چهل و هفتمین جلسه كمیته امنیتی، انتظامی مدیریت بیماری كرونا

ذوالفقاری: رفع محدودیت ها درگرو رعایت پروتكل های بهداشتی از جانب مردم است

ذوالفقاری: رفع محدودیت ها درگرو رعایت پروتكل های بهداشتی از جانب مردم است

به گزارش بتن آنلاین ذوالفقاری رئیس كمیته امنیتی و انتظامی مدیریت بیماری كرونا ضمن اشاره به اینكه نظارت ها بر اجرای طرح جامع هوشمند بیماری كرونا بسیار جدی است؛ اظهار داشت: طی سه روز اخیر بیشتر از ۱۱ هزار خودرو در كشور جریمه شده و در حوزه اصناف هم ۶۹۷۶۹ مورد تذكر داده شده و ۷۳۹۸ مورد هم پلمپ شده اند.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، حسین ذوالفقاری رئیس کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا عصر امروز در حاشیه جلسه این کمیته در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز دو مبحث بررسی گردید و برای ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا جهت تصویب ارسال می شود.
ذوالفقاری در همین خصوص اظهار داشت: مبحث اول مورد بررسی همراه داشتن کارت ملی توسط شهروندان در سرتاسر کشور است که این کار با هدف کنترل هوشمند کسانی که احیانا دارای بیماری کرونا هستند و تست مثبت داشته اند؛ انجام می گیرد.
ذوالفقاری ضمن اشاره به اینکه این کار در چند روز اخیر در حمل و نقل ریلی و هوایی انجام شده، اظهار داشت: در میان مسافرین ریلی، در دو روز گذشته ۴۴ نفر دارای تست مثبت بودند از این طریق شناسایی شدند و ورودشان منع شد و در حمل و نقل هوایی هم از ورود ۴ نفر تست مثبت به هواپیما ممانعت به عمل آمد.
رئیس کمیته انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا خاطرنشان کرد: در طرح همراه داشتن کارت ملی، با استفاده از یک اپلیکیشن کمتر از یک ثانیه می توان مشخص کرد فردی که به اداره و یا بانک و یا سوپر مارکتی رجوع کند، به محض دیده شدن کارت ملی در معرض موبایل، مشخص می شود که تست او مثبت است یا منفی.
ذوالفقاری تصریح کرد: همه افراد مطابق قانون مکلف هستند کارت ملی را همراه داشته باشند و این پیشنهاد به ستاد ملی عرضه می شود.

رئیس کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا در بخش دیگری از صحبت هایش به طرح مشارکت مردم در مدیریت بیماری کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: این مشارکت به خصوص در امر رسیدگی به افراد صدمه پذیر و در حوزه آموزش و تأمین دارو و کمک به بیماران ضروری به نظر می آید.

معاون وزیر کشور در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد اینکه در صورت تصویب این طرح، برای کسی که کارت ملی نداشته باشد مجازات تعیین شده است؛ هم اظهار داشت: طبق مصوبه ستاد به افرادی که کارت ملی با خود همراه نداشته باشد، خدمات مورد نیازش عرضه نخواهد شد.
وی اظهار داشت: کسانی که آزمایش داده و نتیجه آن مثبت شده، در سامانه به مدت دو هفته ثبت می باشند و پس از این مدت، از قرنطینه خارج می شوند و نامشان هم در سیستم حذف خواهد شد.
ذوالفقاری در پاسخ به سوال خبرنگاری دیگری در خصوص اینکه با این که از اجرای طرح محدودیت ها حدود سه روز می گذرد؛ اما شاهد عدم رعایت پروتکل ها از جانب برخی کسبه هستیم؛ هم اظهار داشت: طبق گزارشات در خصوص اجرای این طرح در دور روز گذشته، به صورت میانگین در پنج حوزه فعالیتی بیشتر از ۸۵ درصد رعایت شده و در حوزه تردد خودرو ها شاهد کاهش ۳۹ درصد به نسبت مدت مشابه سال قبل هستیم و بیشتر از ۱۱ هزار دستگاه خودرو جریمه شامل جریمه های یک میلیون، پانصد هزار و دویست هزار تومانی شده اند.
او همینطور اظهار داشت: بر اساس گزارش ناجا بیشتر از ۲۳۰ هزار مورد به خودرو ها در طول مسیر تذکر داده شده و ۹۳ هزار خودرو با تذکر داده شده به مبدا برگشت داده شده اند.
ذوالفقاری در ادامه اظهار داشت: طی این مدت به بیشتر از یکصد هزار رانندگان متخلف پیامک ارسال شده و در حوزه اصناف ۶۹۷۶۹ مورد تذکر داده شده و ۷۳۹۸ مورد پلمپ شده اند.
رئیس کمیته امنیتی و انتظامی کرونا در ادامه صحبت هایش به همراهی خوب مردم اشاره نمود و اظهار داشت: از مردم عزیز کشورمان تشکر می نماییم که در طول اجرای این طرح همکاری خوبی داشتند و امیدواریم با عنایت به شرایط بیماری، همکاری ها و همراهی ها تقویت هم شود.

رئیس کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه امکان تمدید و یا تقلیل محدودیت ها و تعطیلی ها وجود دارد هم اظهار داشت: همان گونه که از عنوان طرح پیداست؛ طرح حالت هوشمند دارد یعنی تا زمانی که وضعیت یک شهر قرمز است مقررات شهر قرمز، اگر وضعیت یک شهر نارنجی شد محدودیت ها به سطح محدودیت های نارنجی اگر وضعیت شهری زرد شد، مقررات شهر زرد برای آن شهر اعمال می شود.
معاون امنیتی کشور ابراز امیدواری کرد: تلاش داریم با ادامه همکاری خوب مردم، شهرها در دو هفته آینده وضعیت بهتری پیدا کنند و روند هم نشانه کنترل اوضاع است به شکلی که از ۸۹ شهری که حدود یک ماه قبل دارای وضعیت قرمز بودند، هم اکنون به طرز قابل توجهی کاهش یافته اند.
رئیس کمتیه انتظامی و اجتماعی ستاد مدیریت بیماری کرونا خاطرنشان کرد: این مورد را تاکید می کنم که رفع هر گونه محدودیت ها در گرو توجه دقیق تر به اصول بهداشتی است و برای همین انتظار داریم هم مسئولین شهرها و هم مردم همکاری کرده و رعایت کند تا هر چه زودتر محدودیت ها کاهش یافته و برداشته شود.
ذوالفقاری تصریح کرد: چاره برداشته شدن محدودیت ها، رعایت کردن و کاهش وضعیت بیماری در هر شهری است و پایه هم هر شهری است که با همکاری مردم قابل تحقق است.
وی اظهار داشت: لازمه برطرف شدن محدودیت ها، رعایت فاصله اجتماعی و اجتناب از دورهمی است و حتی با اعمال محدودیت ها اگر فاصله گذاری اجتماعی انجام نگیرد، به نتیجه لازم نمی رسیم.
ذوالفقاری اظهار داشت: در هفته آینده وضعیت شهرها را یک مرتبه دیگر رصد و وضعیت شهرها به لحاظ شرایط قرمز، نارنجی و زرد و سفید اعلام می شود.
رئیس کمیته انتظامی و امنیتی ستاد کرونا در انتها در مورد محدودیت های ۹ شب تا ۴ بامداد تصریح کرد: تاکسی های اینترنتی، آژانس ها و خودروهایی که کلا شماره شان در سامانه ثبت شده، مشکلی از نظر تردد برای عرضه خدمات به مردم ندارند. عمده کسانی که کار شیفتی انجام می دهند؛ تاکید می نماییم که دستگاه ها شیفت شان را در زمانی قرار دهند که مشکلی برای تردد نداشته باشند در نهایت کسانی که ضروریست در ساعتهای ۹ تا ۴ بامداد بنا به شرایط کاری در این تایم باید تردد کنند؛ فهرست شان را به فرمانداری ها عرضه تا با هماهنگی نیروی انتظامی مشکلی برای تردد نداشته باشند.
منبع:

1399/09/04
11:53:45
5.0 / 5
1258
تگهای خبر: تردد , خدمات , خودرو , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد