد از روز ۲۸ اسفند، در چهار آزاد راه تهران - قم، تهران - ساوه، كرج - قزوین و قزوین - زنجان، ایستگاه های ستاندن عوارض سنتی كه سبب بی نظمی در ترافیك و بروز حوادث رانندگی می شد جمع آوری و غیر فعال شود.
معاون ساخت بزرگراه های شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور با اشاره به اینكه تا تابستان آینده تمام عوارضی های جاده های سراسر كشور جمع آوری شده و عوارض جاده ای بوسیله سامانه دوربین محاسبه و به انواع روش های الكترونیكی پرداخت خواهد شد، اظهار داشت: مردم می توانند عوارض خودروی خودرا بوسیله اپلیكیشن های مالی نظیر آپ و اپلیكیشن های بانكی خود، همین طور بوسیله اتصال پلاك خود به سیم كارت یا حساب بانكی خود پرداخت كنند.
وی اضافه كرد: در این طرح، خودروها با سرعت معمول از گیت های محاسبه عوارض عبور كرده و پلاك عقب و جلوی خودروها پس از تطبیق به سامانه مركزی عوارض منتقل می شود و دیگر نیاز به توقف، پرداخت و حركت مجدد برطرف می شود ضمن اینكه این عوارض قابل پرداخت در توقفگاه های بین راهی باز هست.
میرشفیع اظهار داشت: رانندگان خودروها باید در یك زمان مقرر عوارض مربوطه را بپردازند و در غیر این صورت، سامانه راهور نیروی انتظامی پیامك اخطاری به مالك خودرو ارسال كرده و در صورت عدم پرداخت، این خودرو جریمه می شود.
وی اضافه كرد: دوربین های به كار رفته در این طرح از جدیدترین فناوری ها برخوردار می باشند و امكان هیچ گونه اشتباه یا سو استفاده و تخلفی در آنها متصور نیست.

1397/12/26
14:28:13
5.0 / 5
4380
تگهای خبر: آزادراه , توسعه , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد