بهسازی گرمخانه های پایتخت

بهسازی گرمخانه های پایتخت

به گزارش بتن آنلاین سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از بهسازی گرمخانه های موجود و ساخت سه گرمخانه جدید در پایتخت اطلاع داد.


سید مالک حسینی در گفتگو با ایسنا، در مورد ساخت گرمخانه های جدید در تهران با اشاره به اینکه برپایه برنامه توسعه سوم شهر تهران، سازمان خدمات اجتماعی می بایست در جهت افزایش سطح خدمات خود نسبت به ساخت گرمخانه های فرامنطقه ای در تهران اقدام نماید، اظهار داشت: بر همین مبنا ساخت سه گرمخانه جدید در سه پهنه شرق، شمال و جنوب تهران را در دستور کار قرار داده ایم.
وی با اشاره به اینکه در ساخت گرمخانه های جدید حتما به پیوست های اجتماعی، محلی و... توجه خواهد شد، اضافه کرد: از این سه گرمخانه جدید، دو مرکز با ظرفیت ۳۰۰ نفر برای مردان و یک مرکز با ظرفیت ۱۵۰ نفر برای زنان خواهد بود که هم اکنون زمین در منطقه ۴ تحویل داده شده و رایزنی برای مکان یابی زمین در منطقه ۱۶ هم ادامه دارد.
حسینی با اشاره به اینکه در سالجاری سعی کردیم نسبت به بهسازی گرمخانه های دیگرمان هم اقدام نماییم، افزود: سازه بعضی از گرمخانه های منطقه ای اصلا برای انجام کارهای خدمات اقامتی ساخته نشده است بعنوان مثال گرمخانه خاوران قبلا چاپخانه روزنامه همشهری بوده و یا مابقی گرمخانه ها، سوله و یا ملک مسکونی بودند و برایشان چنین کارکردی تعریف نشده بود، اما مناسب سازی شده و بعنوان گرمخانه استفاده شده است.
او همینطور از آمادگی این سازمان برای پذیرش افراد بی خانمان و کارتن خواب بیشتر در ایام سرد پاییزی اطلاع داد و اضافه کرد: برنامه ریزی شده که همزمان با کاهش دمای هوا و بارش احتمالی باران، تعداد گشت های خدماتی این سازمان برای جذب افراد بی خانمان افزایش یابد و گرمخانه ها هم آمادگی لازم برای افزایش تعداد مراجعات را دارند و جای نگرانی نیست.
حسینی در پاسخ به اینکه سال قبل چه میزان خدمات به افراد بی خانمان تهران داده شده است، اظهار داشت: پارسال ما برای اولین بار خدمات گرمخانه را برای تمام طول نیمه دوم سال شبانه روزی کردیم و این شرایط امسال هم برای هر دو نیمه سال ادامه خواهد داشت. ما سال قبل مجموعا بیشتر از ۴۹۰ هزار نفر شب به افراد بی خانمان خدمت رسانی کرده ایم که ۱۰ درصد استفاده کننده ها از خدمات عرضه شده در گرمخانه ها زن بوده اند.
او همینطور اضافه کرد: از مجموعه افراد رجوع کننده به گرمخانه ها پارسال بیشتر از ۶۶ هزار نفر شبانه روز خدمت عرضه کرده ایم که این خدمات را بیشتر از ۲۴۰۰ نفر دریافت کرده اند و بیشتر از ۳۰ درصد بهره مندها زنان بی سرپناه بوده اند.
منبع:

1399/07/19
11:32:14
5.0 / 5
1379
تگهای خبر: پایتخت , توسعه , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد