رئیس شورای اسلامی استان تهران خواهان تعطیلی ادارات استان ولغو موقت طرح ترافیك شد

رئیس شورای اسلامی استان تهران خواهان تعطیلی ادارات استان ولغو موقت طرح ترافیك شد

به گزارش بتن آنلاین رئیس شورای اسلامی استان تهران در نامه ای خطاب به استاندار تهران و فرمانده ستاد كرونا تهران خواهان اتخاذ تدابیری برای مهار كرونا ویروس شد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، الهام فخاری در نامه ای خطاب به انوشیروان محسنی بندپی - استاندار تهران - و علی زالی - فرمانده ستاد مقابله با كرونا استان تهران - نوشت:

«با احترام، مطابق ماده های ۲۹ و ۱۰۳ قانون اساسی و هم چنین بندهای ۱ و ۲ ماده ۸۷ قانون وظایف و اختیارات شوراها، در شرایطی كه متاسقانه تهران روند پیشرونده و افزایشی بیماری را تجربه می كند، در جهت مطالبه حقوق اساسی مردم و تاكید بر عدالت در اجرای قوانین و مصوبه های شرایط اضطرار بدینوسیله متذكر می شود نكاتی به شرح ذیل مورد توجه و اقدام فوری قرار گیرد:

در روزهایی كه مردم استان تهران هم چون سایر ملت، گرفتار در اوج پیشرفت بیماری نوپدید ناشی از ویروس كووید ۱۹، هستند، سیاست نرمال سازی مسائل حتی درمورد چنین پدیده ی ناشناخته ای همچنان در دستور كار بخشی از سیستم اداری كشور است. این دفعه مسئله ویروس كرونا است. از یك سو نظام سلامت كشور فراتر از توان خود و با جانفشانی به بهای جان باختن كادر تخصصی در نبرد با كرونا است و از جانب دیگر اداره های حاكمیتی، دولتی و عمومی كشور همچنان عادی، باز و رفت وآمد برقرار است.

كوچك یا نادیده شمردن خطر زنجیره ی انتقال بیماری از یكسو و از جانب دیگر صرف بخشی از منابع لازم جهت مقابله با ویروس كرونا به هزینه تهیه اقلام ضدعفونی حضور افراد در اداره ها كه در این شرایط، جز افزایش تنش و خطر بیماری برای كاركنان آن اداره ها و مراجعان دستاورد مشخصی ندارد، می تواند نتایج جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

گرچه با وجود تجربه های بعضی از كشورها در زمینه قرنطیه سازی شهرها یا استان ها، مصوبه ستاد ملی مبارزه با كرونا قرنطینه رسمی نبوده است، ولی كاهش فعالیت ها، آمدوشدها و متوقف شدن رویه های عادی و معمول كاری، دستور كار و مورد تاكید اكید این ستاد بوده است. پافشاری بر عدم تعطیلی و كاهش ندادن ساعت كار نه تنها به سلامت عمومی بلكه به اعتمادمردم و سرمایه اجتماعی نهادهای مدیریتی صدمه می زند. چنان كه مستحضرید عدم تعطیلی اداره ها در چنین شرایطی، در تهران همراه با فعالیت و شلوغی وسایل حمل و نقل عمومی و افزایش احتمال انتقال بیماری است. نرمال سازی ساعت كار اداره ها و از جانب دیگر سفارش به خانه نشینی مردم شائبه نوعی دوگانگی میان مشاغل حاكمیتی و خصوصی پدید آورده است. ضمن این كه با تداوم فعالیت اداری بزرگسالان شاغل فرصت خودمراقبتی، مهار و كاهش خطر درگیرشدن كودكان و سالمندان با مشكل روبرومی شود.»

فخاری در این نامه كه رونوشت آن به وزرای كشور، بهداشت و كار نوشته شده است، اعلام نمود: « امروز و برپایه ی آخرین آمار رسمی ستاد ملی و وزارت بهداشت، تعداد شهروندان مبتلا به كووید ۱۹ از شمار ۸۰۰۰ نفر در كشور گذشته است و بیم آن می رود كه طی چند روز آینده از ۱۰ هزار نفر هم متجاوز شود. استان تهران در صدر این آمار و با شیب افزایش یابنده بیماری، كانون پیشروی بیماری است. «كشتیبان را سیاستی دگر لازم است» تا با خودداری از مدیریت بخشی و جزیره ای و با هماهنگی میان بخش های حاكمیت، جلب همكاری بخش خصوصی و سازمان های مردم نهاد و به صورت كلی ایران با همدلی با جامعه به مقابله و كنترل این ویروس برویم.

در شرایطی كه صدمه روانی اجتماعی همه گیرشدن این بیماری جامعه را دستخوش بحران كرده و فشار اقتصادی بر آحاد جامعه توان فرسا است، نه تنها تعطیلی سازمان های اداری امری لازم می نماید؛ بلكه باید اقشار فرودست را در این مقطع بیشتر از پیش دریافت. كوشش برای توجه به گله مندی جامعه جز از طریق همراهی حاكمیت-دولت انجام پذیر نخواهدشد.

كسبه و پیشه ورانی كه ناچار خانه نشین شده اند نیازمند همراهی و مهلت دهی های امیدبخش در زمینه حل و فصل مسائل و مشكلات خود هستند. جامعه به سیاست و تصمیم های هماهنگ نیازمند است.

مساعدت هایی كه دایره آن باید گسترده تر از چند معافیت مالیاتی و امهال وام های بانكی باشد.

برای چیره شدن بر این بیماری نوپدید و حل این چالش ملی بیشتر از همیشه اعتماد و همراهی عمومی نقش آفرین است. جنابان عالی به عنوان نمایندگان عالی حاكمیت ملی در استان تهران نقشی متمایز در اعتماد مردم به نظام سیاسی اداری كشور برعهده دارید و می توانید با تصمیمی سازنده هم افزایی توان نهادهای حاكمیتی و مردمی را در این مبارزه(با بیماری كرونا) امكان پذیر كنید.

شتاب دهی به انجام راهبردهای مصوب ستاد ملی مبارزه با كرونا و پیشنهادهای متخصصان دلسوز كشور می تواند به تنظیم امور و آرام شدن فضای عمومی كمك نماید كه تعطیلی، كاهش و تبدیل به دوركاری فعالیتهای اداری در سطح استان، توجه جدی به حفظ سلامت و پشتیبانی كادر درمان گر و كنش گران ستادی و صف مبارزه با كرونا، لغو موقت طرح محدوده های ترافیكی و آلودگی هوای تهران، پایش و كنترل سختگیرانه صنایع در زمینه سوخت مصرفی(به ویژه صنایعی كه سابقه استفاده از مازوت دارند)، معافیت های هزینه ای خدمات مربوط به جان باختگان، به كارگیری ظرفیت شبكه های فعال سمن ها برای یاری رساندن به گروه های صدمه پذیر و نابرخوردار جامعه ازجمله كودكان، زنان سرپرست خانوار و حاشیه نشینان.»

وی نوشت: «به كارگیری ظرفیت ملی صدا و سیما برای خدمات ازجمله آگاه سازی و آموزش، هماهنگی با اتاق اصناف استان و اجرای جدی تصمیم های ملی در حوزه های صنفی، تنظیم دسترسی به ارزاق عمومی ویژه گروه های خاص(كارگران روزمزد، دستفروشان، افراد دارای محدودیت و نیازهای ویژه)، به كارگیری موثر توان شبكه نهادهای مردمی برای پشتیبانی بیماران خاص، به كارگیری توان نهادهای خدمت داوطلبانه ازجمله هلال احمر، بسیج و فعالان دانشجویی، تنظیم سازوكار همكاری داوطلبانه سمن ها برای پایش و تأمین نیازهای پادگان ها، تدبیر سازوكار ویژه ایمنی و تأمین نیازمندی های بیمارستان های تخصصی و خانه های سالمندان، تثبیت جمعیت و جلوگیری از جابجایی های غیرضروری بین تهران و دیگر شهرستان های استان با همكاری نهادهای انتظامی، به كارگیری توان اجتماعی و نهادی اتاق های بازرگانی تهران و بازرگانی ایران، تنظیم سازوكار همكاری نهادها و انجمن های تخصصی صنفی و علمی برای پشتیبانی اجتماعی و تخصصی همچون اموری است كه باید صورت گیرد.

اعضای شورای اسلامی استان تهران و همه همكاران عضو شوراهای شهری و روستایی استان در كلیه سطوح، با تمام توان برای مهار بیماری و بهبود شرایط عمومی مردم شما را یاری می كنند و مردم ایران، مردم استان تهران نقش و اثرگذاری مدیران عالی كشور در حفاظت از جان و زندگی عزیزان شان در این روزها را از یاد نخواهند برد.»1398/12/21
14:42:09
5.0 / 5
3393
تگهای خبر: آلودگی , حفاظ , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد