معاون شهردار تهران:

كاهش ساعت كار مترو و اتوبوس دستور ستاد ملی مقابله با كرونا است

كاهش ساعت كار مترو و اتوبوس دستور ستاد ملی مقابله با كرونا است

به گزارش بتن آنلاین معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران اعلام نمود كه كاهش ساعت كار مترو واتوبوس ابلاغیه ستاد ملی مقابله با كرونا به شهرداران كلانشهرها است.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، سید مناف هاشمی در پاسخ به انتقادات مطرح شده در مورد چرایی کاهش ساعت کار مترو و اتوبوس اظهار داشت: شهرداری تهران پیشنهاد کاهش ساعت فعالیت حمل و نقل عمومی (مترو و اتوبوسرانی) را عرضه نکرد.

وی با تاکید براینکه تصمیم گیری مذکور توسط ستاد ملی مقابله با کرونا انجام شده است، تصریح کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا به شهرداری کلانشهرها دستور داده است تا ساعت فعالیت حمل و نقل عمومی کاهش داده شود. اینکه تصمیم کاهش ساعت فعالیت حمل و نقل عمومی کارشناسی شده بوده یا خیر را باید از این ستاد پرسید.

هاشمی ضمن اشاره به حضور شهردار تهران در جلسات هیات دولت و جلسات عالی ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور رئیس جمهوری اظهارکرد: اخیراً شهردار تهران در این جلسات شرکت نمی نماید. اگر در زمان جلسه اتخاذ تصمیم برای کاهش ساعت فعالیت حمل و نقل عمومی، شهردار تهران هم حضور داشت شاید نتیجه تصمیم گیری به نحوی دیگری بود.

به گفته معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران کاهش ساعت فعالیت حمل و نقل عمومی سبب می شود مترو و اتوبوسرانی تا سقف ۲۰۰ هزار نفر با کاهش مسافر مواجه شوند.

وی ضمن اشاره به دستور دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: محدودیت فعالیت حمل و نقل عمومی اعمال شده و تا مدت یک ماه ادامه خواهد داشت. اگر تصمیمات دیگری هم ستاد ملی مقابله با کرونا درباره حمل و نقل عمومی اتخاذ کند، شهرداری تهران آنرا اجرا می کند.

هاشمی با اعلان اینکه مبحث کاهش ساعت فعالیت مترو و اتوبوسرانی در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران بررسی شده است، اظهارکرد: بنابر نظر کارشناسان بهتر بود که کاهش ساعت فعالیت این دو وسیله نقلیه عمومی در ساعات اوج ترافیک اتفاق می افتاد اما مسئله این است که جمعیت به سطح شهر آمده و معابر اصلی و فرعی شهر قفل می شد ازاین رو به اجبار ساعات پایانی فعالیت مترو و اتوبوسرانی (ساعت ۲۳) کاهش داده شد.

براساس اعلام سایت شهر، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در انتها با تاکید براینکه کاهش ساعت فعالیت مترو و اتوبوسرانی حامل یک پیام مهم می باشد، اظهار داشت: شهروندان باید در شرایط قرمز شیوع ویروس کرونا تردد کمتری داشته باشند و تنها در صورت نیاز و لزوم از خانه بیرون بروند.

منبع:

1399/08/21
22:23:22
5.0 / 5
1322
تگهای خبر: تردد , دولت , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد