با اعلام مخالفت با لایحه كمك شهرداری تهران برای مراسم اربعین :

رسولی: اعضای شورا هزینه ماهانه خویش را به مراسم اربعین اختصاص دهند

رسولی: اعضای شورا هزینه ماهانه خویش را به مراسم اربعین اختصاص دهند

بتن آنلاین: نائب رئیس كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به اینكه هر عضو شورای شهر تهران ماهانه 5 میلیون و 900 هزار تومان هزینه دارد، اضافه كرد: به نمایندگی از شورا آمادگی دارم در صورت توافق هر چند ماه كه از آن می خواهند این هزینه ها را برای كمك به برگزاری مراسم اربعین تخصیص دهیم.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، سیدحسن رسولی در جریان بررسی لایحه كمك شهرداری تهران برای مراسم اربعین حسینی، اظهار داشت: بعضی از دوستان از من می خواهند كه با لایحه مجوز انجام هزینه برای مراسم اربعین حسینی مخالفت نكنم چونكه در سطح جامعه مناسب نمی باشد كه عنوان شود عضو شورا برای هزینه كرد برگزاری مراسم اربعین توسط شهرداری مخالف است.

وی اضافه كرد: بطور قطع برپایه تشخیص و وظیفه دینی و اخلاقی و سوگندی كه برای مردم یاد كردیم كه مدافع حقوق آن ها باشیم و از بیت المال صیانت نماییم مخالف این لایحه هستم.

وی افزود: این لایحه در چهارم شهریور ماه سال جاری تقدیم شورا شد و در قالب این لایحه 10 میلیارد تومان به منظور تامین خدمات مطلوب و مناسب و فراهم كردن امكانات و تجهیزات ضروری، رفاهی، بهداشتی و كمك به ایجاد پایگاه های مورد نیاز برای زائرین ایرانی عتبات عالیات در روزهای اربعین حسینی تقاضا شده است.

نائب رئیس كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران تصریح كرد: این لایحه در جلسه مشترك سه كمیسیون برنامه و بودجه، سلامت و خدمات شهری مورد بررسی قرار گرفت وخروجی این جلسه این بود كه با عنایت به هزینه كرد اعلام شده در این لایحه از محل ردیف بودجه های مصوب سال 97 شهرداری تهران تحت عنوان "اعتبار پیش بینی نشده"، هزینه ای در اختیار شهردار تهران تعیین شده و با عنایت به اینكه هزینه كرد ردیف پیشنهاد شده در اختیار شهردار است، از این رو تایید لایحه مورد بحث و موضوعیت تشخیص داده شده است.

رسولی افزود: در دو ردیف هزینه ای و سرمایه ای در بودجه سال جاری 67 میلیارد تومان در اختیار شهردار تهران قرار گرفته تا برپایه تشخیص خود هزینه كند. همینطور در یك ردیف بودجه سال جاری تحت عنوان كمك به اجرای برنامه های آئیینی، عاشورایی و اربعین حسینی هم دو میلیارد و 360 میلیون تومان به شهرداری اجازه پرداخت كمك داده شده است به عبارتی در مجموع 69 میلیارد و 360 میلیون تومان به صورت جاری و تملك دارایی به اختیار شهردار تهران گذاشته شده تا در هر موضوعی همچون برنامه اربعین به لحاظ مدیریتی تشخیص دهد و هزینه كند.

وی با اشاره به اینكه چراغی كه به خانه رواست به مسجد حرام است، اضافه كرد: امروز عده كثیری از طلبكاران شهرداری بلاتكلیف هستند. خانواده ای كه سال ها قبل ملك خویش را برای اجرای پروژه های عمرانی شهری به قیمت كارشناسی پیش از گران شدن دلار در اختیار شهرداری گذاشته و هنوز پولش را دریافت نكرده و امروز خانه به دوش است. همینطور پیمانكارانی كه در زندان هستند و خانواده هایی كه به طلاق كشیده شده است بنابراین خواهش می كنم اعضای شورای شهر روزهای دوشنبه به معاونت مالی و اداری شهرداری سری بزنند و ببینند شهرداری با چه وضعیتی مواجه است

وی افزود: ما نمایندگان مردم هستیم و باید انتخاب نماییم و هزینه نكردن در این باره به نفع ما است، ما وكیل مردم هستیم و باید منافع شهروندان را انتخاب نماییم. گردگویی مناسب جایگاه وكلای مردم نیست. بطور قطع برپایه تشخیصم و وظیفه دینی و اخلاقی و سوگندی كه برای مردم یاد كردیم كه مدافع حقوق آن ها باشیم مخالف این لایحه هستم.

این عضو كمیسیون بودجه شورا افزود: شهردار تهران اختیار دارد كه از ردیف اعتباری كه حدود 70 میلیارد تومان است برای كمك به برگزاری مراسم اربعین هزینه كند. اینكه این كمك به صورت لایحه یا طرح باشد فرقی نمی كند، اما از اعضای شورای شهر تهران می خواهم كه با مردم رو راست باشند و گرفتار سیاسی كاری نشوند.

رسولی درباره پیشنهاد برای جذب كمك های مردمی برای تامین مالی و خدماتی مراسم اربعین هم اظهار داشت: شهرداری تهران فاقد اعتبار است. خواهش می كنم همكارانم با مردم در كف خیابان صحبت كنند. این كه فراخوان داده شود، خیرین برای كمك صف بكشند باید بگویم كه طلبكاران و كسانی كه می خواهند خویش را به آتش بكشند مقابل شهرداری صف خواهند كشید. بنابراین از همكارانم می خواهم آنچه باور مردم است را در این لایحه ببینند.1397/07/22
19:28:27
5.0 / 5
4466
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد