ویژه برنامه های هفته تهران تشریح شد

از ایجاد خانه موزه شمیرانات تا راه اندازی پارك ۲۴ هكتاری در هفته تهران

از ایجاد خانه موزه شمیرانات تا راه اندازی پارك ۲۴ هكتاری در هفته تهران

بتن آنلاین: در جلسه هم اندیشی برگزاری هفته تهران مدیران شهرداری به احیاء خانه های قدیمی، افتتاح پارك 24 هكتاری، جنگ تحمیلی در تهران، احیاء تكایای قدیمی و ایجاد خانه موزه های تخصصی تاكید نمودند.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، بامداد امروز جلسه هماهنگی برگزاری هفته تهران در شورای شهر به ریاست احمد مسجدجامعی انجام شد که نمایندگان شهرداری تهران به بیان برنامه های پیشنهادی خود پرداختند که کاظمی – رئیس ستاد گردشگری تهران – با بیان این که نه فقط شهرداری و شورا بلکه سازمان های دیگر برای روز تهران فعال شده اند، اظهار داشت: شورای انقلاب فرهنگی و انجمن حکمت و فلسفه سلسله نشست هایی را طراحی کردند و همین طور شبکه تهران برای هفته تهران ویژه برنامه هایی دارد که شورا و شهرداری می توانند با آنها همکاریهای لازم را داشته باشند.

وی افزود: اطلاع رسانی هفته تهران برعهده روابط عمومی شورا و شهرداری گذاشته شده اما در صورتیکه جزئیات برنامه ها در اختیار مسئولان نیز قرار داده شود می توانیم برای تبلیغات آن کمک نماییم.

در ادامه گنجی – نماینده مرکز ارتباطات شهرداری تهران- در این نشست اظهار نمود: آیین نکوداشت روز تهران در میدان مشق برگزار می گردد و از آنجایی که روز پایانی هفته تهران همزمان با اربعین حسینی خواهد بود، این ویژه برنامه را در ابتدای هفته برگزار خواهیم کرد.

وی با بیان این که هفته تهران از شمیران و با آیین نکوداشت شمیرانات برگزار می شود، افزود: ما کمیسیون های مختلف شورای شهر را نیز در هر روز هفته تهران دخیل کردیم به شکلی که یکشنبه روز مکتب تهران و معماری است که با همت کمیسیون شهرسازی شورا انجام می شود. همین طور دوشنبه روز تهران و محیط زیست است که کمیسیون محیط زیست شورا در این عرصه همکاری نزدیکی داشته اند.

نماینده مرکز ارتباطات افزود: روز سه شنبه راهپیمایی دوچرخه سواران با پرچم های حسینی و همین طور بررسی صد سال حمل و نقل شهری را خواهیم داشت که کمیسیون حمل و نقل شورا در این برنامه به ما کمک خواهدنمود و روز چهارشنبه به مناسبت هفته دفاع مقدس به مکتب ایثار و تهران پرداخته می شود که تقدیر از کادر درمان را نیز در این روز خواهیم داشت.

گنجی با بیان این که پنجشنبه باتوجه به این که اربعین حسینی است به بررسی مکتب تهران و عزاداری های آن خواهیم پرداخت که در این مراسم تکایای معروف تهران و تقدیر از پیرغلامان را خواهیم داشت، اظهار نمود: روز پایانی هفته تهران نیز به نکوداشت ری اختصاص داده شده است.

وی با بیان این که برنامه های پیشنهادی زیادی برای برگزاری مراسم هفته تهران ارائه شده که خیلی از آنها مورد تایید قرار گرفته و اجرایی می شود، اشاره کرد: دو روزنامه جام جم و همشهری ویژه نامه تهران را منتشر خواهند کرد و این در حالیست که در این هفته بزرگداشت پیرغلامان و معرفی تکایا را نیز خواهیم داشت.

نماینده مرکز ارتباطات شهرداری تهران افزود: وزارت امور خارجه پیشنهاد کرده است که در چهار سفارتخانه مراسم روز تهران اجرا شود و این در حالیست که رونمایی از شش کتاب صد ساله هنرهایی همچون کارتونی و کاریکاتور و غیره را خواهیم داشت و همین طور مسابقه عکس آیین های عزاداری برگزار می گردد.
وی افزود: همین طور شب تهران در خانه سیمین و جلال برگزار شده و ۵۰ تا از نخستین های تهران را احصا کردیم که در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت. همین طور به پیشنهاد فخاری – عضو شورای شهر – سلسله گفت وگوهایی تحت عنوان «هفت شهر عشق» با موضوع گفت و گو در مورد هنرهای شهری را خواهیم داشت و اجرای مجازی مسابقه شبیه سازی تهران، تکیه آنلاین، تاریخ شفاهی تهران و غیره را نیز در طول این مدت خواهیم داشت.

ایجاد خانه موزه شمیرانات و ری در پایتخت
همچین برزین ضرغامی - رئیس سازمان زیباسازی شهرداری تهران - با بیان این که امسال می توان با همکاری وزارت آموزش و پرورش یا کانون فکری به کودکان ویژه برنامه هایی همچون برگزاری مسابقه نقاشی داشته باشم، اظهار نمود: باید در ایجاد مکتب تهران مباحث نظری را نیز مورد توجه قرار داد و بنا بر این می توانیم با کمک دانشگاه های هنری تولید ادبیات برای مکتب تهران را داشته باشیم.

وی افزود: خانه صانعی از معماران برجسته تهران در منطقه یک قرار دارد که می تواند به خانه موزه شمیران و خیابان شریعتی به مانند اتفاقی که در خیابان ولیعصر رخ داد تبدیل گردد و این در حالیست که ما ایجاد خانه موزه ری را نیز در دستور کار قرار دادیم و حتی پیشنهاد شد این خانه موزه در مجموعه برج طغرل ایجاد شود، اما گویا مرحوم ملک خانه ای در شهر ری دارد که شاید بتوانیم آنرا احیاء نماییم، اما باید بگویم ایجاد خانه موزه شمیرانات و روی در دستور کار قرار دارد.

لزوم تملک دفتر گل آقا بعنوان موزه طنز
محسن فتاحی - مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران – نیز با بیان این که امسال چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس را خواهیم داشت، اظهار نمود: می توانیم امسال به بررسی تهران در جنگ تحمیلی بپردازیم و این در حالیست که تقارن هفته تهران و محرم نیز این ظرفیت را به وجود آورده تا در مورد تکایای تهران و تبدیل آنها به برخی موزه ها اقدام جدی داشته باشیم.

وی با بیان این که هویت بخشی به اماکن تهران در دستور کار قرار گرفته به شکلی که از افراد شاخص درخواست کردیم که برای این اماکن داستان بنویسند و این مکان ها از زبان اول شخص پیرامون اتفاقاتی که برایشان رخ داده توضیحاتی عرضه کنند، اظهار داشت: همین طور لازم است که دفتر گل آقا بعنوان موزه طنز تملک شود، چونکه شنیده شده مقرر است این ملک با همسایه بغلی تجمیع شود که باید فکری به حال آن شود.

رونمایی از تهران دورت بگردم
در ادامه محمد حسین حجازی – مدیرعامل اراضی عباس آباد – با بیان این که ششم مهرماه روز گردشگریست و ۱۴ مهرماه روز تهران است، اظهار داشت: جشنواره مجازی قصه های تهران بوسیله روایتگری پیشینه محلات شاخص تهران باتوجه به آثار موزه ای و معرفی جاذبه های گردشگری را دنبال می نماییم.

وی افزود: راه اندازی رادیو توریست و بازی تهران را به گرد یا تهران دورت بگردم که روایت تهران قدیم تابحال را خواهیم داشت در دستور کار قرار گرفته و این در حالیست که در قسمتی از اراضی سازه های تهران قدیم را آماده کردیم که بسیار مورد توجه مردم قرار خواهد گرفت و همین طور در گنبد مینا ویژه برنامه «آسمان تهران» را برگزار خواهیم کرد.

توجه به گردشگری شمیرانات
در ادامه موسوی – شهردار منطقه یک – در مورد ویژه برنامه های هفته تهران اظهار نمود: در بحث مکتب تهران در مورد نقش تهران در تمرکز قدرت مرکزی و نقش آن در اقتصاد ایران می توان سلسله نشست هایی برگزار کرد و این در حالیست که شمیرانات می تواند از منظر گردشگری بسیار مورد توجه قرار گیرد.

راه اندازی افتتاح موزه سلامت روان به مناسبت صد سالگی بیمارستان روزبه
همین طور آبادیان – شهردار منطقه ۱۱ - نیز با بیان این که سال قبل موزه تیمورتاش، دخانیات و خیابان ولیعصر برپا شد، اظهار داشت: امسال نیز به مناسبت صد سالگی بیمارستان روزبه، موزه سلامت روان را افتتاح خواهیم کرد.

وی با بیان این که پول خرید ملک خانه پدری فروغ پرداخت شده اما هنوز با اتحادیه قصابان در مورد تملک خانه انیس الدوله در حال مذاکره هستیم چونکه آنها در ازای دادن این خانه تاریخی ملکی مشابه می خواهند که با سازمان املاک این مساله پیگیری می شود، اظهار داشت: در مورد مکتب تهران لازم است که به مرکز مطالعات شهرداری ماموریتی داده شود تا در هفته تهران کرسی های آزاداندیشی و هم اندیشی در حوزه های مختلف تهران اجرا شود.

افتتاح پارک ۲۴ هکتاری به مناسبت روز تهران
همین طور محمد مختاری – رئیس سازمان بوستان ها – اظهار داشت: در روز ۱۴ مهرماه در یکی از قدیمی ترین محلات تهران پارک ۲۴ هکتاری را افتتاح می نماییم و می خواهیم قدیمی ترین درختان در محلات تهران را ثبت نماییم.1399/06/22
12:36:55
5.0 / 5
1772
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد