معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

تغییر جایگاه شهرداران در طرح بازآفرینی

تغییر جایگاه شهرداران در طرح بازآفرینی

بتن آنلاین: معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار نمود: در طرح بازآفرینی شهری، جایگاه شهرداران تغییر پیدا كرد و این برنامه ملی در قالب چهار فعالیت عمده همچون توان افزایی اجتماعی اقتصادی اهالی محله در قالب نهادسازی و برنامه سازی، خدمات زیربنایی، نوسازی مسكن و... تدوین شد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، "هوشنگ عشایری" امروز ۱۱ تیرماه در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان كرمان با حضور معاون اقتصادی رییس جمهور اظهار نمود: طرح بازآفرینی شهری را با رویكرد محله محوری و غالب شدن مشاركت مردم و تصمیم گیری از پایین به بالا برنامه ریزی كردیم.

وی با اشاره به اینكه نزدیك به ۱۰ میلیون نفر جمعیت در ۲۷۰ محله هدف بازآفرینی شهری ساكن هستند كه سالانه ۲۵ هزار میلیارد تومان برای این طرح تصویب شده است، بیان كرد: ۲۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات هم مقرر است در اختیار تسهیلگران در این طرح اعطا می گردد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه متاسفانه تابحال اتفاق خاصی در بافت فرسوده و... نیفتاده كه نشان دهنده آن است كه در این راستا اجماع نداشته و هركس برای خود كار می كرد، اضافه كرد: نقش ستاد بازآفرینی این است كه اقدامات متفرقه را در محلات هدف تجمیع كرده و به سمت محله اولویت دار سوق بدهد.

عشایری اظهار داشت: برای شتاب دهی به این اقدام مشترك مقرر شد دولت تمام دارایی خود یعنی اراضی را در اختیار توسعه گران قرار بدهد و در شهرهای استان كرمان باید این مورد اتفاق بیفتد.

وی خاطرنشان كرد: هفته گذشته رییس جمهور عنوان تكلیفی در این زمینه اعلام نمودند كه در این راستا باید همه ادارات دولتی اراضی خویش را در اختیار طرح و مردم قرار بدهند.
1397/04/11
22:08:03
5.0 / 5
4785
تگهای خبر: خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد