علوی هشدار داد:

۲۲ سال میانگین عمر ناوگان هوایی، ایرلاین ها در آستانه فرسودگی

۲۲ سال میانگین عمر ناوگان هوایی، ایرلاین ها در آستانه فرسودگی

بتن آنلاین: نایب رئیس كمیسیون عمران مجلس، یكی از دلایل كاهش پروازهای مسافری را فرسودگی ناوگان اعلام نمود و اظهار داشت: در شرایط كنونی تعدادی از هواپیماهای مسافربری دیگر قابل استفاده نیستند.به گزارش بتن آنلاین به نقل از خانه ملت، سیداحسن علوی، با اشاره به مشكلات كنونی ایرلاین ها و كاهش ۲۲ درصدی پروازهای داخلی نسبت به سال گذشته، اظهار داشت: آمارهای عرضه شده درباره میزان پروازهای داخلی در ماه اخیر نشان دهنده وضعیت بحرانی ایرلاین ها و صنعت هوانوردی كشور است.
نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی افزود: كاهش ۲۲ درصدی پروازهای داخلی در مهر ماه سال جاری در قیاس با مهر ماه سال گذشته، عوامل بسیاری دارد، به صورتی كه می توان افزایش چشمگیر قیمت بلیط از اوایل سال جدید را یكی از مهم ترین دلایل این مسئله دانست.
وی اضافه كرد: در شرایط كنونی بخش اعظمی از مسافران دائمی پروازهای هوایی، به دلیل افزایش قیمت بلیط هواپیما قادر به استفاده از آن نیستند و پروازهای هوایی جای خویش را به حمل و نقل ریلی و جاده ای داده است.
علوی افزود: یكی دیگر از دلایل كاهش پروازهای هوایی، افزایش فرسودگی ناوگان حمل و نقل هوایی است، به صورتی كه در شرایط كنونی چندین فروند از هواپیماهای مسافربری ایرلاین ها دیگر قابل استفاده نیستند.
این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان كرد: در شرایط كنونی صنعت هوایی كشور از اهمیت بالایی در اقتصاد كشور برخوردار است، حال اگر پروازهای داخلی و خارجی ایرلاین ها با مشكلات روبه رو شود، بطور قطع در آینده این مشكلات بر اقتصاد كشور اثر سوء خواهد گذاشت.
وی با بیان اینكه بر مبنای آمارها، میانگین عمر فرسودگی هواپیماهای كشورمان حدود ۲۲ سال است، اظهار داشت: وضعیت سن ایرلاین های داخلی در حالی بالا است، كه میانگین سن هواپیما در ایرلاین كشورهای عربی حدود ۶ سال و سن هواپیما در ایرلاین های اروپایی حدود ۱۲ سال است كه این نشان دهنده وضعیت تأسف بار شركت های هواپیمایی است.
نایب رئیس كمیسیون عمران مجلس خاطرنشان كرد: صنعت هوایی كشور امروز به نوسازی ناوگان خود نیازمند است، یعنی آنكه اولویت اصلی برای این حوزه، خرید هواپیماهای نو یا قابل استفاده می باشد.

1397/08/24
22:36:12
5.0 / 5
4561
تگهای خبر: شركت , صنعت , مجلس , نوسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد