مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران خبر داد

آموزش مجانی فعالیتهای ورزشی به كودكان كار

آموزش مجانی فعالیتهای ورزشی به كودكان كار

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری پایتخت با اشاره به وسایل ورزش بوستان های پایتخت اظهار داشت: در گذشته نگرانی در مورد استاندارد نبودن این وسایل بود اما باید اظهار داشت كه وسایل ما هیچ گونه ایرادی ندارند و تنها مشكل نحوه آموزش و استفاده صحیح از این وسایل است.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، امیر محسنی با اشاره به وسایل ورزش بوستان های پایتخت اضافه کرد: در گذشته نگرانی در مورد استاندارد نبودن این وسایل بود اما باید اظهار داشت که وسایل ما هیچ گونه ایرادی ندارند؛ به صورتی که رئیس فدراسیون بدنسازی طی بازدید و تست وسایل اعلام نمود که تنها مشکل نحوه آموزش و استفاده صحیح از این وسایل است. بدین منظور در حال ضبط برنامه هایی جهت استفاده صحیح از وسایل بوستان ها هستیم.
محسنی همینطور افزود: در آینده هم مربیانی را برای ۲۲۰۰ بوستان در نظر خواهیم گرفت تا نسبت به آموزش شهروندان اقدام نمایند. همینطور بزودی ۱۵ میلیاردتومان وسایل و تجهیزات با همراهی معاونت خدمات شهری شهرداری تهران برای بوستان ها خریداری خواهد شد.
مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران با تاکید بر ورزش کودکان کار اظهارکرد: در سریع ترین زمان ممکن و با ارتباط با سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در این عرصه فعالیت خواهیم داشت و می توان با کمک مربیان به صورت مجانی نسبت به آموزش کودکان کار در ورزش های مختلف اقدام نمود.
وی درباره نگرانی درباره وضعیت حوزه ورزش باتوجه به انتشار کرونا اضافه کرد: در چنین شرایطی استارتاپ ها به کمک صنعت و بیزینس ها می آیند. تجارت های بزرگ دنیا رفتارهای استارتاپی را به خود اختصاص می دهند و به رفتارهای جدید تبدیل می شوند که با کمک از این علم جدید می توانیم فعالیتهای جدیدی را از خود نشان دهیم.
محسنی با بیان فعالیت سازمان ورزش با ۳ میلیون مخاطب ورزشی و ارائه ۱۹.۵ میلیون سانس ورزشی پارسال خاطرنشان کرد: هم اکنون ۵۸ مجموعه ورزشی سازمان، ورزش های کم برخوردار را به علت انتشار کرونا و با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی به خود اختصاص داده اند اما متاسفانه مخاطب ما بین ۱۰ تا ۱۵ درصد بیشتر نیست.
وی با اشاره به برگزاری جلسات مختلف با مسئولین ستاد کرونا در مورد ورزش های همگانی اظهار داشت: در جلسه با پلیس امنیت، دادسرای ارشاد اسلامی و... نتایج خوبی را دریافت کرده ایم، به صورتی که در مورد برگزاری ورزش همگانی در بوستان های پایتخت هیچ مشکلی وجود ندارد. در آینده نزدیک هم با رعایت فاصله اجتماعی و با یکی از طرح های استارتاپ ورزشی می توان با رعایت فاصله اجتماعی و برگزاری کاور و باکس تک نفره در بوستان ها به ورزش پرداخت.
محسنی افزود: طی جلسات اخیر در حال متقاعد کردن ستاد ملی کرونا هستیم که ورزش هایی که از جانب این ستاد ممنوع اعلام شده است را در صورتیکه شرایط شهر تهران در وضعیت زرد باقی بماند و به سمت وضعیت اخطار نرود، بتوانیم اجرا نماییم.
وی در مورد تعامل با بخش خصوصی در زمان شیوع کرونا تصریح کرد: سازمان ورزش نخستین سازمانی در کشور بود که اعلام نمود از مجموعه های اجاره ای، اجاره ای دریافت نخواهد کرد.
محسنی در ادامه به پویش "آماده باش ورزش همگانی" که در سطح کشور کلید خورده است اشاره نمود و اظهار داشت: این پویش ۵۰ روز زمان را به خود اختصاص می دهد که کار مشترکی از وزارت وزرش، فدراسیون ورزش های همگانی و سازمان ورزش شهرداری تهران است که امیدواریم بتوانیم در این پویش فعالیتهای ورزشی شهروندان تهرانی را احیا نماییم.
وی با اشاره به همکاری با وزارتخانه ها، نهادها، سازمان و ارگان های مختلف اظهار داشت: علاوه بر همکاری با وزارت ورزش و جوانان، با وزارت آموزش و پرورش، ورزش نیروهای مسلح، ورزش ارتش، ورزش سپاه، ورزش بسیج، ورزش ناجا، وزرات علوم، دانشگاه آزاد اسلامی و... هم ارتباط کاری و تنگاتنگ داریم.

طبق گزارش روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، محسنی با اشاره به تغییر سبک زندگی طی سال های گذشته اظهارکرد: در این راستا برنامه هایی همچون ۸۰ برنامه ورزش در خانه، ۳۰ برنامه بازی در خانه و سومین دوره لیگ بازی های کامپیوتری را راه اندازی کرده ایم. همینطور در مناطق ۲۲گانه شهر تهران به صورت محلی هم فعالیتهای ورزشی انجام می شود که می توان به تلنت پدر- فرزند و تلنت مادر- دختر اشاره نمود.
1399/05/22
12:05:03
5.0 / 5
1866
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد