شهردار تهران تاكید كرد:

ضرورت بازچرخانی و استفاده مجدد از تولیدات پسماند تهران

ضرورت بازچرخانی و استفاده مجدد از تولیدات پسماند تهران

بتن آنلاین: شهردار تهران با تاكید بر ضرورت كاهش تولید زباله در شهر تهران اظهار داشت: امیدواریم در آینده ای نزدیك درصد بالایی از تولیدات پسماند این شهر را بازگردانی نماییم.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در همایش تجلیل از پرسنل خدمات شهری و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی كه در سالن وزارت كشور برگزار شد، اظهار داشت: چهلمین سال پیروزی انقلاب را باید گرامی بداریم كه با حضور گسترده مردم شیرین تر از هر سال برگزار گردید.

وی اضافه كرد: عدد ۴۰ در فرهنگ ما نشان دهنده بلوغ و بالندگی است و امیدواریم در ادامه راه با استفاده از تجارب قبلی راه آینده را بهتر بسازیم.

وی افزود: باید از خانواده حوزه پسماند به واسطه خدماتی كه عرضه می كنند و نظافت و آراستگی شهر را فراهم می كنند، قدردانی كنم. حجم عظیمی از زباله روزانه در شهر تهران تولید می شود به شكلی كه ۹۰۰۰ تن زباله و ۴۵ هزار تن نخاله ساختمانی هر روز از شهر تهران جمع آوری و به بیرون برده می شود و حتی تصور حجم زباله هایی كه توسط كامیون ها از شهر تهران به بیرون برده می شود هم خیلی سخت است.

شهردار تهران تصریح كرد: اساساً نمی توانیم بگوییم همه این زباله ها را به صورت كامل بازیافت می نماییم اما تلاش شما عزیزان در مجموعه خدمات شهری باعث می شود كه حجم بازیافت زباله ها افزایش پیدا كند. امروز خیلی از كشورهای دنیا زباله را طلای كثیف می دانند و از آن بیشترین بهره را می برند.

وی افزود: در مورد آب هم در سایر كشورهای دنیا همین اتفاق می افتد؛ به شكلی كه حدود شش بار از آب استفاده می شود و نهایتاً بعد از این استفاده ها آب از چرخه خارج می شود. باید به این نكته توجه داشته باشیم كه ما از ابتدا و از مرحله آموزش فرزندان مان باید به این نكات توجه داشته باشیم. متأسفانه ما تصور می نماییم مواهب خدادادی لایتنهاهی هستند در حالیكه منابع آب محدود هستند و باید هر چه بهتر از آنها استفاده نماییم تا بدین سان شكر این نعمت را انجام داده باشیم.

شهردار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاكید بر ضرورت كاهش زباله در شهر تهران اضافه كرد: باید بازچرخانی و استفاده مجدد از مواد و چند بار استفاده از مواد قابل بهره وری در دستور كار ما قرار گیرد و در آینده ای نزدیك درصد بالایی از تولیدات پسماند را بازگردانی و دوباره استفاده نماییم.
1397/11/25
22:33:38
5.0 / 5
4336
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد