شهردار منطقه11 خبر داد

افتتاح 53 پروژه منطقه 11 با حضور شهردار تهران

افتتاح 53 پروژه منطقه 11 با حضور شهردار تهران

شهردار منطقه 11 تهران اظهار داشت: فردا 53 پروژه عمرانی، خدماتی، زیست محیطی، اجتماعی، فرهنگی و ترافیكی با حضور شهردار تهران، اعضای شورای شهر، مسئولین، خانواده شهدا و شهروندان در منطقه 11 افتتاح خواهد شد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، نصراله آبادیان در تشریح پروژه هایی كه در این منطقه اجرا شده اند؛ با بیان این كه مهم ترین اقدام در بافت مركزی شهر تهران تبدیل بیش از 9هكتار پهنه تجاری به فضای سبز و تولید باغ و بوستان بوده است؛افزود: بوستان شهید حججی در زمینی به مساحت 7 هكتار و بوستان دامپزشك در زمینی به مساحت بیش از 2 هكتار تولید شده اند كه هر دو آن ها در طرح تفصیلی شهر تهران در پهنه تجاری و عمومی قرار داشتند.

آبادیان ادامه داد: با عنایت به این كه زمین بوستان شهید حججی در محدوده اراضی انبار نفت تهران قرار داشت و جزو نقاط متروكه و بی دفاع شهری در جوار محله های مسكونی مركز و جنوب تهران محسوب می شد؛ علی رغم قرار گرفتن در پهنهS و امكان ساخت مراكز تجاری بزرگ و در آمد زا، به منظور ارتقای كیفیت زندگی شهروندان تبدیل به بوستانی با امكانات تفریحی، ورزشی، آموزشی و... شد كه با این اقدام علاوه بر كاهش صدمه های اجتماعی در این بخش از پایتخت، سرانه فضای سبز هم افزایش پیدا كرد.

به گفته شهردار منطقه 11 بوستان شهید حججی كه در بزرگراه نواب، خیابان شیخ محمدی تولید شده است ؛ دارای 70هزار متر مربع وسعت است و دارای فضاهای سبز، زمین اسكیت، مسیر دوچرخه سواری، فضای بازی كودكان، فضای بازی تجهیز شده برای نوجوانان با بازی های مختص گروه سنی 12تا17 سال، پارك آموزش ترافیك، آلاچیق های خانوادگی و... است كه امكان بهره مندی معلولین از تمامی قسمت های این بوستان هم در نظر فراهم شده است.

شهردار منطقه 11 با اشاره به بافت مسكونی متراكم خیابان اسكندری و محله های همجوار كه فاقد فضای سبز و امكانات تفریحی بودند؛ اظهار داشت: زمینی به وسعت 14560 مترمربع در خیابان اسكندری كه متعلق به ارتش بوده و به باغ دامپزشكی معروف بود؛ توسط شهرداری منطقه 11 خریداری و برای تولید فضای سبز در اختیار سازمان پارك ها و فضای سبز شهر تهران قرار گرفت.

به گفته شهردار منطقه 11 زمین این باغ كه در طرح تفصیلی شهر تهران در پهنه (M – مسكونی و تجاری و عمومی ) قرار داشت برای ارتقای سرانه فضای سبز و تأمین نیاز اهالی در محله ای ساخته شد كه فاقد بوستان و فضای سبز بوده و شهروندان از مدت ها پیش درخواست احداث فضای سبز با امكانات تفریحی خانوادگی داشتند.

وی تصریح كرد: سرانه فضای سبز منطقه 11 بعد از احداث بوستان شهید حججی و بوستان دامپزشك از 4. 57 به 5. 9 تغییر پیدا كرد.


نوسازی مساجد پنبه چی و رضوی با قدمت بیش از 50 سال

آبادیان با اشاره به مدل اجرایی جدید ساخت مساجد كه برای نخستین بار توسط معاونت فنی و عمرانی منطقه 11 طراحی و به اجرا در آمد اظهار داشت: در این طرح نوسازی مساجد با مشاركت خیرین، هیئت امنای مسجد، شهروندان و شهرداری منطقه 11 انجام شده و با این شیوه شهرداری منطقه ضمن تولید بستر مداخله حداكثری مردم؛ با عقد قراردادهای خرید، كنترل و تأیید طرح نما و پوشش فنی پروژه؛ پشتیبانی امور را انجام داد.


شهردار منطقه 11 ضمن بیان اهمیت رفاه شهروندان ساكن در محله های مركزی پایتخت و دسترسی آنان به محصولات غذایی تازه با قیمت مناسب اظهار داشت: محل احداث بازار میوه و تره بار قلمستان پیش از این زمین متروكه ای بوده كه جزء فضاهای بی دفاع شهری درمحله قلمستان محسوب می شد و به منظور رفاه حال شهروندان بعنوان بازار میوه و تره بار تغییر كاربری داده شد.

شهردار منطقه 11 با اشاره به این كه بخشی از منطقه 11 در محدوده بافت تاریخی طهران قدیم و حصار ناصری قرار گرفته است ؛ ضرورت توجه مدیریت شهری به حفظ و صیانت آثار و ابنیه تاریخی شهر را حائز اهمیت دانست و به پروژه هایی كه در همین راستا انجام شده است؛ اشاره كرد و اظهار داشت: نور پردازی خانه تاریخی تیمور تاش، پیرایش شهری محور حافظ، وحدت اسلامی، باززنده سازی پیرامون میدان تاریخی راه آهن تهران، بهسازی جداره های تاریخی گذر فروزش، حفاظت از تنها بازارچه چوبی شهر تهران، احیای بافت تاریخی كوچه لولاگر تنها كوچه قرینه تهران، باز پیرایی میدان تاریخی حسن آباد، بازسازی و بهسازی میدان رازی، نور پردازی مسجد سجاد (ع)و نور پردازی تئاتر شهر همچون این اقدامات است.

براساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11، آبادیان ادامه داد: حذف روش سنتی آبیاری فضای سبز با تولید شبكه آبرسانی مكانیزه، اجرای شبكه آبرسانی، تهیه و استقرار مخازن چند قلو ضد سرقت ویژه پسماند خشك، خرید سرای محله، دایر نمودن مركز رشد و فناوری های نوین شهری، احداث مجتمع توانمند سازی بهاران، راه اندازی فروشگاه آنلاین «دست آفرین ایران»، مشاركت در احداث مدرسه ایرانمهر، تملك املاك معارض در ساخت ایستگاه¬های خط 7 متروی شهری تهران، اصلاح هندسی و ساماندهی تردد خود روها در میدان راه آهن، انتقال توقفگاه اتوبوس های رباط كریم، احداث پاركینگ های طبقاتی 12 فروردین و جامی، كند رو بزرگراه نواب – جنوب به شمال و... همچون پروژه هایی هستند كه فردا با حضور شهردار تهران، مسئولین و شهروندان بوستان شهید حججی واقع در بزرگراه نواب – خیابان شیخ محمدی – نرسیده به پل جوادیه افتتاح و به بهره برداری خواهند رسید.


 

1396/09/12
23:21:59
5.0 / 5
4535
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد