درخواست وزیربهداشت از شهردار جدید تهران برای یكپارچه سازی مراكز درمانی مناطق

درخواست وزیربهداشت از شهردار جدید تهران برای یكپارچه سازی مراكز درمانی مناطق

بتن آنلاین: وزیر بهداشت اظهار داشت: امیدواریم شهردار جدید هم اهتمام زیادی در مورد بهداشت و درمان مردم شهر داشته باشد و بتوانیم در مساله درمان و پیشگیری خدمات زیادی عرضه دهیم.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنادكتر قاضی زاده هاشمی، در حاشیه بازدید از مركز آموزشی كودكان كار (پرتو) و درمانگاه شهرداری در منطقه ۱۷ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این مركز درمانی كه هم اكنون در آن ایستاده ایم ۱۷ سال پیش تولید شده است و این در شرایطی است كه مجموعه شهرداری در سراسر شهر خدمات زیادی را طی سال های اخیر عرضه كرده است.
وی با بیان این كه وزارت بهداشت در طول تاریخ در حوزه های مختلف همچون سلامت جسم، روان، پیشگیری و... اقدامات موثری را انجام داده است، اظهار نمود: وزارت بهداشت در قالب مراكز و خانه های بهداشت اقدامات خوبی را در سطح محلات انجام داده است.
وزیر بهداشت با بیان این كه ما برای عرض خسته نباشید به این محل آمده ایم، افزود: خیرین نقش زیادی در ارتقاء حس نوع دوستی و كمك به دیگران دارند كه باید از ظرفیت آنها بیشتر استفاده نماییم.
هاشمی با بیان این كه شهرداری تهران در ۱۸ منطقه مراكز درمانی دارد، اظهار داشت: شهرداری به وزارت بهداشت كمك می نماید و ما بیشتر می توانیم از آنها كمك بگیریم و از آنها ممنون هستیم كه در انجام كارها به ما كمك می كنند، اما باید دقت داشته باشیم كه بهتر است كارهایمان را با شهرداری تجمیع نماییم چون كه حالا من در این مركز دیدم كه خدمات دندانپزشكی انجام می گردد و ما هم در درمانگاه های خود خدمات این چینین انجام می دهیم كه بهتر است این خدمات تجمیع شود.
وی با بیان این كه در گذشته و شهرداری وقت رایزنی هایی در این زمینه انجام شده است، اضافه كرد: امیدواریم شهردار جدید هم اهتمام زیادی در مورد بهداشت و درمان مردم شهر داشته باشد، چون كه اگراین مراكز تجمیع و یكپارچه شود می توانیم در مساله درمان و پیشگیری خدمات زیادی عرضه دهیم و ما بیش از دیگران معتقد به یكپارچه سازی خدمات هستیم.
به گفته وزیر بهداشت اگر بتوانیم با استفاده از ظرفیت سراهای محله آن ها را به مركز جامع خدمات پزشكی تبدیل نماییم اقدام خوبی صورت گرفته است.

نشاط را باید در جامعه افزایش داد
قاضی زاده هاشمی با بیان این كه خیلی از مشكلات ما به علت فرار و پراكندگی مسئولیت است، ادامه داد: هر كسی باید در حوزه فعالیت خود اقدام نماید و معتقدم راهكار حل مشكلات فعلی، اجتماعی شدن سلامت است.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص خشم گسترده در بعضی از كودكان كار اظهار داشت: خشم عمومی است اما در بعضی از افراد همچون كودكان كار بنا به دلایلی همچون سرخوردگی اجتماعی بیشتر است و واقعا از همه خواهش می كنم كه مراقب سلامت روان باشند.
وزیر بهداشت با بیان این كه نباید امید را از مردم گرفت و باید نشاط را در جامعه افزایش داد، اظهار نمود: القاء ناامیدی و افزایش مطالبات غیرواقعی كاری است كه توسط دشمنان پیش گرفته می گردد. بعنوان مثال پدر هر خانواده بودجه ای دارد و اگر توقعات مان بیش از اندازه توان باشد حتما نارضایتی بوجود می آورد و سبب تولید خشم می گردد.
هاشمی با بیان این كه در مورد كودكان كار هم باید مردم تهران پای كار بیایند چون كه صرفا عرضه خدمات كافی نیست و باید علاوه بر آموزش، همدلی و همراهی هم وجود داشته باشد، اظهار نمود: به نظر من یكی از اقداماتی كه ثواب زیادی دارد این است كه به كودكان كار، خانواده های نیازمند و غیره توجه ویژه ای شود.
ساختار بیمه ها نیازمند بازنگری مجدد است
وی به مساله بیمه اشاره و اظهار نمود: یكی از اشكالات ما بیمه است، چون كه بیمه ها هم باید ساز و كار علمی خویش را داشته باشند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در انتها با بیان این كه بیمه ها بنگاه های اقتصادی هستند كه باید درآمد و هزینه آنها با یكدیگر تناسب داشته باشد، اظهار داشت: نباید بار زیادی به دوش بیمه ها انداخت و یا برعكس. من اعتقاد دارم كه ساختار بیمه ها نیازمند بازنگری مجدد است و باید مردم حق بیمه بدهند، دولت كمك نماید و بیمه ها هم سفره خویش را به اندازه پول شان پهن كنند كه كسری نیاورند، چون كه هم اكنون یكی از دلایل كاهش اعتبار بیمه ها، مساله معوقه است و هر چند همه تلاش می كنند كه بدهی بیمه ها به روز شود، اما هنوز تا هنوز تا نقطه مطلوب فاصله وجود دارد و این مساله برای ما هم مشكلات زیادی بوجود آورده است، چون كه گردش اقتصادی را در سلامت تحت تاثیر خود قرار داده است.
هاشمی همینطور در حاشیه افتتاح مركز جامع زنان كمالی هم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ادامه هفته سلامت شاهد بهره برداری از ۷۴۷ پروژه در حوزه بهداشت و درمان در كل كشور بودیم كه این پروژه ها اغلب به بخش بهداشت، درمان و كارهای تشخیصی مربوط می شدند.
وی ادامه داد: طی یك سال قبل علوم پزشكی البرز اقدمات زیادی برای ارتقا كیفیت و كمیت خدمات درمانی و بهداشتی در استان صورت داده است كه افتتاح مركز جامع زنان كمالی تنها یكی از این موارد است.
وزیر بهداشت افزود: با افتتاح این مركز می توان امیدوار بود وضعیت مراقبت از زنان آبستن و نوزادان در البرز به میزان قابل توجهی ارتقاء می یابد.
این مسئول در ادامه با اشاره به اینكه حوزه بهداشت و درمان البرز با كمبود شدیدی در بخش نیروی انسانی مواجه می باشد، ابراز كرد: درست است كه دولت به دلایلی علاقه مند به افزایش تعداد نیروهای خود در بخش های مختلف نیست اما باید به حوزه بهداشت درمان نگاه ویژه ای داشته باشد.
وزیر بهداشت تصریح كرد: بدون شك مراكز درمانی و بهداشتی در تمام كشور برای خدمات رسانی مناسب به بیماران نیازمند بكارگیری پرستار، كمك پرستار و نیروهای خدماتی هستند.
حمایت دولت از پروژه های زیربنایی بهداشت و درمان
وی با اشاره به حمایت دولت از پروژه های زیربنایی بهداشت و درمان اظهار داشت: علی رغم محدودیت های موجود، دولت حمایت خاصی از این بخش دارد و برای افزایش مراكز درمانی، بیمارستان ها و سایر مراكز مربوط به این بخش تلاش می كند.
هاشمی در ادامه اظهار داشت: در استان البرز پروژه های بسیار مناسبی در حوزه بهداشت و درمان تعریف شده كه امید است در آینده نزدیك اجرایی شود.
همچنین هاشمی در حاشیه افتتاح چهار سی تی اسكن و بخش دو آنژیوگرافی بیمارستان رجایی اظهار نمود: طی سال های گذشته شاهد تغییر محسوس در شاخص های حوزه بهداشت و درمان البرز بودیم.
وی ادامه داد: امروز شاهد افتتاح پروژه های شاخصی در حوزه بهداشت و درمان البرز بودیم كه این مبین نگاه ویژه مسئولان به این بخش است.
هاشمی اظهار نمود: خیلی از این پروژه ها در كمتر از یكسال به بهره برداری رسیده اند در حالیكه اگر چند سال پیش بود، برای افتتاح آن ها شاید ۱۸ تا ۲۰ سال زمان لازم بود و هزینه های بسیار هنگفتی صرف آن ها می شد.
وزیر بهداشت در انتها ابراز كرد: همه این پروژه ها سبب افزایش كیفی و كمی خدمات رسانی به مردم البرز می گردد و در نهایت رضایت مردم از دولت را بالا می برد.
1397/02/07
13:14:39
5.0 / 5
4472
تگهای خبر: پروژه , تولید , خدمات , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد