ابطال دریافت عوارض از توریستهای خارجی در مشهد

ابطال دریافت عوارض از توریستهای خارجی در مشهد

به گزارش بتن آنلاین مصوبه دریافت عوارض از توریستهای خارجی كه به مشهد سفر می كنند، از جانب استاندار خراسان رضوی ابطال شد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر مشهد كمتر از یك ماه پیش، طرح «دریافت عوارض از گردشگران خارجی» را تصویب كردند. محمدرضا حیدری، رئیس شورای اسلامی مشهد در توجیه این مصوبه اظهار داشته بود: شهرداری مشهد مكلف است مستند به بند ۱۶ ماده ۸۰ قانون اصلاح موادی از قانون تشكیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی كشور و انتخاب شهرداران و تبصره ۱ ماده ۵۰ قانون مالیات بر ارزش افزوده برای یك مرتبه در هر سال شمسی نسبت به دریافت ۱۰ یورو یا معادل آن بر اساس نرخ آخر روز بازار ثانویه اعلامی از جانب بانك مركزی، از گردشگران غیرایرانی بعنوان عوارض گردشگری اقدام نماید.
شورای شهر مشهد محل مصرف این مالیات را در توسعه زیرساخت ها، خدمات گردشگری و طرح های مشترك شهرداری و اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی تعریف كرده بود.
جامعه هدف این مصوبه بیشتر توریستهای خارجی بودند كه برای درمان و انجام امور پزشكی به شهر مشهد سفر می كردند. اتباع غیرایرانی دارای كارت اقامت از پرداخت عوارض این مصوبه معاف شده بودند.
حالا بعد از گذشت سه هفته از صدور این مصوبه كه مخالفانی داشت، استاندار خراسان رضوی در نامه ای خطاب به رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از ابطال مصوبه دریافت عوارض از توریستهای خارجی در مشهد، اطلاع داده است.
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با انتشار محتوای این نامه در پایگاه اطلاع رسانی خود، اعلام نمود: «خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته از جانب سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ابطال این مصوبه شورای شهر مشهد به فرمانداری مشهد اعلام شده است و این مورد در نامه ای رسمی از جانب علیرضا رزم حسینی، استاندار خراسان رضوی به علی اصغر مونسان، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام گردید.»
در نامه استاندار خراسان رضوی خطاب به مونسان آمده است:
«عطف به نامه شماره ۳۸۹۰۰/۹۷۲۱۰۰ مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ در خصوص تقاضای ابطال مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد كه مقرر می دارد " از توریستهای خارجی ورودی به شهر مشهد در حوزه سلامت و درمان برای یك مرتبه در هر سال شمسی مبلغ ۱۰ یورو یا معادل آن بعنوان عوارض گردشگری دریافت گردد" به استحضار می رساند، مراتب طی نامه شماره ۳۲۸۶۳/۶۷/۳۸ مورخ ۹۷/۱۰/۲۶ به فرمانداری محترم مشهد برای ابطال مصوبه مذكور اعلام گردید. پیشاپیش از بذل توجه حضرتعالی به خطه زرخیز خراسان رضوی كمال امتنان را دارم.»
بنابر اعلام مقامات استان خراسان رضوی سال قبل حدود سه میلیون توریست خارجی به شهر مشهد سفر كرده بودند. بیشتر آنها گردشگران عراقی بودند كه با انگیزه زیارت و درمان راهی این شهر شده بودند.1397/11/12
13:16:18
5.0 / 5
4356
تگهای خبر: توسعه , خدمات , سازمان , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد