تعیین تكلیف وضعیت دستفروشان از طرف وزارت كشور، قول وزارت صنعت برای تحویل هفته ای 200 تاكسی

تعیین تكلیف وضعیت دستفروشان از طرف وزارت كشور، قول وزارت صنعت برای تحویل هفته ای 200 تاكسی

بتن آنلاین: معاون وزیر كشور از تعیین تكلیف وضعیت دستفروشان با تهیه دستورالعملی در این خصوص آگاهی داد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا جمالی نژاد در نشست خبری كه روز گذشته داشت، به مشاغل مزاحم شهری اشاره نمود و اظهار داشت: در بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها مشاغل مزاحم شامل مشاغل بسیاری است همچون مشاغل سیار دستفروشان و… در هر شهر باز ضوابط خاصی برای این افراد مشخص شده است. در تمام جهان باز دستفروشان وجود داشته و تدابیر خاصی برای آنها اندیشیده شده است، در كشور ما باز سند لطمه شناسی مشاغل مزاحم اعلام شده است و درباب دستفروشان باز دستورالعملی در دست تهیه است كه به محض تدوین اعلام خواهد شد.
وی اشاره كرد: نمی توان با دستفروشان برخورد سلبی داشت و باید برخورد ایجابی داشته باشیم و تدابیری اندیشیده شود كه همزمان با شكوفایی كسب و كار مغازه داران، دستفروش ان باز بتوانند كار خودرا ادامه دهند بنا بر این تدابیر بسیار خوبی اندیشیده شده است كه اعلام خواهد شد.
طرح"محدوده عوارضی"می تواند چابك تر از طرح های قبلی باشد
رئیس شورای عالی ترافیك كشور خصوص ورود شورای عالی ترافیك كشور به سوژه تبدیل طرح زوج و فرد به محدوده عوارضی اظهار داشت: شورای ترافیك كشور به موضوعاتی كه مربوط به شهر تهران باشد كمتر ورود می كند و بیشتر موضوعات شهر تهران به شورای ترافیك استان تهران مربوط می شود اما نماینده وزارت كشور باز در آنجا حضور داشت. طرح اخیری كه مطرح شده طرحی است كه با همدلی و همكاری پلیس وزارت كشور و شهرداری برنامه ریزی شده است و از تیر ماه سال آینده آغاز می شود و می تواند بسیار چابك تر و پویاتر از طرح های قبلی باشد و تمام تلاش باز بر این بوده است كه تأثیرگذاری آن در كاهش آلودگی هوای شهر تهران بیشتر باشد.

فرسودگی ۷۰ درصد ناوگان اتوبوسرانی شهری
وی در صحبت هایش به تشریح وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی اشاره نمود و اظهار داشت: همیشه تاكید بر استفاده از خودروهای حمل و نقل عمومی و عدم استفاده از خودروهای شخصی در كلانشهرها داریم و به جهت اینكه بتوانیم این موضوعات را به صورت اجرایی پیش ببریم هم سازمان شهرداری ها و هم وزارت كشور برنامه ریزی هایی در این خصوص انجام داده است. اما از ۲۲ هزار دستگاه اتوبوس شهری نزدیك به ۱۶ هزار دستگاه كه حدود ۷۰ درصد ناوگان را شامل می شود، فرسوده و پیر هستند و این میزان فرسودگی برای ناوگان اتوبوسرانی بسیار بالاست. بدین سبب نیازمند نوسازی این ناوگان هستیم.
او همینطور آخرین وضعیت نوسازی ناوگان تاكسیرانی را باز تشریح نمود و اظهار داشت: باوجود اینكه در ناوگان اتوبوسرانی درون شهری نتوانستیم اقدامات لازم را انجام دهیم اما در حوزه طرح نوسازی ناوگان تاكسیرانی بسیار موفق بوده ایم و این طرح در سال ۹۵ با همكاری دستگاه های مرتبط شروع شد و تابحال بیشتر از ۷۱ هزار تاكسی اسقاط شده است و ۶۱ هزار و ۴۴۷ نفر از متقاضیان تاكسی جایگزین دریافت كرده اند. از این تعداد ۴۷ هزار و ۴۶۰ هزار دستگاه خودرو در سال ۹۵ تحویل شده است. در سال ۹۶، ۱۳ هزار و ۹۰۲ دستگاه خودرو تحویل داده شده است. در سال ۹۷ باز در حدود یك هزار دستگاه تحویل داده شده است و به دنبال این هستیم كه خودروسازان را به عرصه آورده و از آنها كمك بگیریم و بدانید كه در سال آینده این اتفاق خواهد افتاد.
معاون عمرانی وزیر كشور همین طور در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه وزارت صنعت وعده ای در خصوص تخصیص درصدی از تولیدات خودرو سازان به حوزه تاكسیرانی داده است كه آیا این وعده محقق می شود؟ اظهار داشت: در آخرین جلسه كه در كارگروه آلودگی هوا با وزارت صنعت داشتیم قول دادند كه هفته ای ۲۰۰ تاكسی به ما تحویل دهند كه امیدواریم در اسرع وقت صورت گیرد.

در صدد رفع موانع پیش روی حوزه حمل و نقل ریلی هستیم
ایشان سپس به حمل و نقلی ریلی باز اشاره نمود وگفت: یكی از اقداماتی كه باوجود مشكلات اقتصادی كه دولت دارد، وزارت كشور و سازمان شهرداری ها به جد آنرا دنبال كرده حمل و نقل ریلی بوده است. و در بعضی شهرها خطوط مترو به راه افتاده است. در حوزه حمل و نقل ریلی در عرصه واگن باز اقدامات خوبی داشته ایم. مناقصات ۲۰۰۰ دستگاه واگن كه پروژه بسیار مهمی است در حال انجام بوده كه از این ۲۰۰۰ واگن ۶۳۰ دستگاه برای تهران بوده كه مناقصه آن برگزار شده است. دو مناقصه دیگر یكی ۷۷۴ دستگاه واگن برای شهرهای تبریز، اصفهان، اهواز، قم، كرمانشاه، شیراز و خط سه مشهد و دیگری ۵۹۶ دستگاه واگن برای تهران كرج و خط یك مشهد است كه در حال تهیه اسناد مناقصه آنها هستیم.
رئیس سازمان شهرداری ها اذعان كرد: مشكلاتی كه در این حوزه داریم شامل شرایط بانكی كشور، متوقف بودن فاینانس طرف چینی و عدم حضور خطوط اعتباری فاینانس بین ایران و سایر كشورها و ما به التفاوت نرخ ارز قرارداد ۳۹۵ دستگاه واگن و ترخیص كالاها از گمرك است كه راه هایی برای رفع آنها پیش بینی كرده ایم. در جلسه ای كه هفته گذشته در خدمت معاون رئیس جمهور بودیم برای همه این امور دستور مساعدت دادند كه امیدوارم این مساله باز هر چه سریع تر صورت گیرد.1397/11/28
15:42:00
5.0 / 5
4311
تگهای خبر: آلودگی , پروژه , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد