در مراسم اختتامیه جشنواره سوانح طبیعی عنوان شد

اختصاص ۳۵۰۰ مكان برای اسكان موقت در تهران

اختصاص ۳۵۰۰ مكان برای اسكان موقت در تهران

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران تاکید کرد که اسکان موقت باید به بازگشت مردم به زندگی کمک نماید در غیر این صورت مشکلات فراوانی به بار می آورد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری، رضا کرمی محمدی در مراسم اختتامیه جشنواره سوانح طبیعی "مسابقه ملی طراحی اسکان موقت" اظهار داشت: این اقدام مفیدی است که ما در مدیریت بحران موضوع را با پیش بینی مخاطرات پیش رو شروع می نماییم.
وی ادامه داد: باتوجه به توسعه شهرنشینی بدون ملاحظات کافی، در شرایطی قرار داریم که کنترل و مدیریت بحران بسیار دشوار است به خصوص در تهران که اگر بحران بزرگی مثل زلزله شدید اتفاق بیفتد گرفتار مشکلات جدی می شویم و نیازمند کمک نیروهای فعال در کشور خواهیم بود.
کرمی بیان کرد: برای تهران، خطر زلزله را پیش بینی می نماییم. یکی از اقدامات خوب معاونت شهرسازی الزامی کردن وال پست (دیوار بند) در ساختمان سازی هاست.
وی اظهار داشت: ایجاد و توسعه سامانه هشدار سریع زلزله و سیل همچون اقداماتی است که در شهرداری انجام می شود. در مورد آمادگی و مقابله با بحران، نحوه مقابله ما در کاهش یا افزایش خسارات ناشی از بحران بسیار مؤثر است و اسکان اینجاست که مطرح می شود. کشورهایی داشتیم که پس از زلزله نتوانستند سر بلند کنند، مثل "هایتی" که تا سال ها همانطور باقی بود. این بحث تاب آوری است و در دنیا در مدیریت بحران، هدف، افزایش تاب آوری است؛ در توسعه پایدار، توسعه ای موفق است که تاب آوری را افزایش دهد. تاب آوری یعنی به وضع قبل برگردیم.
کرمی افزود: موضوع اسکان اضطراری و موقت که دو مقوله نزدیک به هم هستند می تواند به افزایش تاب آوری پس از بحران کمک نماید. دلیل آن هم این است که مردم پس از این که ضربه سختی خوردند باید نیازهایشان مثل اسکان برطرف شود.
او افزود: در شهر تهران ۹ بوستان بزرگ آمادگی نسبی برای اسکان موقت دارند و بیش از ۳۵۰۰ جایگاه برای اسکان موقت مشخص شده است.

/


1399/12/04
13:39:32
0.0 / 5
812
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد