معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران خبر داد

انجام نظرسنجی از اهالی گیشا درباب زیرگذر

انجام نظرسنجی از اهالی گیشا درباب زیرگذر

بتن آنلاین: معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران از انجام نظرسنجی درباب كیفیت اجرای زیرگذر گیشا از اهالی منطقه آگاهی داد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، محمدرضا جوادی یگانه بامداد امروز در حاشیه بازدید از دو پروژه عمرانی زیرگذر گیشا و زیرگذر استادمعین با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پروژه های عمرانی بر روی كیفیت زندگی مردم به شدت تأثیرگذار هستند. بنا بر این برای اجرای پروژه ها در شهر تهران ارزیابی هایی انجام خواهد شد؛ هر چند كه بر طبق مصوبه شورای شهر باید در اجرای همه پروژه ها پیوست های اجتماعی، زیست محیطی و اقتصادی لحاظ شود، اما باید تأثیر ارزیابی های اجتماعی در پروژه ها قوی تر باشد.
وی با اشاره به اینكه با اجرای پروژه های فنی می خواهند وضعیت زندگی مردم بهبود یابد، اضافه كرد: اما این در حالیست كه در زمان اجرا هم راه مردم دورتر می شود و هم ممكنست گرفتار مشكلات عبور و مرور شوند. همه پروژه ها باید ارزیابی دقیق زیست محیطی، اجتماعی و... داشته باشند و پیش از تصویب پروژه ارزیابی تأثیر باید صورت گیرد.
وی در پاسخ به این پرسش كه چرا از معماری و رنگ در پروژه های عمرانی استفاده نمی گردد، اظهار داشت: باید این موضوعات لحاظ شود و سازمان زیباسازی اساسا به این موضوعات وارد خواهد شد.
وی درباب نارضایتی مردم از وضعیت زیرگذر گیشا اظهار داشت: مقرر است توضیح مفصلی در مورد گیشا به اهالی داده شود و حتی نظرسنجی تلفنی از مردم صورت خواهد گرفت.
جوادی یگانه با اشاره به اینكه اجتماعی كردن شهرداری تهران بسیار مهم می باشد، اظهار داشت: بنا بر این من بعنوان معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران از این پروژه های عمرانی بازدید كردم تا ببینیم اجرای این پروژه ها چقدر بر روی زندگی افراد تأثیر می گذارد كه بر همین مبنا همزمان با احصای شماره های اهالی گیشا، نظرسنجی در این خصوص انجام خواهیم داد.
وی در پاسخ به این پرسش كه آیا ممكنست در ارزیابی های فرهنگی اشكال یك پروژه تغییر كند یا نه، اظهار داشت: اگر در ارزیابی های اجتماعی مشكلات احصا شود حتما پروژه اصلاح می شود و نمی گردد به خاطر ساخت یك پل، پنج یا هفت سال زندگی مردم را مختل نماییم تا پنج الی ۱۰ درصد به سرعت حركت خودرو ها اضافه شود.
جوادی یگانه با اشاره به اینكه رویكرد جدیدی در شهرداری تهران به وجود آمده كه بر این اساس خودرومحوری دیگر ملاك عمل نیست، اظهار داشت: ما باید در پروژه هایمان با مردم گفت و گو نماییم و نمی گردد با ابلاغ و دستور كاری را پیش برد.
وی با اشاره به اینكه رویكردها در مدیریت شهری به سمت انسان محوری تغییر پیدا كرده است، اظهار داشت: اگر در ارزیابی اجتماعی پروژه ها ببینیم كه مشكلاتی به وجود آمده حتما نسبت به اصلاح و رفع آن اقدام می نماییم. چه بسا كه در اجرای طرح كاهش آلودگی هوا نیز پیش از اجرا مشكلاتی را احصا كرده و آنرا حل كردیم.
منبع:

1398/09/14
21:09:50
5.0 / 5
4037
تگهای خبر: آلودگی , پروژه , خودرو , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد