استاندار تهران اعلام كرد

مهلت یك هفته ای شهرداری تهران برای ساماندهی دوره گردها و دستفروشان در ۶ منطقه

مهلت یك هفته ای شهرداری تهران برای ساماندهی دوره گردها و دستفروشان در ۶ منطقه

استاندار تهران با تکیه بر اینکه باید مناطق ۱۱، ۱۲، ۱، ۴، ۲۰و ۶ در اولویت شهرداری تهران برای ساماندهی دستفروش ها باشد اضافه کرد: اکثریت دستفروش های تهران غیربومی و مهاجر هستند.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در اولین جلسه ساماندهی دستفروش ها با بیان این مطلب که بطور قطع بر مبنای بخشنامه وزارت کشور نسبت به ساماندهی دستفروش ها اقدام خواهیم کرد اظهار داشت: این طرح در جهت کاهش تجمعات و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در شهر و استان تهران عملیاتی خواهد شد
وی محوریت اجرای این طرح را با شهرداری عنوان نمود و همکاری همه جانبه دستگاههای اجرایی در استان و شهر تهران را برای اجرای هرچه دقیق تر این طرح ضروری دانست و اضافه کرد: در اجرای این طرح به هیچ وجه برخورد فیزیکی و انتظامی با دستفروشان نخواهیم داشت و حتما با درک شرایط این قشر صدمه پذیر اقدام خواهیم کرد.
وی افزود: حقیقت این است که برای ساماندهی دایمی دستفروش ها در مکانی مشخص و متمرکز با کمبود زمین در شهر تهران مواجه ایم.
استاندار تهران با ذکر این نکته که برپایه اعلام شهرداری تهران تابحال پنج هزار دستفروش در شهر تهران ساماندهی شده اند خاطرنشان کرد: بر مبنای اعلام فرمانداری تهران ۱۴هزار دستفروش ثابت در شهر تهران داریم که اغلب غیر بومی و مهاجر از سایر استان های کشور هستند.
محسنی بندپی شرایط کرونا در استان تهران را به شدت شکننده و ناپایدار خواند و ارزیابی امکان اجرای طرح زیست شبانه در شرایط فعلی در شهر تهران را منتفی دانست و افزود: اساسا مکان های با تجمع و حجم تراکم بالای جمعیتی از مراکز پرخطر و آلوده به لحاظ انتقال ویروس کرونا هستند و باید از هرگونه فعالیت خودرویی دستفروشی و دوره گردی که باعث تجمع مردم شود جلوگیری نماییم.
وی بر ضرورت ساماندهی دستفروش ها در همه مناطق شهر تهران از شهرداری تصریح کرد و اضافه کرد: شهرداری در همه مناطق شهر تهران بخصوص مناطق پرتراکم نظیر ۱۱، ۴، ۱، ۱۲، ۲۰ و ۶ با اولویت ساماندهی دستفروشان و دوره گردی اقدام نمایند.
استاندار تهران افزود: محدودیت های ۲۱گانه ابلاغی از جانب ستاد ملی کرونا کارشناسی شده است و در این شرایط همه ملزم به رعایت آن هستیم و نشانه هایی وجود دارد که آمار سرپایی و بستری در کشور و استان تهران رو به افزایش است و اگر بموقع وارد عمل نشویم مبادرت به ساماندهی دستفروش ها نکنیم بطور قطع با خیزش جدیدی از کرونا در استان مواجه خواهیم بود.
وی ضرورت برنامه ریزی مشخص برای غربالگری بین دستفروشان و دوره گردهای ثابت و متحرک را از جانب مجریان این طرح ضروری دانست و اضافه کرد: از الان باید برای تجمعات آخر سال تدبیر کمیم.
استاندار تهران با تشریح شرایط تهران و کمبود زمین برای ساخت کلانتری و مدرسه خاطرنشان کرد: اگر زمینی متعلق به اراضی اداره کل مسکن و شهرسازی در شهر تهران معرفی شود حتما بر مبنای قانون نسبت به تملک آن و تجمیع دستفروش ها در این مکان اقدام خواهیم کرد.
استاندار تهران در خاتمه تصریح کرد: شهرداری تهران ظرف مدت یک هفته نسبت به سبک سازی مناطق پرتراکم شهر تهران از دست فروش ها و دوره گردها و همینطور عرضه برنامه در این خصوص اقدام نماید و فرمانداران استان هم باید نسبت به نظارت میدانی بر اجرای صحیح این طرح اقدام نمایند.1399/11/20
13:45:41
0.0 / 5
905
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

دوستهای بتن آنلاین
Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد