رییس سازمان امور اجتماعی كشو ر خبر داد

تدوین طرح جامع كاهش لطمه های اجتماعی تا آخر سال

تدوین طرح جامع كاهش لطمه های اجتماعی تا آخر سال

بتن آنلاین: معاون وزیر و رییس سازمان امور اجتماعی كشور با بیان تدوین طرح جامع كاهش لطمه های اجتماعی تا آخر سال، در عین حال اظهار داشت: طرح جامع كاهش لطمه های اجتماعی تبدیل به لایحه قانونی میگردد و به مجلس می رود.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، تقی رستم وندی در حاشیه صدو دوازدهمین جلسه شورای اجتماعی كشور و در جمع خبرنگاران اظهار نمود: دستور جلسه امروز شورا در دو محور اصلی تدوین شده بود. محور اول ارائه گزارشی از پیمایش سلامت اجتماعی كشور بود كه در مردادماه سالجاری با جامعه آماری بیشتر از ۱۷هزار نفر در ۳۱ استان انجام شد كه نتایج این پیمایش در شورای اجتماعی عنوان شد و مقرر است پس از تكمیل شدن هم در چارچوب یك گزارش ملی و هم با برش استانی منتشر شود.
وی افزود: نكته كلی استخراج شده از این گزارش این است كه در شاخص های در رابطه با زندگی فردی عموما مردم ما رضایت بیشتری نسبت به وضعیت اجتماعی دارند یعنی وقتی سوالات مربوط به وضعیت فردی پرسیده میگردد در قیاس با وضعیت اجتماعی معمولا وضعیت اجتماعی را بدتر ارزیابی می كنند.این نشان داده است كه مردم نسبت به پنداشتشان از وضعیت اجتماعی وضعیت را كمتر مناسب می بینند و رضایت كمتری از وضعیت اجتماعی دارند البته این مساله دلایل متنوع و متعددی می تواند داشته باشد كه مصوبه جلسه این بود كه دلایل این فاصله یعنی از پنداشت وضعیت فردی نسبت به وضعیت اجتماعی، مدنظر پژوهشگران قرار گیرد.
به گفته رستم وندی، البته در شورای اجتماعی باز قرار شد كارگروهی فعال و این وضعیت سنجیده شود و می تواند گاهی به ضعف سیستم تبلیغاتی ارتباط داشته باشد به این معنا كه یا نتوانسته ایم فعالیت ها و اقدامات نظام را به خوبی در حوزه های مختلف تشریح نماییم و یا می تواند در رابطه با تهاجم تبلیغاتی و رسانه ای مخالفین كشور و نظام طی چهار دهه باشد، حتی می تواند در رابطه با ریشه های تاریخی و فرهنگی باشد.

طرح جامع كاهش لطمه های اجتماعی لایحه می شود
معاون وزیر و رییس سازمان امور اجتماعی كشور همین طور درباره بخش دوم جلسه امروز شورای اجتماعی كشور اظهار داشت: در این بخش نیازهای تقنینی حوزه لطمه های اجتماعی عنوان شد، طبق تكلیفی كه برنامه ششم توسعه تعیین كرده باید طرح جامعی را برای كاهش لطمه های اجتماعی طراحی نماییم كه مصوبه امروز شورای اجتماعی این را به ما تكلیف كرد كه فراتر از طرح، این را در چارچوب قانون جامع جلوگیری از لطمه های اجتماعی مطرح نماییم.
رستم وندی افزود: با همكاری مجلس شورای اسلامی و پژوهشگران تلاش خواهیم كرد كه طرح جامع كاهش لطمه اجتماعی را تبدیل به قانونی مادری نماییم كه هم ضمانت اجرایی داشته باشد و هم نقش و سهم دستگاه ها در آن مشخص شود. و در بودجه های سنواتی كشور هم برای همه دستگاه ها اعتباراتش مد نظر قرار گیرد.
وی در پاسخ به این سوال كه چه بازه زمانی برای نوشتن و ارائه لایحه در نظر می گیرید، اذعان كرد: از دوسال پیش تیم های تحقیقاتی برای تدوین طرح جامع كاهش لطمه های اجتماعی مشغول به كارند و تا آخر سال طرح جامع كاهش لطمه های اجتماعی تدوین خواهد شد اما موضوعی كه در جلسه امروز عنوان شد تبدیل این طرح به زبان حقوقی و قانونی می باشد كه با كمك حقوقدان نمایندگان مجلس و مركزپژوهش های مجلس تلاش خواهیم كرد كه این طرح جامع را تبدیل به لایحه قانونی كرده و در اختیار مجلس قرار دهیم.
رستم وندی اضافه كرد: بحث زمان بندی بستگی به تبدیل طرح به قانون از لحاظ كارشناسی دارد البته آقای وزیر هم تاكید خاصی بر زمان نداشتند و گفتند حتی اگر یكسال هم طول بكشد به خاطر اهمیت و نقشی كه این قانون می تواند داشته باشد مساله ای نیست بدین سبب تعجیلی در آن طی دوسه ماه نداریم و بیشتر بر عمق كارشناسی و اثر بخشی قانون تاكید خواهیم كرد.1397/10/16
14:06:59
5.0 / 5
4672
تگهای خبر: توسعه , سازمان , سیستم , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد