عضو شورای شهر تهران:

اقدامات شهردار شجاعانه و قابل دفاع است، جوسازی ها نشان داده است ضد رانت عمل كرده ایم

اقدامات شهردار شجاعانه و قابل دفاع است، جوسازی ها نشان داده است ضد رانت عمل كرده ایم

بتن آنلاین: رئیس كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران شایعاتی در خصوص عبور از شهردار را سازماندهی شده دانست و اظهار داشت: شهردار تهران بعنوان یك فرد اصلاح طلب اقدامات موثر و قابل دفاعی انجام داده و شورا او را حمایت می كند.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، زهرا صدراعظم نوری، رییس كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران، اظهار داشت: اداره اموركلان شهر تهران نیازبه خانه تكانی اساسی دارد و این مهم با استقرار مدیریت كارآمد و حرفه ای شهری اعم از شهرداری و شورای شهرتهران شروع شده است.
وی اضافه كرد: شورای پنجم شفاف سازی و مبارزه با رانت نهادینه ای كه در شهرداری تهران وجود دارد و در مدیریت شهری گذشته توسعه یافته را رویكرد خود قرار داده و با این رویكرد، طبیعی است با اقداماتی كه شورای شهر در جهت مبارزه با این رویه ها انجام داده و با رویكرد راهبردی شهردار تهران بعنوان فردی كه نماینده تفكر مبارزه با رانت است، مخالفت ها و مقاومت هایی صورت گیرد و واكنش هایی از جانب كسانی كه منافعشان به خطر افتاده و طی سال ها با كدر بودن موضوعات شهری به منافعی دست پیدا كرده اند، صورت گیرد.
صدراعظم نوری ادامه داد: افرادی كه در عدم شفافیت توانستند به جایگاهی برسند و با روی كار آمدن مدیریت جدید شهر تهران و شورای شهر پنجم، دچار محدودیت شدیدی شده اند، یقینا تلاش می كنند اقدامات موثر و مثبت این جریان را كمرنگ جلوه دهند و شایعه ناكارآمدی شهردار تهران را بهانه ای برای اختلاف میان شورا و شهرداری و یاس مردم بیان كنند.
رییس كمیسیون محیط زیست، سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران تصریح كرد: همه این جو سازی ها نشان داده است اقداماتی كه شهردار تهران با حمایت شورای شهر انجام داده اقدامات موثری بوده است و در جهت اهداف شورا كه مبارزه با رانت گسترده، شفاف سازی، اجتناب از شهر فروشی و جلوگیری از هر اقدامی كه به جای منافع عمومی به منافع فردی و گروهی بیانجامد، عمل كرده است.

صدراعظم نوری عرضه خدمات بهتر، بیشتر و با كیفیت توسط شهرداری و شورای شهر را راه مبارزه با این جریان سازماندهی شده دانست و اظهار داشت: برخی افراد وابسته به این باند هر زمانی با بهانه ای موضوعی را مطرح می كنند و شایعاتی را می سازند تا مدیریت شهری را منفعل و سرگرم امور فرعی كنند، اما به لطف خدا و همراهی مردم اقدامات موثر و راهبردی شورای شهر و شهرداری به صورت هماهنگ ادامه پیدا خواهد نمود.

وی با تاكید بر اینكه شورای اسلامی شهر تهران در دوره پنجم یك شورای همگرا و هماهنگ است، عنوان كرد: در این دوره اختلاف نظر و اختلاف سلیقه دیده می شود، اما با نگاه راهبردیِ اعضاء كه تامین منافع ملی و رعایت حقوق شهروندان مبنای تصمیم سازی هاست، در عمل هماهنگی وجود دارد و چشم انداز برنامه ها و اقدامات بسیار روشن و امیدبخش پیش رو دارد.

رییس كمیسیون محیط زیست، سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران اضافه كرد: شهردار تهران منتخب شورا است، ازاین رو بعنوان یك مدیر راهبردی كه تجارب فراوانی دارد، شجاعانه و در عین حال مدبرانه رفتار می كند و تابحال اقدامات موثر و قابل دفاعی داشته است. در نتیجه شورای شهر از عملكرد شهردار تهران حمایت می كند.

صدراعظم نوری با تاكید بر اینكه مدیریت شهری جدید تمام تلاش خویش را برای شفاف سازی و مبارزه با رانت گسترده در جهت اقدامات موثر برای مردم تهران و حل معضلات شهر تهران انجام خواهد داد، اظهار داشت: مدیریت شهری جدید با رفتار حرفه ای زمینه شایسته سالاری رافراهم كرده است و شهرداری بعنوان یك سازمان حرفه ای با بهره مندی از دانش و تجربه مدیریت شهری در جهت حكمرانی خوب كه الزامات آن شفاف سازی، مشاركت مردم، قانون گرایی، مبارزه با رانت وفساد و تحقق شایسته سالاری است به پیش می رود.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرنوشت، صدراعظم نوری اظهار نمود: با لطف خدا و حمایت مردم در جهت ارائه خدماتی كه شهر را زنده و پویا كند و مردم را راضی و شاداب نگاه دارد از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم كرد.1396/11/28
14:14:29
5.0 / 5
4691
تگهای خبر: خدمات , سازمان , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد