گلایه عضو شورا از بی توجهی شهرداری به تعیین تكلیف طرح های پایتخت

گلایه عضو شورا از بی توجهی شهرداری به تعیین تكلیف طرح های پایتخت

به گزارش بتن آنلاین رئیس كمیته شهرسازی شورای شهر تهران از بی توجهی شهرداری به تعیین تكلیف طرح های موضعی و موضوعی پایتخت گلایه نمود.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، زهرا نژاد بهرام در تذكری در مورد عدم تعیین تكلیف طرح های موضعی و موضوعی پایتخت اظهار داشت: در ابتدای سخنانم جا دارد كه به سالگرد واقعه پلاسكو و جان باختن آتش نشانان اشاره كنم و باز هم از بنیاد شهید درخواست می شود كه جان باختگان این حادثه را شهید اعلام كنند.
رئیس كمیته شهرسازی شورای شهر تهران با اشاره به ضرورت تعیین تكلیف طرح های موضعی و موضوعی خاطرنشان كرد: مساله تهیه و تعیین تكلیف اراضی نیازمند طرح های موضعی ویژه است اما ۵۲ طرح موضعی و ۷۸ طرح موضوعی كه پیوست چهارم طرح جامع شهر تهران بودند در طول ۱۲ سال قبل مورد غفلت قرار گرفته و از معضلات جدی شهر تهران به شمار می آید.
وی با بیان این كه در برنامه پنج ساله سوم شهر تهران مقرر شد شهرداری تهران ظرف مدت شش ماه نخست سال جاری ضمن پایش طرح های موضعی و موضوعی نسبت به اولویت بندی و همینطور تهیه برنامه زمانی برای اجرای این طرح ها اقدام نماید اظهار داشت: تنها چند ماه تا آخر سال مانده و هنوز این مهم به سرانجامی نرسیده است.
نژاد بهرام با اشاره به عدم تعیین تكلیف ۱۵ هكتار از اراضی فوقانی تونل رسالت كه تحت عنوان مسیر طبیعت معرفی شده اظهار داشت: شهرداری در سال ۹۴ مسابقه طراحی برای این مساله برگزار كرده و به سه طرح برگزیده جایزه داده اما بررسی ها نشان داده كه معاونت شهرسازی شهرداری باردیگر به دنبال انعقاد قرارداد با مشاور جدید برای تهیه طرح است.
رئیس كمیته شهرسازی شورای شهر تهران به بوستان ۲۷۰ هكتاری ولایت هم اشاره نمود و اظهار داشت: بیشتر از یك دهه از واگذاری این زمین به شهرداری تهران می گذرد و هزینه های قابل توجهی هم صرف شده است اما متاسفانه به نتیجه نرسیده است و حتی برگزاری مسابقه طراحی مدل مفهومی برای بوستان ولایت هم به سرانجام نرسیده است كه در همین راستا به شهرداری تهران تذكر می دهم كه در این حوزه پیگیری جدی و مصممی داشته باشد و هر چه سریعتر نسبت به تعیین تكلیف طرح های موضعی و موضوعی شهر تهران اقدام نماید.1398/10/29
23:41:17
5.0 / 5
4463
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد