یك مقام مسئول اعلام كرد:

انتقال اضافه ثبت نامی های مسكن مهر پردیس به پرند

انتقال اضافه ثبت نامی های مسكن مهر پردیس به پرند

بتن آنلاین: مدیرعامل شركت عمران شهر جدید پرند، اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی، شركت عمران شهر جدید پرند را مكلف كرد تا ۱۰۰۰ واحد از پروژه مسكن مهر این شهر را به اضافه ثبت نامی های پردیس، تحویل دهد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، محسن وطن خواهی در نشست خبری تشریح فعالیت های شركت عمران شهر جدید پرند و آخرین وضعیت پروژه های مسكن مهر این شهر جدید، اظهار داشت: تا پیش از هفته دولت، امسال ۲۹ هزار واحد از مجموع ۹۶ هزار و ۸۰ واحد مسكن مهری كه به شهر جدید پرند واگذار شده، باقی مانده بود كه در شهریور ماه امسال، ۳۴۰۰ واحد مسكن مهر به بهره برداری رسید و هم اكنون، تنها ۲۵ هزار واحد از مجموع واحدهای تكلیفی مسكن مهر شركت عمران شهر جدید پرند باقی مانده است.
وی افزود: برای دهه فجر امسال قرار بود ۱۶ هزار واحد در صورت تأمین آب، برق، گاز و فاضلاب افتتاح شود، اما با عنایت به اینكه از زمان انتقال لوله های آب، فاضلاب و گاز به واحدها تا تكمیل آسفالت محوطه پروژه ها حداقل دو ماه زمان می برد، بنا بر این افتتاح واحدهای مسكن مهر این شهر جدید، ارتباط زیادی به فعالیت دستگاه های خدمات رسان آب، برق و گاز دارد.
مدیرعامل شركت عمران شهر جدید پرند اضافه كرد: به همین دلیل، پیش بینی ما برای افتتاح قطعی مسكن مهر در دهه فجر امسال، ۵ تا ۵۵۰۰ واحد است.
وطن خواهی درباب واحدهای فاقد متقاضی مسكن مهر پرند اشاره كرد: سوژه واحدهای فاقد متقاضی از دو سال قبل آغاز شد؛ در آن زمان وزارت راه و شهرسازی به ما اعلام نمود كه شهر جدید پرند ۶۰۰۰ واحد مسكن فاقد متقاضی دارد؛ در حالیكه به سبب عدم بروزرسانی فنی سامانه مسكن مهر، این رقم اعلام شده بود و واحدهای بدون متقاضی، بسیار كمتر از رقم اعلامی وزارتخانه بود.
وی تصریح كرد: ۳۰۰۰ واحد بدون متقاضی متعلق به پیمانكاران مسكن مهر بود كه قرار بود به خریداران ویژه خود اختصاص بدهند. همین طور وزارت راه و شهرسازی، شركت عمران شهر جدید پرند را مكلف كرد تا ۱۰۰۰ واحد مسكن مهر این شهر را به مازاد ثبت نامی های مسكن مهر پردیس برای جابجایی واحد ثبت نامی خود در این شهر با واحد موجود در پرند اختصاص بدهیم كه هم اكنون روند جابجایی اضافه ثبت نامی های پردیس به پرند شروع شده است.
این مقام مسئول در شركت عمران شهرهای جدید گفت: مقرر است هفته آینده جلسه ای با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید، پیمانكار متروی تهران ـ پرند كه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) است و نماینده سازمان برنامه و بودجه برگزار گردد تا وضعیت متروی این شهر جدید مورد بررسی قرار گیرد.
وی افزود: ما به پیمانكار اعلام نموده ایم حاضریم اراضی خودرا در مقابل هزینه راه اندازی مترو با قرارگاه تهاتر نماییم اما آنها به ما می گویند كه زمین نمی خواهیم و پول نقد برای خریدهای خارجی خود نیاز داریم؛ در این جلسه مقرر است این سوژه باز بررسی شود.
به گفته وطن خواهی، متروی فرودگاه امام خمینی (ره) تا شهر جدید پرند ۱۹ كیلومتر است كه كارهای ابنیه ی فنی و سازه ی پروژه انجام شده است. همین طور این پروژه تنها طرحی است كه معارض زمین ندارد و صرفاً منتظر تأسیسات فنی شامل سیگنالینگ خطوط هستیم كه صد درصد وارداتی است؛ به محض اینكه این تجهیزات وارد و نصب شود، پروژه ظرف چهار ماه به بهره برداری خواهد رسید ضمن اینكه ریل گذاری و پل های عبوری از روی آزادراه تهران ـ ساوه راه اندازی شده و بخش زیادی از مراحل كار به اتمام رسیده است.
وی اشاره كرد: خط راه آهن حومه ای پرند و خط متروی این شهر جدید از دو كیلومتر مانده به ایستگاه، در یك مسیر قرار گرفته و در یك ایستگاه و با مدیریت واحد، تردد در آن صورت خواهد گرفت.
مدیرعامل شركت عمران شهر جدید پرند درباره افزایش هزینه های راه اندازی مسكن مهر برای پیمانكاران و متقاضیان اظهار داشت: بااینكه خیلی از هزینه های ساخت و ساز افزایش یافته است اما اجازه تحمیل این اضافه هزینه ها را به مردم و متقاضیان نخواهیم داد؛ تمام تلاش دولت و وزارت راه و شهرسازی این است كه بار اضافی هزینه ها به مردم تحمیل نشود.
وی اضافه كرد: این در شرایطی است كه آسانسورها و پكیج گران شده و ما در ماه های قبل آسانسور خارجی را ۲۰ میلیون تومان خریداری می كردیم الان برای هر دستگاه آسانسور ۱۰۰ میلیون تومان هزینه می نماییم. همین طور علاوه بر اینكه پكیج گران شده، كمیاب هم است؛ به گونه ای كه ۳۰۰۰ واحد مسكن مهر آماده افتتاح داریم اما با كمبود پكیج روبرو می باشیم.
وطن خواهی تاكید كرد: با این وجود پیش بینی می نماییم ساخت و ساز مسكن مهر شهر جدید پرند تا شهریور سال آینده به اتمام برسد.
مدیرعامل شركت عمران شهر جدید پرند اظهار داشت: جمعیت فعلی پرند ۱۳۰ تا ۱۴۰ هزار نفر است كه پیش بینی ما با اتمام پروژه ها، رسیدن به جمعیت ۵۰۰ هزار نفری برای این شهر خواهد بود.

1397/09/01
20:37:34
5.0 / 5
4553
تگهای خبر: آزادراه , پروژه , تردد , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد