استاندار تهران خبر داد

‎تولید یك هزار مگاوات برق خورشیدی در تهران، تخصیص بودجه برای رفع بوی نامطبوع مسیرفرودگاه امام

‎تولید یك هزار مگاوات برق خورشیدی در تهران، تخصیص بودجه برای رفع بوی نامطبوع مسیرفرودگاه امام

بتن آنلاین: ‎استاندار تهران از برنامه ریزی تولید یكهزار مگاوات برق از محل تولید نیروگاه های خورشیدی در استان اطلاع داد.


‎به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، محمدحسین مقیمی در نشست با فرمانداران استان تهران با اشاره به تصمیم اتخاذ شده در مورد تأمین یكهزار مگاوات برق در سطح استان از محل تولید برق خورشیدی اظهار داشت: فرمانداران در ۱۶ شهرستان استان برای تحقق این تصمیم برنامه مناسب در نظر گرفته تا بر مبنای آن، زمین از جانب منابع طبیعی و راه و شهرسازی در هر شهرستان اختصاص پیدا كند.

‎مقیمی با اشاره به اینكه در استان تهران ۵۸ هزار مگاوات برق تولید می گردد و به همین میزان مصرف وجود دارد اظهار داشت: میزان مصرف و شبكه توزیع فرسوده برق نقش مهمی در افت میزان انرژی در استان دارد.

‎وی اضافه كرد: مقرر است نیروگاه هزار مگاواتی از جانب بخش خصوصی در استان فعال شود و با اختصاص زمین از جانب فرمانداری ها هم یكهزار مگاوات برق خورشیدی تأمین خواهد شد.

‎استاندار تهران خطاب به مدیران شركت توزیع برق استان و شهر تهران اظهار داشت: مصرف برق در تهران زیاد است و لازم است با استفاده از یك مصوبه وپیگیری میزان مصرف برق در ادارات كاهش پیدا كند و سهمیه ای در این بخش تعیین و از خرید وسایل جدید برقی در ادارات جلوگیری شود.

‎مقیمی در ادامه سخنانش با اشاره به اینكه تعیین ساعت ادارات در اختیار دولت می باشد و اختیارتغییرساعت كاری ادارات از جانب دولت به استانداری داده شد عنوان كرد: صرفه جویی ۳۰۰ مگاوات برق درتهران و ۱۰۰ مگاوات در شهرستانهای استان ازطریق تغییرساعت كاری ادارات اقدام بزرگی است و مدیران و مسئولان دولت دغدغه زیادی در ضرورت كاهش مصرف برق در دستگاه های اداری نشان دادند.

‎وی اظهار داشت: در صورتیكه اقدام تغییر ساعت كاری ادارات در استان تهران انجام نمی شد و این میزان صرفه حویی برق با استفاده از دستگاه ها محقق نمی شد قطعی برق منازل و صنایع افزایش می یافت.

‎توصیه های مهم استاندار تهران به فرمانداران

‎استاندار تهران در جمع فرمانداران استان اظهار داشت: جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان در شهرستانها را تشكیل دهید و فرمانداران ارتباط خویش را با مردم بالا برند.

‎وی اضافه كرد: تصمیمی در مورد اختصاص زمین از جانب فرمانداریها برای استقرار ۳۰۰ معتاد متجاهر در مكانهای جدید گرفته شده است و فرمانداران به سرعت زمین مورد نظر را تعیین تكلیف و معرفی كنند.

‎استاندار تهران با اشاره به اینكه از۱۵ هزار معتاد متجاهر استان تهران هم اكنون ۸ هزار نفردر مراكز ماده ۱۶ و مراكزتعیین شده نگهداری می شوند خاطرنشان كرد: با معرفی زمین از جانب فرمانداران در شهرستان ها، ۷ هزار نفر معتاد متجاهر باقیمانده هم ساماندهی و استقرار می یابند.


‎مقیمی در ادامه سخنانش به فرمانداران تاكید كرد: جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان را در شهرستان ها تشكیل دهند.

‎استاندار تهران به اقدام تازه ای كه در آموزش و پرورش در مورد آموزش معلمان از جانب اساتید جامعه شناس برای آموزش جوانان انجام شده است اشاره نمود و اظهار داشت: این اقدام نتایج مثبتی در آموزش جوانان و دانش آموزان برای كاهش صدمه های اجتماعی و توانمندسازی جوانان به همراه دارد.


‎مقمیی با اشاره به اینكه اجرای طرح بازآفرینی بافت های فرسوده از جانب رئیس جمهور مورد تاكید است عنوان كرد: فرمانداران طی یك ماه زمین های دولتی در شهرستان ها را به اجرای این طرح اختصاص دهند و هدف توسعه صنعت ساخت ساز و بازسازی بافت های فرسوده با این اقدام محقق می گردد.

‎وی اضافه كرد: در شهرهای با بیش از۲۰۰ هزار نفر جمعیت دو محله و در شهرهای با كمتر از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت یك محله برای بازآفرینی شهری اختصاص پیدا كند.

‎استاندار تهران به فرمانداران تاكید كرد كه اجرای طرح های حمل و نقل ریلی به سرعت و جدی دنبال شود.

‎مقیمی به لزوم اجرای سریع طرح های ساماندهی و تصفیه فاضلاب در شهرستان ها اشاره و خاطرنشان كرد: ۷۰میلیارد تومان بودجه برای رفع بوی نامطبوع جنوب شهر تهران در راه فرودگاه اعتبار تعیین شده است.

‎استاندار تهران در انتها رسیدگی فرمانداران به امور و جلب رضایت مردم را مهمترین وظیفه فعلی فرمانداران دانست و تاكید كرد: رضایتمندی مردم را باید با انجام هركاری كسب نماییم و فرمانداران ارتباط خویش را با مردم بالا برند.

‎تقدیر استاندار تهران از خدمات همدانی، معاون پیشین امنیتی و انتظامی استانداری تهران

‎بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، مقیمی در ادامه با اشاره به تودیع محسن همدانی، معاون پیشین امنیتی و انتظامی استانداری تهران و تقدیر از زحمات وی اظهار داشت: طی ۱۰ ماه توفیق همكاری با آقای همدانی تسلط بر امور امنیتی و انتظامی استان با عنایت به حساسیت این حوزه و سلامت مدیریت، همچون خصوصیات ایشان بوده است.

‎وی اضافه كرد: تودیع آقای همدانی با درخواست ایشان انجام شده است و با عنایت به مأموریتهای حساس و مهمی كه در طول دوران دفاع مقدس و بعد از آن در پستهای مدیریتی داشتند، امیدواریم در ادامه خدمات در پستهای دیگر هم موفق و مؤید باشند.
1397/05/04
18:18:48
5.0 / 5
4864
تگهای خبر: تولید , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد