زباله گردی و تفكیك پسماند از مخازن شهری در تهران ممنوع گردید

زباله گردی و تفكیك پسماند از مخازن شهری در تهران ممنوع گردید

به گزارش بتن آنلاین سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشاركت های اجتماعی با اشاره به اینكه از هفته گذشته زباله گردی و تفكیك پسماند از مخازن شهری در تهران ممنوع اعلام شد، اظهار داشت: از هفته آینده با تیم پزشكی و برنامه آموزشی واردگودهای زباله گردی و مراكز تجمع كودكان كار می شویم.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، سیدمالك حسینی ضمن اشاره به دغدغه همگانی مردم در مورد كودكان كار، بخصوص كودكان زباله گرد بعد از انتشار ویروس كرونا اظهار داشت: صدمه های اجتماعی مربوط به كودكان در حیطه وظیفه و اختیار سازمان بهزیستی است و به علت حساسیت موضوع، دیگر سازمان ها به صورت قانونی اجازه مداخلات جدی در این حوزه را ندارند.
وی با تاكید بر اینكه به صورت ویژه پیگیر موضوعات مربوط به كودكان كار و كودكان زباله گرد هستم، اضافه كرد: شهرداری تهران از جنبه مسئولیت اجتماعی خود و نه تكلیف قانونی سال هاست كه در سازمان رفاه، خدمات و مشاركت های اجتماعی این مورد را پیگیری می كند.
سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشاركت های اجتماعی از آغاز یك پروژه جدید مربوط به كودكان كار با سازمان های مردم نهاد اطلاع داد و اضافه كرد: طبق بررسی ها و به علت شرایط خاص كنونی به شكل جدی به بحث كودكان زباله گرد ورود می نماییم. هم اكنون می توان با برخی اقدامات قضایی حضور كودكان كار در سطح شهر را محدود كرد، اما این زنجیره قطع نمی گردد. كودكی كه مورد بهره كشی قرار گرفته یا بنا بر شرایط خانوادگی مجبور به كار شده باشد، كارش را تعطیل نمی كند؛ فقط تغییر شغل می دهد. این یعنی شاید به كار سیاه تری بپردازد كه من و شما نمی بینیم.
وی در مورد شرایط فعلی كودكان زباله گرد با عنایت به انتشار ویروس كرونا عنوان كرد: از هفته گذشته با پیگیری سازمان های مردم نهاد، مبحث زباله گردی و تفكیك از مخزن را در تهران ممنوع و غیرقانونی اعلام كردیم. همینطور دكتر جوادی یگانه، معاون اجتماعی و امور فرهنگی شهرداری تهران در مكاتبه ای با استاندار تهران درخواست ورود نیروی انتظامی به این مورد را بیان نمود.
سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشاركت های اجتماعی ضمن اشاره به جریمه های سنگین پیمانكاران شهرداری در صورت استفاده از كودكان زباله گرد اظهار نمود: درمورد پیمانكاران شهرداری گرفتار مشكل نیستیم. مشكل اصلی پیمانكاران غیررسمی هستند. بیشتر از 90 درصد از این افراد غیرایرانی بوده، وضعیت هویتی مشخصی ندارند و مهاجر غیر قانونی هستند. همینطور در بیشتر موارد سكونت گاه شان متغیر بوده و این موضوعات سبب می شود كه نظام كنترلی آنها بسیار دشوار باشد.
حسینی تصریح كرد: هم اكنون برای زباله گردی كودكان ممنوعیت كامل اعلام نموده و پیگیریم كه نیروی انتظامی هم در این امر مهم ما را یاری كند. همینطور به سازمان بهزیستی پیشنهاد می دهیم برای یك دوره خاص، این افراد بخصوص كودكانی كه ایرانی نبوده و با خانواده زندگی نمی كنند را در مراكزی با همه امكاناتی كه ما در اختیارشان قرار داده ایم؛ قرنطینه كنند.
طبق گزارش روابط عمومی سازمان رفاه، خدمات و مشاركت های اجتماعی شهرداری تهران، وی عنوان كرد: در شرایط كنونی در صورت ضرورت می توانیم فضای بیشتری در اختیار سازمان بهزیستی قرار دهیم. از هفته آینده با تیم پزشكی و برنامه آموزشی وارد گودهای زباله گردی و مراكز تجمع كودكان كار می شویم. امیدوارم با اراده جدی بتوانیم این عزیزان را از مبتلا شدن به ویروس كرونا دور نگه داریم.1398/12/16
21:22:43
5.0 / 5
3507
تگهای خبر: پروژه , خدمات , سازمان , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد