معاون شهردار تهران خبر داد

مناسب سازی دو مركز توانبخشی در پایتخت

مناسب سازی دو مركز توانبخشی در پایتخت

به گزارش بتن آنلاین معاون اجتماعی و قائم مقام شهردار تهران با اشاره به اینكه در 354 محله بیش از 10 هزار معلول در قالب 354 كانون فعال می باشند، اظهار داشت: هم اكنون در دو منطقه 3 و 12 شهر تهران، دو مركز توانبخشی در حال مناسب سازی برای معلولان است.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، صالحی امیری كه در همایش بزرگ معلولان در سالن همایش های برج میلاد صحبت می كرد با اشاره به اینكه انسان از دو ساحت جسمی و روحی تولید شده است، اضافه كرد: معلولان در ساحت جسمانی خود و در مسیر حركت دچار چالش ها و مشكلاتی شده اند، حتی انسان های سالم هم گاهی از بیماری های جسمی رنج می برند اما این روح و روان افراد است كه انسانیت آنان را تعریف می كند و معلولان از روح بلندی برخور دارند.

وی با اشاره به اینكه وجود هم نوایی در جامعه نشان دهنده روح بلند اعضای آن است، اظهار نمود: باآنكه در سال های گذشته اقدامات زیادی برای بهبود شرایط معلولان انجام شده اما با این وجود كاستی هایی هم دیده می گردد كه از جانب شهرداری به خاطر این مشكلات از معلولان پوزش می خواهم. هم اكنون شورای شهر نسبت به پیگیری مسائل معلولان تذكراتی را به شهرداری داده است.

صالحی امیری با اشاره به اینكه در تلاش هستیم تا در دولت دوازدهم و با كمك مجلس و سازمان های مردم نهاد به نقطه آرمانی برای حل مشكلات معلولان دست یابیم، ادامه داد: ما باید بیش از گذشته برای دفاع از حقوق معلولان وارد عمل شویم و این مساله را یكی از وظایف خود بدانیم. توانمندسازی معلولان یكی از مفاهیمی است كه در حوزه عدالت باید به آن توجه شود چون كه در مفهوم عدالت معلولیت معنایی ندارد.

در بخش دیگری از این همایش زهرا ساعی نماینده مجلس هم با اشاره به اینكه لایحه حمایت از حقوق معلولان بعد از 13 سال بار دیگر برای بررسی و اصلاح در دستور كار مجلس قرار گرفته است، اظهار داشت: در تهیه این لایحه از حضور معلولان در جلسات متعددی استفاده شده است و در تلاش هستیم تا اگر قانونی مربوط به معلولان اجرا نمی شود و یا خلاء قانونی وجود دارد این موضوعات برطرف شوند.

وی با تاكید بر اینكه این لایحه در 10 فصل و 13 ماده تهیه شده است، اظهار نمود: در این لایحه تكالیف و وظایف وزارتخانه ها مورد بازنگری قرار گرفته اند و مقرر است تا مطالبات معلولان با تصویب این لایحه از جانب مجلس تحت نظارت قرار گیرد. 

1396/09/18
01:01:40
5.0 / 5
5360
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد