در جلسه شورای شهر امروز صورت گرفت

برگشت نظام نامه فعالیت سمن ها به علت نقصها

برگشت نظام نامه فعالیت سمن ها به علت نقصها

به گزارش بتن آنلاین اعضای شورای اسلامی شهر تهران به علت برخی ابهامات بررسی دستورالعمل مربوط به نظام نامه فعالیت تشكل های غیر دولتی را جهت بررسی بیشتر به كمیسیون های تخصصی برگرداندند.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، بامداد امروز بررسی دستورالعمل مربوط به نظام نامه فعالیت تشكل های غیر دولتی روی میز بررسی شورا قرار گرفت و حجت نظری در دفاع از این دستورالعمل اظهار داشت: ما در جهت اجرای ماده 70 برنامه سوم توسعه شهرداری این دستورالعمل را نوشته ایم؛ چون كه در این ماده به نقش سازمان های مردم نهاد برای نظارت بر عملكرد شهرداری تاكید گردیده است اما در حالی این تاكیدات صورت گرفته كه هیچ شیوه نامه یا دستورالعملی برای انجام این مهم در نظر گرفته نشده است.
وی با بیان این كه باید سازوكار و روش اجرای این نظارت تدوین می شد، اظهار داشت: بر همین مبنا ما در ستاد سمن ها دستورالعمل این نظارت را تدوین كرده ایم. هر چند كه امروز ما شرایط نامناسبی در ارتباط با سازمان های مردم نهاد و بخش های مختلف شهرداری داریم، اما معتقدیم كه باید این نظارت صورت گیرد.
در ادامه ناهید خداكرمی در مخالفت با این دستور العمل اظهار داشت: من تعجب می كنم كه چرا این نظام نامه عرضه و حتی بررسی می شود؛ چون كه تا دلتان بخواهد ما قوانین محدود كننده داریم و با این دستورالعمل باز هم می خواهیم سازمان های مردم نهاد را محدود نماییم و این در شرایطی است كه در سال 87 مصوبه ای داشتیم كه رابطه بین مدیریت شهری و سازمان های مردم نهاد به خوبی تبیین شده است و به نظر می آید قوانین مجدد كمكی به ما نمی كند.
وی با بیان این كه نظام نامه مجدد بی فایده است، اضافه كرد: آن چه كه ما كم داریم باور به سازمان های مردم نهاد است و به نظرم باید دستورالعملی بیاوریم كه سطح همكاری ها بالاتر رود.
در ادامه محسن هاشمی هم در واكنش به این نظام نامه اظهار داشت: من گرفتار سوءتفاهم شدم؛ چون كه طرح ابتدای شما یك طرح بزرگ با بندهای مختلف بود، اما پس از آن كه آنرا به ما عرضه كردید تنها یك ماده و یك بند دارد و شما در عنوان طرح نوشته اید كه این یك نظام نامه اجرایی می باشد در حالیكه اصلا نظام نامه ای وجود ندارد.
وی با بیان این كه یكی از اعضا عنوان كرده است كه یك مصوبه در مورد فعالیت سمن ها مربوط به 11 سال پیش داریم، اظهار داشت: این مصوبه كارایی اش درست بوده و چرا باید یك لایحه دیگر عرضه نماییم.
به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، نهایتا با پیشنهاد اعضای شورا این نظام نامه به كمیسیون مربوطه برگشت داده شد تا بعد از تكمیل مجدد در صحن شورای شهر بررسی شود.
منبع:

1398/11/20
13:50:27
5.0 / 5
3907
تگهای خبر: توسعه , دولت , سازمان , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد