معاون استانداری تهران اعلام كرد

سلب عضویت رئیس شورای شهر لواسان به سبب تخلف

سلب عضویت رئیس شورای شهر لواسان به سبب تخلف

به گزارش بتن آنلاین معاون استاندار تهران از برخورد قاطع استانداری تهران با موضوع تخلفات ساخت و سازهای غیر مجاز آگاهی داد و اضافه كرد: در این عرصه هیچ تعارفی با شهرداران و دهیاران نداریم و با هر تخلفی با جدیت و قاطعیت برخورد خواهد شد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، محمد تقی زاده در نشست خبری امروز شنبه در تشریح روند مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح استان تهران اظهار داشت: یكی از موضوعاتی كه در حوزه عمرانی استانداری تهران بطور جد به صورت كارشناسی و تخصصی در دستور كار قرار گرفته است و به صورت دقیق در ماموریت های شهرداری ها و دهیاری ها در این عرصه نظارت می شود موضوع ساخت و سازهای غیر مجاز و مقابله با آنهاست. بی شك در این عرصه هیچ تعارفی با شهرداران و دهیاران نداریم و هر تخلفی با جدیت و قاطعیت برخورد خواهد شد.
وی ادامه داد: تخلفاتی كه در سطح شهرها و روستاها روی می دهد سریعا در استانداری تشكیل پرونده و و در هیات حل اختلاف مورد بررسی قرار می گیرد.
تقی زاده با اشاره به اینكه در شهر لواسان نیز رئیس شورای شهر به سبب تخلفات روی داده سلب عضویت شد اظهار داشت: این مساله نشانه ای از برخورد قاطع با موضوع تخلفات است. این اقدامات باوجود همه فشارها به شخص استاندار و مجموعه استانداری تهران، انجام می شود و در تمامی شهرستان ها نیز این گونه اقدام می نماییم.
وی افزود: حوزه ساخت و سازهای غیر مجاز در محدوده شهرها توسط كمیسیون های ماده 100 و در خارج از محدوده شهرها توسط توسط كمیسیون ماده 99 انجام می شود. بیشتر رای های صادر شده نیز قلع و قمع در اراضی كشاورزی استان با هماهنگ مراجع قضایی و فرمانداری ها نسبت به رفع تخلف اقدام نماید. هم اكنون نیز خیلی از آرا در استان استان اجرایی شده و برخی نیز در دست اجراست به شكلی كه در شش ماهه اول امسال 2500 رای توسط سازمان جهاد كشاورزی اجرایی شده است.
معاون استاندار تهران درباب موضوع هتل آریانا نیز اظهار داشت: طبقه هشتم به بالای این هتل محل اختلاف است كه بعد از روشن شدن موضوع از طرف دیوان عدالت اداری اقدامات قانونی آن صورت خواهد گرفت. موضوع این است كه برای تخریب اضافه بنا در این پروژه نیازمند نقدینگی دو میلیاردی هستیم تا بعد از انجام تخریب این پول از مالك ستاندن شود.
معاون عمرانی استانداری تهران درباب ادامه اجرای طرح كاهش در تهران اظهار داشت: به فرمانداری تهران اعلام كردیم كه هیچ مصوبه ای در حوزه ی طرح های ترافیكی ارسالی از طرف شورای شهر تهران در هیات تطبیق تایید نشود تا موضوع ابتدا در شورای ترافیك استان بررسی و تصمیم گیری نهایی صورت گیرد.
تقی زاده در بخش دیگری از صحبت های خود درباب روند كاری استان تهران در حوزه كاهش آلودگی هوا اظهار داشت: درباب روزهای ناسالم سال های گذشته باتوجه به این كه شاخص ها پس ازسال 90 تغییر نمود و از 200 به 150 برای اضطرار رسید در سال 90، 164 روز ناسالم، سال 91، 90 روز، سال 92، 98 روز، سال 93، 75 روز، سال 94، 72 روز، سال 95، 49 روز، سال 96، 61 روز، سال 97، 42 روز، و امسال نیزتاكنون 60 روز ناسالم بود. اقدامات خوبی در این سالها همچون نوسازی ناوگان انجام شده اما باید سلامت رانندگان و خودرو ها نیز مد نظر قرار گیرد كه درباب اتوبوس های بین شهری این كار در چهار پایانه شهر تهران به صورت پایلوت بعد از دهه فجر اجرا می گردد امیدواریم با اعمال این نظارت ها دیگر شاهد حوادث ناگوار در این عرصه نباشیم.
منبع:

1398/11/12
21:01:14
5.0 / 5
4325
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد