معاون وزیر راه خبر داد؛

برنامه راه آهن برای رسیدن به ظرفیت ۱۳۰ میلیون تنی حمل ریلی بار

برنامه راه آهن برای رسیدن به ظرفیت ۱۳۰ میلیون تنی حمل ریلی بار

مدیرعامل شرکت راه آهن از تدوین برنامه جامع این شرکت جهت دستیابی به ظرفیت ۱۳۰ میلیون تنی بار در کشور اطلاع داد و خاطرنشان کرد: در صورت تأمین منابع مالی، این برنامه طی ۵ سال محقق خواهد شد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سعید رسولی با یادآوری اینکه سال جاری بیشتر از ۴ ماه مسیرهای ریلی کشور در مرز به علت کرونا مسدود بوده است، اظهار نمود: خوشبختانه تا به امروز علاوه بر جبران آن ۴ ماه عقب افتادگی، همینطور این شرکت به رشد ۱۰ درصدی در تولید رسیده و تا آخر سال هم این سیر رشد ادامه پیدا خواهد نمود.
وی ضمن اشاره به تاکید مقام معظم رهبری و مفاد تنظیم شده در سند برنامه ششم به منظور افزایش سهم ریلی و ارتقای بهره وری آن در کشور، خاطرنشان کرد: هیئت دولت و بخصوص وزیر راه و شهرسازی علاقمند به ارتقای این صنعت هستند و تابحال هم اقدامات ارزشمند ای در این حوزه انجام شده یا در دست اقدام است.
رسولی تصریح کرد: طی دهه مبارک فجر، ۹ چشمه بار به ۳۴ و نیم میلیون کیلومتر خط شبکه ریلی کشور متصل شد و به بهره برداری رسید. این ۹ چشمه بار به میزان ۵ و نیم میلیون تن پتانسیل ریلی را در کشور افزایش داد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: برنامه جامعی برای اتصال چشمه های بار به نزدیکی شبکه ریلی تدوین شده که این طرح در حال تکمیل است. چندین ماه است که گروه های متخصص در حال بررسی آن هستند و مراحل تدقیق آن هم در حال سپری شدن است.
وی تاکید کرد: با اتصال این مراکز بار شناسایی شده به شبکه ریلی، دسترسی به یک بازار ۱۳۰ میلیون تنی برای راه آهن جمهوری اسلامی ایران فراهم می شود.
رسولی در ادامه اظهار داشت: اما اینکه چه قدر میتوان به این پتانسیل و ظرفیت ۱۳۰ میلیون تنی بار دست پیدا کرد، بستگی به میزان ناوگان و مسائل زیرساختی در کشور دارد.
مدیرعامل شرکت راه آهن اظهار نمود: این برنامه یک هدف دارد و آن اتصال مراکز بار و جذب بار در کشور و یک اجبار دارد که آن هم در ارتباط با تکمیل حوزه زیربنا و حوزه ناوگان است. هم اکنون برآورد سبد مالی این برنامه احصاء و برای آن یک مدل مالی تنظیم شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: این یک برنامه جامع بوده و مقرر است ضمن رونمایی از آن، به صورت برش های سالانه معرفی و پیگیری شود.
وی تاکید کرد: اگر منابع مالی این برنامه تأمین شود در یک بازه زمانیِ ۵ ساله این طرح محقق خواهد شد.

1399/12/21
00:31:36
0.0 / 5
422
تگهای خبر: تولید , دولت , شركت , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد