تفاهم نامه سازمان راهداری و بسیج سازندگی برای توسعه راه روستایی

تفاهم نامه سازمان راهداری و بسیج سازندگی برای توسعه راه روستایی

بتن آنلاین: توافق نامه همكاری سازمان بسیج سازندگی با معاونت آب و خاك وزرات جهاد كشاورزی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در این سازمان به امضا رسید.به گزارش بتن آنلاین به نقل از سازمان بسیج سازندگی، توافق نامه همکاری سازمان بسیج سازندگی با معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در سازمان بسیج سازندگی به امضا رسید.
در این مراسم اکبری معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با اعلان اینکه ایران از نظر اقلیمی در منطقه خشک و نیمه خشک قرار دارد، اظهار داشت: توانایی و ظرفیت های کشور در دانشگاه ها، تحقیقات، نظامی، بسیج و … می تواند در خدمت این بخش از کشور قرار گیرد. ما کشور توانمندی هستیم و می توانیم در زمینه مسائل آب و خاک چاره اندیشی نماییم. ما باید از منابع آب و خاک به درستی استفاده نمائیم و بهره برداری بهینه داشته باشیم و تلاش نماییم ضریب خود اتکایی را بالا ببریم.
وی با اشاره به اینکه در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تنها ۳۸ هزار هکتار سامانه نوین آبیاری اجرا شده و الان به عدد ۲/۴ میلیون هکتار رسیده است، اضافه کرد: همین طور در زمینه شبکه های فرعی آبیاری ابتدای انقلاب ۱۰۰ هزار هکتار بوده و الان ۱/۶ میلیون هکتار است. خرید گندم در ابتدای انقلاب اسلامی ۵۰۰ هزار تن بوده و الان به متوسط ۱۰ میلیون تن رسیده است.
معوان وزیر جهاد کشاورزی به وجود روحیه جهادی، روحیه انقلابی، توان فنی و تخصصی، ماشین آلات و ظرفیت اعتقادی در بسیج سازندگی اشاره و اظهار نمود: امیدواریم بتوانیم با همکاری مشترک در بالا بردن ضریب خود اتکایی کشور که مورد تاکید مقام معظم رهبری هم هست گام های اساسی برداریم.
در ادامه این مراسم، محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی نیز با اشاره به ظرفیت های بسیج سازندگی و سپاه در حوزه ماشین آلات و نیروهای انسانی و توانمندی های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای توسعه راه های روستایی کشور گفت: با بهره مندی از ظرفیت های طرفین اقدامات شایسته ای در امتداد توسعه راه های روستایی و افزایش اشتغال، کارآفرینی و تسهیل و تسریع حمل محصولات کشاورزی برداشته شود.
وی ابراز امیدواری کرد قرار گرفتن این ظرفیت ها در کنار هم، منجر به رفع مشکلات مردم در مناطق روستایی شود و این رویه در استانها تسری یافته و در سال ۱۳۹۹ و سال ۱۴۰۰، شاهد اجرای پروژه های توافق شده به صورت هم افزا و هماهنگ باشیم.
در ادامه نیز عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، انعقاد تفاهم نامه همکاری میان این سازمان و بسیج سازندگی را در امتداد استفاده از پتانسیل و توانایی های مشترک طرفین برای توسعه زیرساخت های روستایی و کمک به محرومیت زدایی از چهره روستاهای کشور برشمرد و اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد حمل و نقل کشور در حوزه حمل و نقل جاده ای و از بستر راه انجام می شود؛ هم اکنون ۲۱۱ هزار کیلومتر انواع راه آسفالته در کشور داریم و ۱۰۰ هزار کیلومتر نیز جاده خاکی و شوسه به اشکال مختلف وجود دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی ابراز امیدواری کرد: با حمیت، درایت، مشارکت و همکاری متقابل و بهره گیری و استفاده بهینه از تجهیزات، امکانات و ماشین آلات سازمان بسیج سازندگی، بخش عمده ای از مشکلات راه های روستایی کشور حل و فصل شود و انعقاد این تفاهم نامه و اقدامات مشترک ناشی از آن، چراغ امیدی برای آبادانی و توسعه روستاها و رفع معضلات روستاییان شریف و تلاشگر کشورمان باشد.


منبع:

1399/06/26
13:58:39
5.0 / 5
1451
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد