مدیر منطقه هشت شهرداری قم:

از راه اندازی طرح مسكن ملی در قم استقبال می نماییم

از راه اندازی طرح مسكن ملی در قم استقبال می نماییم

قم مدیر منطقه هشت شهرداری قم اظهار داشت: از طرح اقدام ملی مسکن حمایت می کنیم؛ برای اینکه تجربه صاحب خانه شدن قشر زیادی از جامعه با مبالغ پایین را در طرح مسکن مهر داریم و همین طور از طرح 560 هکتاری نیز استقبال می نماییم که البته اساسا نیازمند ایجاد فضا و بستر مناسب می باشد.


محمدرمضانی، در نشست نقد وبررسی مصوبه شورای برنامه ریزی استان قم درباب الحاق اراضی ۵۶۰ هکتاری حاشیه شهر برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن که در دفتر فناوری و اطلاعات جهاد دانشگاهی قم برگزار شد، عنوان کرد: از شروع سال پروانه سه بلوک توسط شهرداری صادر شده و دو بلوک دیگر نیز در آستانه صدور است.
وی با اعلان اینکه در طرح مسکن مهر، با همکاری همه دستگاهها کاری جهادی صورت گرفت، اشاره کرد: دیدگاه ما پشتیبانی از این طرح است؛ برای اینکه تجربه صاحب خانه شدن قشر زیادی از جامعه با مبالغ پایین را در طرح مسکن مهر داریم و همین طور از طرح ۵۶۰ هکتاری نیز استقبال می نماییم که البته اساسا نیازمند ایجاد فضا و بستر مناسب است؛ برای اینکه در شرایطی که قم از لحاظ اراضی توانایی گسترش دارد جانمایی در شهرک امیر کبیر امری اشتباه است.
مدیر منطقه هشت شهرداری قم افزود: سیلاب های پردیسان از منطقه بالا دست هزارهکتاری و اطراف بیمارستان خاتم شکل می گیرد که مطالعات در ارتباط با آبخیزداری و دفع آب های سطحی برای اجرای هرچه بهتر این طرح در این منطقه امری لازم است.
وی با اشاره به اینکه ما اجرا کننده سیاست ها تدوین شده در منطقه هستیم و سیاست ما نیز در نظر گرفتن تمام تسهیلات و امکانات برای این طرح است، بیان کرد: در ارتباط با ۱۷ هکتاری مشکل تفاوت تفسیر در ماده ۱۰۱ بین شهرداری و راه و شهرسازی وجود دارد که پس از تعیین وضعیت سهم شهرداری نقشه مصوب شده درکمیسیون ماده ۵، درسیستم بارگزاری می شود و سپس شهرداری برای صدور مجوز اقدام می کند.
رمضانی بابیان این اینکه پیاده رو سازی پردیسان به اعتباری ۵۰ میلیاردی نیاز دارد، اظهار نمود: شهرداری در ۱۰ سال قبل نزدیک به ۵۰۰میلیارد در پردیسان هزینه کرده است و پردیسان به لحاظ بوستان و فضای سبز جزو مناطق با فضای سبززیاد شمرده می شود.
مدیر منطقه هشت شهرداری قم با اشاره به اینکه ابتدا مناطق ساخته می شوند و بعد برای توسعه آن اقدام می شود، بیان کرد: خواسته ما این است که ۵۶۰ هکتاری پس از اتمام همه موارد و زیر ساخت ها افتتاح شود و از نقصها و لطمه های پردیسان در این طرح باید جلوگیری شود.1399/11/23
12:52:53
0.0 / 5
716
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد