معاون وزیر راه خبر داد:

صرفه جویی ۲۳۰۰ میلیون لیتری مصرف بنزین و گازوئیل در آزادراه غدیر

صرفه جویی ۲۳۰۰ میلیون لیتری مصرف بنزین و گازوئیل در آزادراه غدیر

به گزارش بتن آنلاین مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار داشت: پیش بینی شده است در 20 سال اول بهره برداری از آزادراه غدیر، صرفه جویی 700 میلیون لیتر بنزین و 1600 میلیون لیتر گازوئیل محقق شود.به گزارش بتن آنلاین به نقل از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیرالله خادمی درباره آخرین وضعیت آزادراه غدیر گفت: این آزادراه که به صورتی نقش پدافند غیرعامل هم برای استان های البرز و تهران را ایفا می کند، با مشارکت ۷۰ درصدی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و پیمانکاری قرارگاه و سرمایه گذاری ۳۰ درصدی دولت، مراحل نهایی را می گذارند و تقریباً تکمیل شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه آزادراه غدیر شریان حیاتی استان های تهران، البرز و قزوین است، اظهار داشت: این مسیر آزادراهی بر سر چهار راه کریدورهای ترانزیتی شرق غرب و شمال جنوب قرار دارد و در رشد ترانزیت عبوری از کشور مثمر ثمر است.
آزادراه ۱۵۸ کیلومتری غدیر ۶۰ کیلومتر رمپ و لوپ دارد
وی با اعلان اینکه این مسیر آزادراهی به طول ۱۵۸ کیلومتر دارای دو باند و ۶ خط عبور و عرض ۳۷ متر است، افزود: این مسیر آزادراهی ۶۰ کیلومتر رمپ و لوپ دارد و با این حساب طول کل پروژه آزادراه حدود ۲۲۰ کیلومتر است.
خادمی افزود: آزادراه غدیر از آبیک در تقاطع آزادراه قزوین-کرج شروع می شود و بعد از گذشت از تقاطع ماهدشت با آزادراه تهران-ساوه و آزادراه تهران-قم تقاطع دارد و به محدوده چرمشهر در آزادراه قم گرمسار متصل می شود.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به اینکه این مسیر آزادراهی در قالب چهار قطعه ساخته شد، گفت: این مسیر آزادراهی چهار تقاطع ریلی نیز دارد و از چهار خط آهن هم عبور می کند.
کاهش ۱۱۰ دقیقه ای زمان سفر برای وسایل نقلیه نیمه سنگین در آزادراه غدیر
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تأثیر آزادراه ها در کاهش سوانح رانندگی، صرفه جویی در زمان سفر، مدیریت بار ترافیکی، ارتقا ایمنی سفر و کاهش مشکلات زیست محیطی را از دستاوردهای آزادراه غدیر عنوان نمود.
وی اضافه کرد: کاهش متوسط ۹۰ دقیقه ای زمان سفر برای وسایل نقلیه سبک و کاهش متوسط ۱۱۰ دقیقه ای زمان سفر برای وسایل نقلیه نیمه سنگین از مزایای این مسیر آزادراهی است.
پیش بینی صرفه جویی ۷۰۰ میلیون لیتر بنزین و ۱۶۰۰ میلیون لیتر گازوئیل
خادمی توسعه آزادراه ها در کاهش مصرف سوخت را بسیار تأثیرگذار دانست و اظهار داشت: پیش بینی شده است در ۲۰ سال اول بهره برداری از این پروژه صرفه جویی ۷۰۰ میلیون لیتر بنزین و ۱۶۰۰ میلیون لیتر گازوئیل محقق شود.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور افزایش ظرفیت ترافیک خروجی های غربی و جنوبی و شرقی تهران را از مزایای اجرای آزادراه جنوبی تهران یا همان آزادراه غدیر عنوان نمود.
وی افزود: صرفه جویی در مصرف سوخت، کاهش تولید آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و زیست محیطی در کلانشهرهای تهران و کرج و کاهش تولید چهار و نیم میلیون تن دی اکسید کربن در بیست سال اول بهره برداری از با اهمیت ترین دستاوردهای آزادراه غدیر است.
سرمایه گذاری ۳ هزار میلیارد تومانی و ارزش ۷ هزار میلیارد تومانی آزادراه غدیر
خادمی اظهار داشت: این پروژه طبق برنامه زمانبندی از سال ۹۴ شروع شد و امروز آماده بهره برداری است، پروژه طبق برنامه پیش رفت.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور همین طور ارزش روز پروژه را ۷ هزار میلیارد تومان برآورد کرد و اضافه کرد: در این پروژه یک هزار میلیارد تومان از طرف دولت و ۲ هزار میلیارد تومان توسط قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیاء (ص) هزینه شده است.


منبع:

1399/11/25
23:16:17
0.0 / 5
564
تگهای خبر: آزادراه , پروژه , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد