معاون وزیر راه خبر داد:

تفكیك وظایف و اختیارات سازمان بنادر و منطقه آزاد در بندر چابهار

تفكیك وظایف و اختیارات سازمان بنادر و منطقه آزاد در بندر چابهار

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از تفكیك اختیارات و وظایف دو سازمان بنادر و منطقه آزاد در بندر چابهار اطلاع داد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، محمد راستاد اظهار نمود: آخر هفته گذشته افتتاح یا کلنگ زنی ۲۵ پروژه بندری و دریایی داشتیم که ۴۵۰ میلیارد تومان در حوزه بهره برداری و ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در چارچوب پروژه های اجرایی، ساخت آنها شروع شد.
وی افزود: این پروژه ها در ترافیک دریای و خدمات دهی مناسب می باشد و در ارتقای تجارت دریایی و چابهار تاثیر بسیار زیادی دارد.
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه کانتینرهای حاوی میوه های صادراتی به چین و هند ارسال شد اضافه کرد: در این تأسیسات روبنایی و بخشی از ملزومات پایانه کانتینری چابهار مورد بهره برداری قرار گرفت.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه سیلوی ۱۰۰ هزار تنی غلات چابهار با سرمایه گذاری سازمان بنادر و دریا نوردی و پیمانکاری قرار گاه خاتم الانبیا کلنگ زنی شد و طبق پیشبینی های صورت گرفته تا ۲ سال آینده این پروژه تکمیل می شود تا کالای اساسی در یک یا چند بندر متوقف نشود توضیح داد: داشتن سیلوهای غلات کمک می نماید تا مدت زمان نگهداری کالاهای اساسی در بندر افزایش یابد و شاهد بهبود کیفیت عملیات تخلیه کالاها در بندر چابهار خواهیم بود.
راستاد بیان نمود: اقدامات توسعه ای در بندر چابهار در جهت توسعه نقش و جایگاه این بندر است.
وی خاطرنشان کرد: بهبود دسترسی بندر به پس کرانه و ایجاد کریدور لجستیکی در چابهار دنبال شد و با بهبود جاده دسترسی و اتصال ریل به بندر میزان بهره وری و عملیات در بندر چابهار ارتقا می یابد.
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: تسهیلات و مزایای قانونی مناطق آزاد و مناطق اقتصادی برای بنادر تجاری شرایط خاصی رقم می زند و هم اکنون می توان از تمامی مزایای قانونی منطقه آزاد در بندر چابهار بهره برد؛ در این زمان چگونگی تفکیک وظایف مشخص شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی بیان نمود: سازمان بنادر در زمینه گردشگری دریایی و زیر ساخت تجاری برنامه های متنوعی در دست اجرا دارد و بندر گردشگری در چمخاله گیلان در دستور کار است و رشد ۵۰ درصدی داشته است.
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه اسکله های شناور برای ناوگان گردشگری و بهبود شرایط فرصت های گردشگری بهره برداری شده است اضافه کرد: زیرساخت و روبناهای گردشگری زیادی در بنادر ساحلی در حال افزایش می باشد.
معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: پایانه مسافری بندر چابهار دریای آماده و تجهیز است پیش از این خط دریایی مسافری چابهار مسقط برقرار بود که به علت نبود تقاضا و مسافر شرکت کشتیرانی تردد را متوقف کرد.
راستاد توضیح داد: ظرفیت برای برقراری خط مسافری چابهار به عمان و بالعکس وجود دارد و سازمان بنادر بدون دریافت تعرفه های بندری خط مسافری دریایی را آماده کند.
راستاد افزود: همینطور سازمان بنادر آماده اعطای تسهیلات از محل وجوه اداره شده برای خرید کشتی مسافری ساخت داخل هست.
وی بیان نمود: از بندر چابهار مسیر دریای مسافری و سایر کشورهای هم جوار قابل راه اندازی است


منبع:

1399/08/18
20:23:30
5.0 / 5
1306
تگهای خبر: بندر , پروژه , تردد , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد