اسلامی در صحن مجلس:

مجلس شرایط تعیین تكلیف نیروهای قراردادی راهداری را فراهم آورد

مجلس شرایط تعیین تكلیف نیروهای قراردادی راهداری را فراهم آورد

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مجلس شرایط تعیین تکلیف وضعیت نیروهای قراردادی سازمان راهداری را فراهم آورد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، محمد اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال علی بابایی کارنامی درباره علت عدم برنامه ریزی مناسب درباره ساماندهی نیروی انسانی و بی توجهی به نیروهای قراردادی در وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد: این سوال بیشتر درباره تعیین تکلیف نیروهای قراردادی و شرکتی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است.
وی بیان نمود: مجموع نیروی انسانی در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای حدود ۲۰ هزار نفر هستند که ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر از آنان نیروهای شرکتی یا حجمی و قراردادی هستند که با حضور شبانه روزی در راه های کشور روزگار سخت و طاقت فرسایی را پشت سر می گذارند.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: این نیروها مسئول بهره برداری و نگهداری از طریق های سطح کشور هستند که ۳۵ هزار کیلومتر از این راه ها، راه های شریانی است و ده ها میلیون تن بار از این راه ها عبور می کند و این افراد در راه بهره برداری از حدود ۳۰۰ هزار پل و همینطور تونل های بسیار زیادی هستند و زحمات زیادی می کشند.
اسلامی تصریح کرد: کارکنان راهداری یک کار حاکمیتی بزرگ انجام می دهند اما به باعث قوانین و مقررات و بخصوص پس از ادغام وزارتخانه، سازمان راهداری گرفتار مشکلات زیادی شده است.
وی اضافه کرد: کارکنان راهداری دارای تخصص های متنوع و گوناگونی هستند و ما نیازمند کمک مجلس هستیم که کارکنان راهداری را از شغل تصدی گری خارج نماییم و شرایطی فراهم گردد تا بتوانیم با آنان قرارداد مستقیم منعقد نماییم و این افراد متناسب با میزان فعالیتهای خود حقوق و مزایا دریافت نمایند.
وی اظهار داشت: کار راهداری یک کار تخصصی و حاکمیتی است و یک کار تصدی گری نیست و باید در وهله اول این کار را قابل اندازه گیری نمود تا بتوانم آنرا پیمان سپاری کرد.
وی خاطرنشان کرد: ما امروز از حدود ۲۰ هزار کیلومتر که باید در راه ها بهسازی می کردیم، حدود ۱۰ هزار کیلومتر را باوجود محدودیت های اعتباری بهسازی کردیم و بنده از نمایندگان استدعا می کنم شرایطی را فراهم نمایند تا بتوانیم نیروهای راهداری را تعیین تکلیف نماییم.
وی بیان نمود: ما باید امید و انگیزه خدمت را برای نیروهای خود فراهم نماییم و نباید امنیت شغلی آنان در خطر باشد تا آنان بتوانند انتظارات لازم در حیطه کاری خود به درستی انجام دهند.
وزیر راه و شهرسازی متذکر شد: تبدیل وضعیت نیروهای حوزه راهداری یک مرتبه در دوره قبل تصویب اما نهایتا در هیئت تطبیق ملغی شد.
اسلامی خاطرنشان کرد: ما به دنبال آن هستیم که از مجلس مجوز بگیریم تا فرایند جذب نیروی انسانی در حوزه راهداری عملیاتی شود و افراد متخصص و کاردان در این عرصه تبدیل وضعیت شوند.
وزیر راه و شهرسازی درباره مشکلات راهداری عنوان کرد: ما با کمبود ماشین آلات مرتبط برای نگهداری راه ها مواجه هستیم و نیازمند آنیم که مجلس حمایت های لازم را در این حوزه انجام دهد.
وی اظهار داشت: بیشتر از ۶۰ درصد ماشین آلات ما فرسوده می باشند و احتیاج به جایگزینی دارند و ما نیاز داریم به صورت عاجل، تجهیز و نوسازی ماشین آلات راهداری را در دستور کار قرار دهیم.منبع:

1399/10/23
23:22:55
0.0 / 5
1064
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد