كارشناس بازار مسكن:

معاملات مسكن در زمستان از رونق بیشتری نسبت به پاییز برخوردارست

معاملات مسكن در زمستان از رونق بیشتری نسبت به پاییز برخوردارست

به گزارش بتن آنلاین یك تحلیلگر بازار مسكن اظهار داشت: تحلیل روند معاملات و آگهی های خرید و فروش حتی در فضای مجازی بازار مسكن در كلانشهرها نشان می دهد، این بازار در زمستان از رونق بیشتری نسبت به پاییز برخوردار شود.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، مهران داوودی با اشاره به اینكه رصد آگهی های ثبت شده در سایت ها در تهران، خراسان و كرج انجام شده و جمع آوری شده است اظهار داشت: نشانه های بازار مسكن نشان میدهد كه معاملات مسكن به سبب كاهش قدرت خرید مسكن در كلانشهر، در حومه شهرهای بزرگ رشد داشته است.
وی به تحلیل آینده بازار مسكن با استفاده از دیتابیس های به دست آمده از آگهی های خرید و فروش آنلاین مسكن، گفت: سفارش ما به متقاضیان مسكن كه قصد خرید دارند اما قدرت خرید آنها پایین است این است كه در مناطقی مبادرت به خرید مسكن كنند كه بتوانند آن واحد مسكونی را به شكل مناسبی به رهن و اجاره بدهند.
داوودی افزود: در بعضی از محله های تهران به خصوص جنوب نرخ اجاره مسكن مناسب می باشد.
وی با اشاره اینكه در شمال شهر تهران قیمت مسكن به شكلی افزایش یافته كه اجاره بها به اندازه قیمت مسكن رشد نداشته افزود: متقاضیان مسكن كه قدرت خرید پایینی دارند می توانند در محله هایی كه واحدهای مسكونی آنها خوش رهن تر است مبادرت به خرید كرده و سپس آنرا به اجاره بدهند.
داوودی با اشاره به اینكه در بررسی های صورت گرفته از آگهی های مسكن به این نتیجه رسیدیم كه در حومه شهر تهران و كرج این آگهی ها رشد داشته است، تصریح كرد: نرخ معاملات به سمت حومه شهر تهران و كرج كشیده شده و دلیل آن هم افزایش بیش از اندازه قیمت مسكن و كاهش قدرت خرید متقاضیان است.
وی با اشاره به گزارش بانك مركزی از وضعیت بازار مسكن در آبان ماه و آذر ماه امسال اظهار داشت: دیتابیس ما برمبنای آگهی های ثبت شده در سایت ها قبل از انتشار این گزارش بانك مركزی نشان می داد كه معاملات مسكن رشد داشته است.
كارشناس تحلیل بازار مسكن آنلاین اشاره كرد: پیش بینی بازار مسكن در ۳ ماه آینده دشوار است اما افزایش تعداد آگهی ها نشان میدهد كه تعداد معاملات مسكن (خرید و فروش و اجاره) در زمستان امسال نسبت به پاییز افزایش دارد و قیمت ها نیز به اندازه كمتر از نرخ تورم رشد خواهد داشت.


منبع:

1398/10/19
20:03:33
5.0 / 5
4130
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد